Trendy v obuvi od Deichmann

Admin, 20.03.2013 – Módna obuv, ktorá sa bude nosiť v jarnej a letnej sezóne roku 2013, je ovplyvnená na jednej strane ľahkosťou, ženskosťou a jemnosťou, na druhej strane ju vymedzujú kritériá elegancie a letnej extravagancie. V rebríčku popularity stále suverénne

vedú milované balerínky. Ponúkajú sa nám v klasickom čistom štýle, ale tiež ozdobené hravými mašličkami či neprehliadnuteľnými nitmi. Balerínky taktiež oživia remienky s cvočkami okolo členkov alebo dokonca okované blýskavé špičky. Pôvab je heslom dňa. Balerínky sa farebne stále pohybujú najmä v pastelových a púdrových tónoch, ako sú marhuľová, mentolová, orgovánová a béžová, pre odvážnejšie je určená ponuka v silných, intenzívnych farbách, ktorých bláznivé kombinácie vám zaručia veľa obdivných pohľadov vyslaných smerom k vašim nohám.

Tenisky 2013
Za balerínkami nezaostávajú ani tenisky, ktoré si vydobyli svoju popularitu naprieč všetkými štýlmi a vekovými kategóriami. Sú športové, trendy a žiaria výraznými farbami, ako sú fosforeskujúce tóny zelenej, červenej, oranžovej a žltej. Inokedy budia rozruch neónovými potlačami, vlajkami, nitmi a kovovými prvkami alebo výraznými logami. Tenisky ale nemusia byť len športové, čo dokazujú jarné a letné trendy modely na vnútornom skrytom klinovom podpätku alebo na vyššej podošve, prípadne kombinácia obidvoch. Dôraz sa kladie na pestré šnúrky a lemovanie. Výrazné slovo má však v tomto štýle aj čierna a biela farba.

Nízke a pohodlné: mokasíny
Obuv, v ktorej dáte jasne najavo, že sa v móde vyznáte, sú mokasíny. Majú niekoľko neodmysliteľných výhod: vďaka nízkej podošve sú veľmi pohodlné, sú trendy vo všetkých možných farbách i materiáloch – vyberie si naozaj každý. Pastelové? Klasické čierne alebo sivé? Ľahučké saténové, z mäkučkej kože či velúru, ozdobené zlatými či striebornými nitmi alebo s detailmi v štýle „tón v tóne“? Skvelo sa hodia k úzkym nohaviciam, ktoré sú inšpirované 50. a 60. rokmi, k nohavicovým kostýmom s krátkymi alebo dlhými nohavicami, rovnako ako k šatám z ľahkých materiálov. Nohavice a sukne by mali byť bavlnené, šifónové alebo hodvábne, aby svojou ľahkosťou a vzdušnosťou zdôraznili siluetu postavy. Výrazné farby a pestré vzory sú v tomto prípade nutné!

Viac farieb, prosím
Farby sú vyjadrením módneho postoja. Pre nastávajúcu jarnú a letnú sezónu ich návrhári využili najmä na lodičky, na obuv s otvorenou špičkou a na sandáliky. Pestrosť je ústredným motívom: intenzívne odtiene modrej, tyrkysovej, červenej a oranžovej nás dovedú až k zelenej a žltej.
Dotyk luxusu zaistia blýskavé metalické aplikácie v zlatej, striebornej a platinovej. Decentne sa pripája tiež čierna, biela a béžová – ale ozvláštnená okovanými špičkami na lodičkách či nitmi na podpätkoch alebo aj po celej obuvi. Letné sandáliky v rôznych štýloch takisto hrajú všetkými farbami. Úzke pásiky rímskych sandálikov sú farebné, rovnako pestré a veselé sú sandáliky na vysokom podpätku. Ľahkosť a lesk dodajú ornamentálne reliéfy a metalické prvky. S podpätkami je to podobné ako minulý rok – výber začína na veľmi nízkych podošvách a pokračuje cez stredné až k vysokým. Forma podpätkov je klasická, no nezabúda sa ani na klin alebo platformu.

Pre pánov
Športovo-ležérne – to je heslo všetkých pánov, ktorí sa vyznajú v móde. Kto chce udávať trendy, vykročí si v módnych teniskách z ľahkého plátna, jemnej kože alebo velúru. Pánske modely farebne vôbec nezaostávajú za tými dámskymi. Aj páni to majú v jarnej a letnej sezóne 2013 radi pestré! Plastické logá, vlajky a nity sú samozrejmosťou a zdobia vysoké i nízke tenisky. Takmer rovnakej popularite ako tenisky sa tešia letné mokasíny vo všetkých podobách – od ľahkých po masívnejšie, takmer až farmárske. Všade tam, kde má hrať hlavnú úlohu klasická elegancia, sa na scéne objavuje šnurovacia obuv. Farebne tomuto javisku ale nevládne len čierna a hnedá, srdcia mužov – a ich chodidlá – dobývajú farby ako modrá, červená, horčicová alebo oranžová. Populárnymi prvkami sú kontrastné podošvy, farebné prešívanie a pestré šnúrky na zaväzovanie. Do horúcich dní sa, samozrejme, hodí populárna ľahká letná obuv i sandáliky.

(ek)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*