Trendy v dámskej módnej obuvi Deichmann na jar a leto

Bratislava, Admin 2. 4. 2014 - Módnu obuv na jarnú a letnú sezónu roku 2014 ovplyvňuje predovšetkým ležérnosť. Odľahčené, trocha výstredné a vzhľadom jednoduché materiály ponúkajú štýlové pohodlie. Popri mnohých ďalších obľúbencoch sú tenisky aj v tomto období

módnou stálicou. Niekedy nápadné svojou farebnosťou či výstrednou potlačou a grafickými vzormi, inokedy sú žiarivo biele a očarujú svojou športovou eleganciou. Okrem trendovej bielej hrajú dôležitú rolu aj jemné farby, ako sú krémová, slonovinová, farba šampanského alebo béžová, telová a rôzne odtiene sivej.

Deichman DEI_1_102_682        Deichman DEI_1_105_620        Deichman DEI_1_101_660 zm

Žiarivé farby
“Pevné miesto na palete farieb má zlatá, strieborná, bronzová a ich metalické odtiene,” skonštatoval na tlačovej konferencii Ing. Radovan Fojt, vedúci oddelenia marketingu pre ČR a SR spoločnosti Deichmann. Matný kovový vzhľad je v kurze najmä u ľahkých letných vysokých čižmičiek, lodičiek, sandálikov s podpätkami a u ľahkej letnej obuvi. Nesmú chýbať žiarivé aplikácie – štrasové kamienky, nity a zdobené pracky. Hravé remienky a ozdobné retiazky oživia jarné a letné modely. Dostatok plochy pre ozdoby a dekorácie poskytujú letné vysoké čižmy – nevyhnutný model tejto sezóny.

Deichman_1_171_660                          Deichman Imageove_foto_c.3 zm                        Deichman_1_174_650

Viac otvorov, prosím
Pre jarné a letné obdobie sú ideálne otvory alebo perforovanie, ktoré sa nezastaví pred nijakým typom obuvi a vždy poskytne pohľad na pokožku. Členkové lodičky a ihlové sandáliky majú obľúbené otvory na obidvoch stranách, ktoré držia dovedna jeden alebo viac remienkov. Zvlášť sexi sú vysoké čižmy s otvorenou špičkou. Aj na chladnejšie dni je otvorená obuv dobrým variantom a v spojení s farebnými pančuchami iste upúta pozornosť.

Deichman_c.1 zm

Podpätky mnohých variantov
“Trend vysokých podpätkov z minulého leta pomaly ustupuje a tendencia výšok sa znižuje,” povedal Radovan Fojt zo spoločnosti Deichmann. Vracajú sa nízke podpätky vysoké maximálne 5 centimetrov, známe z 50. rokov ako Kitten Heels. Klinové podpätky či športové podošvy s efektom žraločích zubov sa výborne hodia k letným sandálikom, ľahkej letnej obuvi a balerínkam. Svoj návrat slávia pohodlné široké podpätky zo 70. rokov, ktoré sandálikom a lodičkám poskytujú viac stability a zaručia sebavedomé vystupovanie. Novinkou sú tzv. briketové platformy inšpirované ázijským štýlom, ktoré majú prednú i zadnú časť rovnakej výšky. Ich heslo znie: „Ľahko a šik.“ Super ľahkosť je zaručená vďaka korku, kaučuku alebo potiahnutým penovým materiálom, ktoré tvoria podpätok. Aj vysoké platformy majú pevný základ a perfektne sa hodia k letnému vzhľadu.

Deichman Imageove_foto_c.4

Pútavé remienky cez nežné členky
Množstvo variácií remienkov nenechá nijaké prianie nesplnené. Sú zapletané, rôznofarebné alebo zdobené nitmi. Na jar a v lete ozdobia členky kovové remienky, veľké pracky, široké pruhy, strapce a jednoduché i zložité remienky. Či už u členkovej alebo ľahkej letnej obuvi a tiež u lodičiek. Ani na balerínkach nemôžu chýbať remienky. Zaoblená špička, ktorá vládla jesennej a zimnej sezóne, sa týmto lúči. Ale naďalej kraľujú modely, ktoré sú na špičkách a pätách zdobené nitmi alebo ozdobnými kamienkami – aj keď už oveľa zdržanlivejšie.

(Radovan Fojt)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*