Tienenie do detskej izby

Nursery

Bratislava, Admin – Či už očakávate príchod bábätka alebo máte doma neposedných školákov, pre všetky deti chcete to najlepšie. Kvalitné tienenie dokáže detskú izbu nielen správne zatieniť, ale vie aj rozvíjať detskú predstavivosť. Protihmyzové siete zasa chránia pred otravným hmyzom aj nežiaducim peľom. S tienením CLIMAX zvládnete premeniť každú izbu na príjemné a bezpečné útočisko.

Miesto pre fantáziu aj odpočinok

Detská izba je miestom pre hry a pokojný spánok. Látkové rolety stimulujú deti pri hraní, rozvíjajú ich tvorivosť a zatieňujú miestnosť v priebehu spánku. „Látkové rolety zažívajú svoju renesanciu. Sú menej náročné na údržbu než klasické záclony a závesy, ľahko skrotia nebezpečné slnečné lúče a súčasne ochránia súkromie pred nechcenými zrakmi zvonku,“ hovorí David Žabčík, obchodný riaditeľ spoločnosti CLIMAX. Nápadité a pritom vkusné motívy navyše dokreslia atmosféru miestnosti, ale do detskej izby sa inštalujú predovšetkým pre svoje užitočné vlastnosti. Manipulácia s nimi je tichá, takže nebude deti rušiť z ríše snov.

Skrotí slnko a dodá izbe šmrnc

Pre starších školákov je ideálnym riešením plisé. Prispôsobí sa všetkým typom okien a dverí, či už v pravidelnom alebo atypickom tvare. „V detských izbách vyzerajú pekne a sviežo a mávajú ich radi aj staršie deti. Pri výbere pestrejších materiálov je však dobré byť opatrnejší, aby izba vo výsledku nebola prekombinovaná,“ dodáva David Žabčík.

CLIMAX tip: Možno si to ani neuvedomujete, ale šnúrky na roletách a žalúziách sú pre deti dosť nebezpečné a hrozí, že by sa do nich mohli zamotať a uškrtiť. Všetky výrobky CLIMAX sú upravené tak, aby žiadne také riziko nehrozilo. CLIMAX ponúka len rolety a žalúzie bez šnúrok alebo so šnúrkami, na ktoré však deti v žiadnom prípade nedosiahnu.

Vonkajšie rolety ochránia pred svetlom aj hlukom

Nielen novorodenci, ale aj staršie deti majú vyššiu potrebu spánku než dospelí. Dôležité je, aby si deti od malička navykli na pravidelný režim. Od narodenia ich preto zvykáme na rozdiel medzi dňom a nocou. Zaspávať by mali vždy na rovnakom mieste, nemali by byť rušené hlukom, svetlom a nežiaducim teplom. Vďaka vonkajším roletám nemusíte ani v lete chladiť izbu klimatizáciou, pretože účinne odrážajú teplo zvonka. Navyše chránia proti stále narastajúcemu svetelnému smogu, môžete ich regulovať na diaľku alebo si u nich nastaviť automatické časové ovládanie.

Sieťami proti hmyzu a peľu

Pred nepozvanými hmyzími hosťami pri vetraní deti spoľahlivo ochránia siete proti hmyzu. Sú estetické, praktické a ľahko sa inštalujú na akýkoľvek typ okien či dverí. Lezúci a lietajúci hmyz alebo peľ je nielen obťažujúci, ale predstavuje tiež zdravotné riziko. Jediným spoľahlivým spôsobom, ako vetrať podľa potreby a súčasne nemať doma ani jedinú osu alebo včelu, je zariadiť si praktické siete proti hmyzu s protipeľovou výplňou, čo ocenia hlavne alergici.

Viac informácií a inšpirácie nájdete na www.servisclimax.sk

(Zdroj: Kamila Rehorovská, MCC; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*