Svetlo na miestach, kde doteraz nebolo

Bratislava, Admin – Denné svetlo je kľúčový faktor, ktorý ovplyvňuje kvalitu vnútorného prostredia. Dáva telu signál, kedy podávať výkon a kedy naopak odpočívať. Je preto dôležité zohľadňovať jeho prísun už v procese návrhu stavby. Priniesť denné svetlo tam, kde to predtým nebolo možné, pomáha svetlovod VELUX Novej Generácie. Predsiene, chodby alebo kúpeľne sa vďaka nemu stanú plnohodnotnými priestormi plnými denného svetla. Výsledkom je nielen vyššia kvalita vnútorného prostredia, ale aj šetrenie zdrojov elektrickej energie počas dňa.

Denné svetlo zohráva kľúčovú úlohu v bežnom živote rodiny. Dospelí, a najmä deti potrebujú zdravé vnútorné prostredie a dostatok prirodzeného svetla, aby sa mohli správne vyvíjať a načerpať potrebnú energiu. Preto je na mieste otázka, ako zabezpečiť zdravé vnútorné prostredie?

svetlovody_VELUX

Vytváranie priestorov plných svetla
Predsieň býva všeobecne náchylná k tme a tiež býva často plná topánok a kabátov. Chodbám, ktoré slúžia na prechádzanie medzi obytnými miestnosťami, rovnako aj šatníkom či kúpeľniam je denné svetlo často odopreté. Hodnota týchto priestorov je podceňovaná a považujú sa doslova za tranzitné zóny. Magdaléna Bartková, marketingová manažérka spoločnosti VELUX hovorí: „Chápeme dôležitosť denného svetla a aj jeho pozitívny vplyv na život a prácu ľudí. Náš svetlovod VELUX Novej Generácie napĺňa našu túžbu priviesť prirodzené svetlo do našich domov, tam, kde to predtým nebolo možné.“
Svetlovody VELUX sú jednoduchým riešením, ako priviesť prirodzené svetlo do domácnosti v situáciách, kedy okná neprichádzajú do úvahy. Denné svetlo vytvára unikátne prostredie, ktoré nemožno docieliť žiadnym štandardným zdrojom elektrického osvetlenia. Pridanou hodnotou je maximálne zžitie sa s prírodou – ponúka možnosť ucítiť zmenu svetla počas dňa.

Prirodzené svetlo pre dynamické rodiny
Denné svetlo reguluje vnútorné hodiny človeka. Človek sa s týmto dynamickým prúdom stotožňuje a vďaka nemu telo funguje a reaguje vyrovnanejšie. Biorytmus ľudského tela ide často ruka v ruke s denným rytmom vonkajšieho prostredia. Pre zabezpečenie lepšieho vnútorného prostredia, stačí pozvať dovnútra prírodu a dovoliť jej, aby udávala rytmus. Teplo a lúče ranného slnka poskytnú energiu do nového dňa, kým zapadajúce slnko a blížiaci sa súmrak dávajú najavo, že je čas vrátiť sa k rodine a do pohodlia svojho domova.

Svetlovod VELUX Novej Generácie
Svetlovod VELUX Novej Generácie je pokroková verzia populárneho svetlovodu, ktorá prináša ešte väčšie výhody a svetelné vlastnosti ako predtým. Všetko v snahe priniesť denné svetlo do každodenného života.
V porovnaní s elektrickým osvetlením, svetlovody VELUX Novej Generácie vytvárajú omnoho prirodzenejšie vnútorné prostredie. Je to vďaka dynamike osvetlenia a novej funkcii – difúzoru v dizajne EdgeGlow – obruby stropného difúzora z číreho skla. Modernejší difúzor rozptyľuje svetlo v miestnosti rovnomerne a tým prináša do miestnosti unikátnu hru svetla.
Montáž svetlovodu je značne jednoduchšia vďaka novému flexibilnému uzamykaciemu systému. Možno ho inštalovať v akejkoľvek časti domu v maximálnej vzdialenosti až 6 metrov od strechy. Výhodou je možnosť inštalácie svetlovodu z vonkajšej strany – to ocenia užívatelia so sťaženým prístupom do podkrovia.

Množstvo denného svetla, ktoré vďaka svetlovodu prichádza do interiéru závisí od viacerých faktorov. Medzi najdôležitejšie možno zaradiť počasie, ročné obdobie, sklon strechy, orientáciu na svetové strany a dĺžku tubusu. Ideálnym riešením je umiestniť hornú časť svetlovodu na najslnečnejšiu časť strechy.

Súčasti svetlovodu VELUX
Svetlovod VELUX sa skladá z troch častí. Prvou z nich je štvorcový osadzovací rám, ktorý je inštalovaný na streche. Harmonizuje nielen so strešnou krytinou, ale aj s ostatnými výrobkami VELUX. Je vybavený samočistiacou úpravou, ktorá dlho udržiava sklo čisté – vďaka tomu sa neznižuje účinnosť svetlovodu.
Svetlo sa do interiéru dostáva cez pevný vysokoreflexný tubus, ktorý má odrazivosť až 98 %. To zabezpečuje prestup takmer všetkých slnečných lúčov do interiéru.
Stropný difúzor v dizajne EdgeGlow zabezpečuje rovnomerný rozptyl denného svetla v miestnosti.

Úspora až 400 hodín svietenia ročne
Samozrejme, za úspechom svetlovodov VELUX nestojí len väčší prívod denného svetla do interiéru. Lepší prístup k prirodzenému svetlu znamená, že rodiny sú schopné znížiť používanie umelého osvetlenia a tým zároveň šetriť zdroje elektrickej energie. Vysoko odrazivý svetlovod VELUX zaručí presvetlenie miestnosti intenzitou tradičnej 60W žiarovky aj počas zimných dní.
Magdaléna Bartková verí, že všetky výhody, ktoré prinášajú svetlovody VELUX Novej Generácie presvedčia rodiny, aby stavili vo svojich projektoch na dynamiku denného svetla. Zároveň dodáva: „Svetlovody VELUX boli už dlho unikátnou súčasťou našej produktovej ponuky. Podľa VST Market Study 2014 až 95 % zákazníkov, ktorí majú svetlovod VELUX ho odporúčajú ďalej, čo svedčí o jeho kvalite. Svetlovody znižujú náklady na svietenie v domácnosti až o 400 hodín ročne, čím pomáhajú majiteľom šetriť financie. Skvelá správa je, že aktuálne ich ponúkame za novú zníženú cenu. Teraz ozaj možno priviesť svetlo tam, kde doteraz nebolo.“

(Zdroj: Eva Fačková, Key Communications, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*