Starnite do krásy!

Bratislava, Admin – I keď sa vám to zdá nemožné, pokúste sa o to. Starnutie samozrejme nezastavíte, ale môžete ovplyvniť jeho prejavy, spomaliť prehlbovanie vrások, zlepšiť pružnosť a pevnosť pleti a zabrzdiť poškodzovanie kožných buniek voľnými radikálmi. Ako? Zamerajte sa na antioxidanty a maximálne využite ich ochranu. Za poškodzovanie telesných buniek je prekvapivo zodpovedný kyslík. Po využití ľudským telom sa totiž kyslík odbúrava a vznikajú voľné
radikály, ktoré negatívne ovplyvňujú telesné bunky a tie potom nie sú schopné správne fungovať. A práve antioxidanty neutralizujú voľné radikály ešte skôr, než spôsobia akékoľvek škody (ochorenia, oslabenie imunity, rýchlejšie starnutie, tvorbu vrások atď.). Ak je však voľných radikálov mnoho, všetky prirodzené antioxidanty obsiahnuté v tele už na ochranu buniek nestačia. A tak je nevyhnutné dodať potrebnú dávku antioxidantov do tela všetkými možnými prostriedkami – tým najdôležitejším je pestrá strava bohatá na vitamíny a minerály.
Nivea  Vyzivne telove mlieko Cocoa Indulging_1368x2126   

Antioxidanty a naša pleť
Voľné radikály neovplyvňujú len naše zdravie, ale aj našu krásu – našťastie i tu účinne pôsobia antioxidanty. Chránia kožné bunky pred poškodením spôsobeným škodlivými voľnými radikálmi, ktoré sa v pleti hromadia pod vplyvom slnečného žiarenia, znečisteného ovzdušia, pri strese, prepracovaní a – nech chceme, či nechceme – pôsobením rôznych faktorov každodenného života. „Jemné vrásky, pigmentácia, ubúdanie kolagénu – to všetko spôsobujú škodlivé voľné radikály,“ hovorí prim. MU Dr. Ivana Krajsová. „A práve antioxidanty pomáhajú tieto voľné radikály ničiť, pôsobia v boji proti starnutiu pleti, a tak pomáhajú predĺžiť mladistvý vzhľad.“

Vyvážená strava často nestačí
Čím viac antioxidantov do tela dodáte, tým lepšie. Len pestrá strava nemusí vždy stačiť, ideálne je využiť i ďalšie možnosti a napríklad na ochranu kožných buniek využiť i ošetrujúcu kozmetiku. Ak totiž telo potrebuje väčšie množstvo antioxidantov pre zdravie a správne fungovanie buniek vo vnútri, je koža s prídelom antioxidantov na rade ako posledná. Ochrániť a posilniť pleť však môžete pomocou každodennej kozmetickej starostlivosti – používajte krémy s antioxidantmi.

Kde antioxidanty nájdete?
K najúčinnejším antioxidantom patria vitamíny C a E, koenzým Q10, rôzne minerálne látky, betakarotén, lykopén, polyfenoly… Sú obsiahnuté v rôznych potravinách, ovocí a zelenine – veľké množstvo antioxidantov obsahujú kakao, makadamiové orechy, plody kustovnice čínskej (goji), hrozno, orechy, tiež rajčiny, vajcia, mrkva, zelený čaj, mäso, ryby… Pre svoje priaznivé účinky sa výťažky z potravín s vysokou antioxidačnou schopnosťou pridávajú i do kozmetických prípravkov.

Žiarivý svet farieb
Sýto hnedé, žiarivé blond, oslnivo červené alebo ligotavo čierne – milióny žien si z času na čas rady doprajú zmenu farby vlasov. Nový vzhľad môže zvýrazniť osobnostné rysy a otvoriť nové možnosti sebavyjadrenia. Farbenie je ale krok, ktorý sa radikálne podpíše na kvalite vlasov. A tak ak chcete vylepšiť kvalitu svojej hrivy, ušetriť čas i financie, potom prejditena špeciálnu starostlivosť. Prečo je farbenie k vlasom nešetrné? „Zdravé vlasy majú veľmi celistvý povrch,“ hovorí Dr. Nathalie Sorsová, vedúca vývoja vlasových produktov NIVEA, a pokračuje: „Proces farbenia vyžaduje vysokú hodnotu pH, vďaka ktorej vlasy zväčšia svoj objem a farbivá do nich môžu ľahko prenikať. Potom sa pH opäť znižuje. Tento proces vedie k poškodeniu vlasov, pretože vlasové šupinky následne úplne nepriľnú, a tak sa ich povrch stáva drsnejším. Vo výsledku dochádza i k poškodeniu prirodzenej lipidovej vrstvy, ktorá pokrýva a chráni vonkajší povrch vlasov. Oslabené vlasové vlákna ďalej poškodzuje i každodenné česanie, fénovanie, žehlenie a kulmovanie a poškodené vlasy už nie sú schopné optimálne zadržovať farebné pigmenty. Farba sa pri každom umývaní postupne vymýva a bledne.“ Riešením je špeciálna starostlivosť, ktorá zabezpečí dlhotrvajúcu ochranu farby a intenzívnu starostlivosť v jednom.

Nivea  NHA_14801_Color_Care_Protect_Conditioner_PS               Nivea  NHA_14803_Color_Care_Protect_Styling_Spray_PS              Nivea NHA_14800_Color_Care_Protect_Shampoo_PS               Nivea NHA_14804_Color_Care_Protect_Styling_Mousse_PS

Aby farba vydržala 2x dlhšie
Ošetrujúci rad výrobkov NIVEA Color Care & Protect obsahuje Color Oil Complex s makadamiovým olejom, ktorý funguje dvojakým spôsobom:
1.) Preniká do vlasov, ošetruje a vyživuje ich zvnútra.
2.) Uzatvára vlasové vlákno a vytvára na ňom vodoodpudivú vrstvu, ktorá vlas chráni a eliminuje vymývanie farebných pigmentov.
UV filtre navyše zabraňujú blednutiu farby, spôsobenej slnečným žiarením. Výsledkom je nielen žiarivá farba, ktorá vydrží 2 x dlhšie, ale i krajšie a zdravšie vlasy s každým umytím.

Extra žiarivá blond
Majú blondínky príjemnejší život? Tešia sa v mužskom svete mimoriadnemu záujmu? Prináša im plavá hriva nejaké výhody? A aká blond je príťažlivejšia? To je téma, ktorou sa vedci, sociológovia a psychológovia budú pravdepodobne zaoberať ešte dlho. Jednu vec však majú všetky odtiene blond vlasov spoločnú: všade sú stredom pozornosti. Dokážu presvetliť stereotyp bežného dňa a sú často spájané s mladosťou.

Zdravie a lesk pre blond vlasy
Prirodzené blond vlasy majú menší priemer, sú krehké, a preto náchylnejšie na lámanie. Obsahujú menej farebného pigmentu, vinou čoho sú viac vystavené škodlivému vplyvu slnečných lúčov. Vďaka agresívnemu odfarbovaniu sú blond vlasy suché, splihnuté a matné, akoby bez života. Ubližuje im tepelný styling, nevhodné vlasové prípravky, dlhý pobyt na priamom slnku i mraze, neprospieva im chlórovaná ani morská voda. Možno to majú blondínky v živote jednoduchšie, ale starostlivosť o vlasy rozhodne nie. Nech už sú darom prírody alebo výsledkom farbenia, blond vlasy potrebujú viac starostlivosti než tmavšie odtiene vlasov. „Priamo pre blond vlasy je určený rad NIVEA Brilliant Blonde s novým, mimoriadne účinným zložením s harmančekom a prírodným keratínom, ktoré vlasom ponúka intenzívnu hydratáciu a jemnú starostlivosť,“ vysvetľuje Dr. Nathalie Sorsová, vedúca vývoja vlasových produktov NIVEA, a dodáva: „Obsiahnutý keratín sa dokonale prepája s prirodzenou štruktúrou vlasov, uzatvára malé medzery na povrchu vlasov, ktoré sa časom objavujú, a tak povrch vlasu dokonale uhladzuje. Výsledkom sú zdravé, pružné vlasy a žiarivá blond farba.“

Rada na každý deň
Pre čo najdlhšie zachovanie farby odporúčam vlasy neumývať príliš často a pri umývaní dávať pozor na teplotu vody: čím teplejšia voda, tým viac farba bledne. Používajte prípravky určené pre farbené vlasy, ktoré nielen chránia farbu vlasov pred vyblednutím, ale tiež vlasy ošetrujú a pomáhajú napraviť prípadné škody spôsobené farbením. Jednoduchý recept pre dlhotrvajúcu žiarivosť farby Vezmite si so sebou ku kaderníkovi svoj šampón a dajte si do neho pridať trochu farby. Tento trik skvele funguje najmä pre hrdzavé vlasy.

Tip pre objem
Objem vlasov opticky zväčšuje akýkoľvek svetlejší odtieň, ak ale nechcete vlasy zosvetľovať, využite viac farebných tónov pomocou jemného melíru, štruktúra vlasov bude na pohľad bohatšia.

Ochrana pred slniečkom
Na farbené vlasy používajte stylingové prípravky s UV filtrami, ktoré chránia vlasy pred vyblednutím. Ako účinnú ochranu ale používajte tiež pokrývku hlavy – klobúky, šatky a pod.

Tajný stylingový tip pre farbené vlasy
Po umytí suché vlasy pevne podržte, nasmerujte fén po smere rastu šupiniek, t.j. smerom od hlavy, a prefúknite ich prúdom studeného vzduchu. Tak im dodáte ten najžiarivejší lesk, aký možno dosiahnuť. O kvalitu svojich vlasov sa starajte i zvnútra. Dôležitá je vyvážená strava s dostatkom vitamínov (A, B, C, D, E) a minerálov (horčík, zinok) a esenciálne kyseliny omega 3. Dôležitý je tiež pohyb na čerstvom vzduchu a dostatok tekutín.

(Zdroj: Lýdia Ďurišová- Beiersdorf Slovakia, s.r.o.,)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*