Šperky pod značkou nonadesign sú reprezentatívnym darčekom

Bratislava, Admin – V roku 2014 sme písali o umelkyni Ing. Soni Zavarskej  (na obr. č. 2, 3, 4, 5, 6) článok, v ktorom sa vyjadrila k svojmu veľkému vzťahu k šperkom z polodrahokamov. Náhrdelníky, náramky i naušnice z veľmi vzácnych kameňov už vyše päť rokov sama navrhuje i vytvára. V každej ozdobe sa snaží, aby krásny kameň vynikol a šperk ostal jedinečný.

Jpeg

Chceli sme vedieť, ako sa jej darilo v tomto roku, a tak sme navštívili koncom novembra jej výstavu v bratislavskom hoteli ECHO.

Soňa Zavarská, ja a dalsia DSC_0834

Na stoloch boli desiatky náhrdelníkov, náramkov, náušníc a každý z nich je originál. Aj preto často u pani Zavarskej nakupujú dámy, ktoré chcú byť jedinečné a netúžia stretnúť s rovnakým šperkom inú ženu na ulici či v spoločnosti. Doplnky pre šperky používa pani Zavarská bižutérne a strieborné komponenty. Často využíva autorka aj špeciálne uzávery na náhrdelníky, ktoré sa magnetom uzatvárajú. Na výstave prezentovala aj viaceré sety z achátu, chaledóna, či ametystu…jednoducho pastva pre oči.

Soňa Zavarská 4

Umelkyňa Soňa Zavarská sa zúčastňuje so svojimi šperkami rôznych akcií. Za tento rok môžeme spomenúť účasť na viacerých mineralogických výstavách, v apríli vystúpila so svojou tvorbou v Dámskom klube v STV (na obr. č. 4), v júli sa zúčastnila so slovenskými podnikateľkami na Expo v Miláne (na obr. č. 5), kde obdivovali jej tvorbu aj mnohí zahraniční návštevníci. Pod názvom Príroda nám dáva všetko – aj kameň v umení ožíva sa Soňa Zavarská predstavila v slovenskom pavilóne so svojou jedinečnou tvorbou z polodrahokamov. A naposledy 4. 12. prezentovala svoje šperky na známej dámskej akcii Herial Ladies Club v Kaštieli Tomášov, kde podnikateľky vysoko ocenili jej tvorbu. Šperky pod značkou nonadesign je možno dostať kúpiť aj vo viacerých predajniach a hoteloch v Bratislave, Piešťanoch a v Malackách.

Soňa Zavarská DSC_0971

Viaceré šperky Soni Zavarskej si môžete pozrieť aj na www.nonadesign.sk. Ak vás niektorý šperk oslovil, stačí poslať email na info@nonadesign.sk, na ktorý dostanete obratom podrobnosti o diele a prípadnom poslaní šperku na dobierku.

Sperkarka a ja DSC_0829

(Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*