Slováci vymysleli jedinečnú hračku s rozšírenou realitou

fsdfsdf

Bratislava, Admin – Minimani je prvá hračka na slovenskom trhu s rozšírenou realitou. Slovenskí tvorcovia ju nadizajnovali už pre deti od dvoch rokov. Je navrhnutá tak, aby nielen zabávala, ale aj vzdelávala. S pomocou Minimanov sa môžu deti od útleho detstva učiť spoznávať farby a vďaka veršovankám v penových knižkách si môžu cibriť pamäť. Logické hry im pomôžu rozvíjať myslenie a získajú prvé vedomosti o ekológií a ochrane životného prostredia.

V jednom balení nájde zákazník penovú hračku, ilustrovanú knižku a kód na stiahnutie mobilnej aplikácie, ktorá je zameraná na jedného z piatich Minimanov: opicu, krokodíla, tigra, slona alebo pandu. Na tvorbe hračky pracoval tím vývojárov v spolupráci so psychológmi a pedagógmi tak, aby hračka napomáhala zdravému vývoju detí.

Od začiatku sme dbali na to, aby bola hračka v prvom rade bezpečná, nakoľko si uvedomujeme, že je určená pre malé deti. Je plne certifikovaná a spĺňa aj tie najprísnejšie európske normy. Je príjemná na dotyk, vode odolná, mäkká a zároveň pevná, prípadný pád jej nijako neublíži. Druhým aspektom, na ktorý sme pri vývoji prihliadali, bola jej užitočnosť. Sme presvedčení, že hračka výrazne pomôže rozvíjať u detí potrebné znalosti. Zabaví, poučí a čo je dôležité, vzdeláva,” hovorí Marián Bayer, tvorca inteligentnej hračky Minimani. 

Jedno balenie v sebe obsahuje veršovanú knižku, penovú hračku a kód na stiahnutie mobilnej aplikácie. Na knižke sa autorsky spolupodieľala známa slovenská rozhlasová moderátorka a autorka viacerých kníh, Bibiana Ondrejková. “Táto práca bola pre mňa v mnohom inšpiratívna. Musela som vo veršoch vidieť predovšetkým malé detičky, ktorým budú z knižky čítať ich rodičia či starí rodičia. Verím, že veršovanky sú dostatočne chytľavé a deti sa ich rýchlo naučia. Zároveň majú v sebe zašifrované aj poučenie,” hovorí Bibiana Ondrejková.

V dnešnej dobe je úplne prirodzené, že aj malé deti siahajú po moderných technológiách. Zoznamujú sa s nimi veľmi rýchlo a v predškolskom veku ich vedia ovládať na primeranej úrovni. Vývoj hračiek reaguje na túto skutočnosť a prispôsobuje trendy moderným technológiám, ktoré vedia byť užitočným pomocníkom. „Aplikácie v tabletoch či mobilných telefónoch dnes skutočne môžeme vnímať ako prostriedky, ktoré vedia pozitívne ovplyvniť psychomotorický vývoj detí. Vedia rozvíjať ich fantáziu, logické myslenie, kreativitu,“ hovorí psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

Zľava: Marián Bayer, tvorca inteligentnej hračky Minimani, herečka a spoluautorka knižiek Minimani Bibiana Ondrejková, odborník na moderné technológie Ondrej Macko a detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková. 

Aplikácia, ktorá je súčasťou každej hračky Minimani prostredníctvom unikátneho kódu na stiahnutie cez Google Play a App Store, ponúka hneď niekoľko možností. Pexeso, puzzle a hry sú zamerané na rozvoj logického myslenia detí. Bludisko rozvíja pamäťové schopnosti a priestorovú orientáciu. Deti sa pomocou aplikácie naučia tiež rozoznávať farby, omaľovánka podporuje ich kreativitu či jemnú motoriku, ale aj hudobné nadanie.

O spoločnosti iFoam

iFoam je slovenská spoločnosť, ktorá vyvíja moderné a bezpečné hračky pre malých i veľkých. Teraz prichádza s unikátnou interaktívnou hračkou s rozšírenou realitou. Je vhodná pre vaše ratolesti vo veku už od 2 rokov. Dbali sme na to, aby bola  vyrobená z bezpečného materiálu, ktorý spĺňa aj najprísnejšie európske normy. Je príjemná na dotyk, vode odolná, mäkká a zároveň pevná, prípadný pád jej nijako neublíži.

 (Zdroj: Richard Fides I managing director; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*