Sladké sny v modrom

Bratislava, Admin – Je dokázané, že farby ovplyvňujú psychiku, náladu a citové rozpoloženie človeka. Využite teda ich silu vo svoj prospech. Ako je na tom modrá farba? Vďaka jej účinkom sa ideálne hodí napríklad do spálne. 

Modrá patrí medzi pasívne farby, ktorých účinok je viac upokojujúci. Je farbou harmónie, pohody a odpočinku. Má vynikajúce fyziologické účinky, zvyšuje koncentráciu, spomaľuje dych a upokojuje srdečný tep. Je symbolom oblohy a vody, farbou intelektu, mieru a túžby. Preto pasuje do miestností, ktoré sú určené na oddych a koncentráciu, ako je spálňa, detská izba, kúpeľňa či pracovňa. Úplne nevhodné je zariadiť modrou farbou kuchyňu alebo jedáleň, pretože potláča chuť do jedla.

Zariadiť si interiér modrými tónmi preferujú ľudia, ktorí sú romanticky, duchovne a emocionálne založení. Svetlé modré odtiene dávajú pocit  uvoľnenia, pokoja, otvorenosti až nekonečna. A ktoré farby s ňou ladia? V spojení s bielou, zlatou alebo striebornou pôsobí až luxusným dojmom, kombinácia so žltou či oranžovou zase príjemne osviežujúco.

Inšpirácia – Matějovský

Spálňa zahalená modrým oparom

Prečo nevyužiť silu modrej farby na to, aby si telo a myseľ počas spánku dokonale odpočinuli? Ponorte sa do obliečok v modrých odtieňoch a nechajte stlmiť svoj dych, upokojiť myseľ a preniesť sa do stavu odpočinku, relaxu a obohacujúceho spánku. Je jedno, či si vyberiete akýkoľvek odtieň modrej farby na obliečkach, kde je základom modrá alebo na ktorých sú „len“ modré vzory.

Kúsok prírody ponúknu obliečky s veľkými kvetmi nezábudiek v pastelových modrofialových tónoch, na ktorých sa vyníma roztomilá lienka. Obe strany obliečky sú rovnaké a ukončené praktickým zipsom. Vďaka takmer letnému nádychu sa pred spaním a pri prebudení budete cítiť ako na rozkvitnutej lúke v čase sviežej mladosti. Páčiť sa budú najmä romanticky založeným.

Inšpirácia – Matějovský

Nádych luxusu získate s obliečkami OCEAN v limitovanej edícii na motívy kolekcie Elements uznávanej návrhárky Blanky Matragi. Stelesňujú jej lásku k oceánu, k jeho farbám. Elegantné, ale napriek tomu odvážne motívy vyžarujú autorské inovačné nápady a už na prvý pohľad upútajú optickými iluzionistickými prvkami. Obliečky Blanky Matragi sú z luxusného bavlneného saténu a potlačené sú najmodernejšou digitálnou potlačou. Motív je obojstranný a obliečky sú ukončené zipsom. Dostanete ich v luxusnej darčekovej krabici.

Inšpirácia – Matějovský

Ako na dovolenke si budete užívať v trendových obliečkach POSEIDON v námorníckom štýle. Kombinácia tmavomodrej, červenej a bielej je doplnená námorníckymi motívmi v podobe kotvy, majáku a kompasu. Druhá strana je tmavomodrá s bielymi kosoštvorcami, ktoré majú na každom vrchole malú kotvičku. Ak by ste chceli spálňu dokonale prispôsobiť námorníckemu štýlu, na nočnom stolíku by nemala chýbať stolná lampa v tvare lampáša a spať by ste mali v pásikavej pyžame.

Ste priaznivcom modrej farby v spálni aj vy?

(Zdroj: KM; foto: Matějovský; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*