Rozbehni svoje podnikanie cez Oriflame Akadémiu!

Oriflame Akademia

BRATISLAVA/ADMIN – Väčšina mladých ľudí v dnešnej dobe radi pôsobia ako ,,digitálni nomádi‘‘. Online svet prináša veľa možností slobodne podnikať bez počiatočnej investície, kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Cieľom Oriflame Akadémie je poskytnúť prehľad a skúsenosti, predstaviť rôzne možnosti práce, ktorá prináša slobodu a ďalšie výhody. Inšpiruj sa príbehmi známych osobností a úspešných žien z Oriflame Česka aj Slovenka a rozbehni svoje podnikanie.

Vedeli ste, že mladí ľudia, teda zástupcovia generácie Z, preferujú prácu formou projektov? Projekt Oriflame Akadémia vznikol s cieľom motivovať mladú generáciu, aby našla v sebe rovnováhu a nebála sa slobodne podnikať. Slovenská moderátorka Vera Wisterová a česká moderátorka Kateřina Boušková vyspovedali známe osobnosti a úspešné podnikateľky zo Slovenska a Čiech, ktoré môžu byť práve generácii Z vzorom a inšpiráciou. Projekt odštartoval s inšpirujúcou a božskou Emou Müller, ktorú skúsenosti z Kanady a najmä zo života v Paríži doviedli k rozhodnutiu „byť sama sebe šéfkou“ a motivovať ďalšie ženy, aby sa mali rady a prijali sa také, aké sú.

Ema Müller žije desaťročie v Paríži, má vlastnú značku EMAem a projekt „SOM BOHYŇA“.  Po skončení vysokej školy módneho biznisu začala pracovať ako PR manažérka pre módne značky. Okrem Fashion PR sa venuje písaniu pre Vogue Československo, podcastom „Témy Emy“ a komunite “Som bohyňa”, ktorá každej žene pripomína, že je bohovská presne taká, aká je. Ema je jedinečnou a úspešnou podnikateľkou, ktorá prezentuje to, kým sama je, kým chce byť a ako sa cíti dobre. Motivuje nás všetky, aby sme sa rešpektovali aj so svojimi nedokonalosťami, mali sa rady a cítili sa ako bohyne.

Začiatky sú vždy ťažšie

 „V 16-tich ma mama poslala do Kanady, myslím si, že preto, že som bola príliš namyslená, lebo som sa v 14-tich, 15-tich stala nejaká modelka. Mama to možno tak nejak cítila, nikdy sme sa o tom otvorene neporozprávali. Kanada bola možno aj útek od slovenského šoubiznisového sveta, do ktorého som sa dostala a podľa mňa mi to nerobilo dobre“, prezradila Ema a vysvetlila: „ Ja som milovala chodiť na merania do modelingovej agentúry, tak veľmi som bola v tom chudnúcom móde, že som si tie merania úplne išla. Neľutujem, že som to zažila, lebo ma to vyformovalo tak, že dnes sa cítim dobre vo svojom tele bez toho, aby som musela mať nejaké centimetre.“ V modelingu nezostala vďaka skúsenej mame Soni, ktorá rýchlo pochopila, že modeling nie je pre jej dcéru. „Ešteže ju mám, tá moja mama má veľmi usmernila s tým, že: „V tomto možno nie si až tak super, ale určite je veľmi veľa vecí, ktoré by si mala skúsiť, lebo by si v tom bola dobrá Ema. Máš rada rozprávať sa s ľuďmi? Pri modelingu to nerobíš.“ Snažila sa mi vtedy povedať, že to nie je pre mňa, ale ja som si myslela, že musím byť modelka, lebo iba tak som pekná, tak si o mňa povedia ľudia, že som pekná baba.“

Cez prekážky k osobnému úspechu

Ema strávila rok v malom mestečku Jonquière v oblasti Quebec v Kanade. Volala  som to tam „stred ničoho“, aj keď to bolo krásne, ale najbližší obchod bol, že hodinu autom. Z tohto modelingovského slovenského sveta, do ktorého som vchádzala, len som musela strašne schudnúť a nedarilo sa mi to,  som prišla do Kanady a tam som si uvedomila: „Ema, o čo sa tu akože snažíš? Ako pôsobíš pred ľuďmi, ako nejaká namyslená…?“ Hneď po pobyte v Kanade dostala Ema od rodičov možnosť študovať kdekoľvek chce. Vybrala si Paríž, ktorý bol snom jej mamy, Soni Müllerovej, ktorá Emu do Paríža často brávala. „Išla som do Paríža študovať na medzinárodnú školu bez toho, aby som vedela francúzsky. Chcela som študovať módu, lebo som sa rada pekne obliekala. Nevedela som, čo znamená pracovať v móde. Odbor „módny biznis“ mi vlastne predstavil všetky sféry módy“. Štvorročné štúdium módneho biznisu v Paríži skončila polročným štúdiom v New Yorku. Po návrate do Paríža si Ema nevedela nájsť prácu, a tak predávala spodnú bielizeň. „Pracovala som v Galérii Lafayette asi mesiac a každé ráno som plakala, keď som si cvikala príchod. No vďaka bohu sa mi ozvali z práce, kde som polroka stážovala, že hľadajú PR človeka. Bola to módna značka, ktorá mala vlastné PR oddelenie. To bola vlastne prvá ozajstná práca v tom, čo milujem. Neskôr som začala pracovať v Carven PR, no boli tam nejaké finančné problémy a bolo mi oznámené, že o 2 týždne sa mi končí práca. Tak som si našla ďalšiu prácu v PR agentúru. Milovala som PR, ale nenávidela som ten kancelársky stereotyp, kde si ráno sadneš za počítač a do siedmej sedíš na zadku a o ôsmej prídeš domov. Žiješ v podstate piatok a sobotu.“ 90 % času Ema sedela za excelovskými tabuľkami a hovorila si, že tak to má byť. V poslednej agentúra podpísala kontrakt, v ktorom bolo uvedené, že keby sa čokoľvek stalo tejto agentúre ako napríklad bankrot, môže dostať výpoveď kedykoľvek bez nároku na podporu v nezamestnanosti.

„Bohužiaľ som to podpísala a stalo sa to. Jeden večer, keď som odchádzala domov z práce, si ma zavolali, ani sa na mňa nepozerali a povedali „Ema, veľmi pekne ti ďakujeme za tvoj servis, ale od zajtra ťa nepotrebujeme.“ Pamätám si ako som sedela v metre urevaná a nejaká francúzska mi dávala servítky. Prišla som domov, otvorila som počítač a frajerovi hovorím: „A zase!“ Hľadám robotu, hľadám PR roboty, od kedy ma zoberú, aký plat dostanem minimálny…“ Vtedy jej priateľ povedal, nech si žiadnu robotu nehľadá, nech je na voľnej nohe a kým sa jej to nepodarí, on sa o nich postará. „Som bohyňa, ale aj vďaka nemu som. Za mesiac som si našla svojich klientov, začala som robiť projekt „Som bohyňa“, ktorý vznikol s cieľom len inšpirovať „baby“. Ja som to potrebovala, lebo všetko, čo ja teraz hovorím, som potrebovala počuť ja. Vďaka partnerovi, ktorý ma zobral a povedal mi „Nie, prestaň, nemôžeš všetkých stále počúvať a byť tu pre niekoho, už je čas, aby si tu bola pre seba a bola šéfka sama sebe, máš na to. “  Odvtedy Ema verí, že do čoho sa pustí sa jej podarí, pretože verí sama sebe a všetko je v jej rukách a je vzorom pre mnoho žien.

Okrem Emy Müller spoznáte v prvej video lekcii ďalší zaujímavý príbeh úspešnej mladej ženy – Dominiky Šutkovej, brand partnerky Oriflame, ktorá pracovala pôvodne ako laborantka.

Oriflame Akadémia jedinečnou formou prezentuje príbehy úspešných ako sny, ktoré sú dosiahnuteľné. Podľa filozofie Oriflame ,,Beauty by Sweden‘‘ je to práve rovnováha, ktorá je pre úspech a prosperitu dôležitá. Preto naplno podporujeme inovatívne formy práce s priestorom pre cestovanie a osobnostný rast. V rámci šiestich nabitých videí spoznáš mladé, úspešné a nezávislé ženy z Oriflame aj známe osobnosti, ktoré ti cez podnikateľský príbeh, sebarozvoj a posilnenie ženského postavenia priblížia pracovné príležitosti 21. storočia, ktoré dnešná moderná doba ponúka.

(Zdroj: Lucia Slafkayová, PR.Konektor; Foto: Archív agentúry)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*