Doprajte si radosť z útulného domova  

BRATISLAVA/ADMIN – Jeseň je tu a s ňou aj chladné rána, kratšie dni, skoré stmievanie a sychravé počasie. O to viac radosti a potešenia tráviť viac času v pohodlí domova, s dobrou spoločnosťou, chutnými jesennými dobrotami a teplou šálkou čaju, voňavej kávy alebo sladkého kakaa.

Inšpirácia – Matějovský

Práve teraz je ideálne obdobie zaobstarať si domov bytové doplnky, ktoré príbytok zútulnia a zahalia ho do domácej pohody. Môžete si zobrať príklad zo škandinávskych krajín, kde obyvatelia napriek prevažne chladnému počasiu s málo slnečnými lúčmi patria medzi najšťastnejších ľudí na svete.

Inšpirácia – Matějovský

Dánsky koncept bývania hygge je preslávený aj u nás a v posledných rokoch inšpiruje ľudí po celom svete. Hygge je dánsky výraz pre šťastie, pohodu a radosť z maličkostí a tiež pre schopnosť ich preciťovať a užívať si ich. Toto je pretavené aj do spôsobu bývania. Aby domov bol príjemnejší, tak bude aj život príjemnejší a my sa budeme lepšie cítiť. Môžu to byť úplne maličkosti, ktoré nič nestoja a napriek tomu nám spríjemnia život. Napríklad celkom jednoduché čítanie si knižky na gauči pod dekou so šálkou teplého nápoja. Alebo hranie spoločenských hier s priateľmi či kúpanie sa vo voňavej vani plnej ružových lupienkov.

 

Inšpirácia – Matějovský

Inšpirácia – Matějovský

„Typické pre „hygge domov“  sú sviečky, textilné bytové doplnky (vankúše, koberce, deky), doplnky vzbudzujúce pocity šťastia (fotorámčeky, obľúbené šálky), rôzne druhy a veľa svietidiel či dekorácie z dreva. Celkovo domov musí pôsobiť útulne a príjemne,“ hovorí Alena Samková, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

 

(Zdroj: KM; Foto: Matějovský; Pripravila: red.)

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Pod flanelovou perinou... - SUPERBABKY

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*