Priamočiara píla päťkrát inak

BRATISLAVA/ADMIN – Tento univerzálny rezný nástroj je jedným z najlepších pomocníkov pri rezaní dreva, plastu, kovu a dokonca si bezproblémovo poradí aj s obkladačkami.

Pomocník, akým je priamočiara píla, dokáže pri voľbe správneho pílového plátku aj rezy rôzneho zakrivenia spolu s oblúkmi. Pri osadení umývadla do zvolenej pracovnej dosky vám nebude už nič prekážať. Nebudete viac vyvolávať iným, so všetkým si totiž dokážete poradiť sami. Zvláda nielen rezanie, skrátenie prechodových líšt, ale aj pripravenie potrebnej dĺžky. Jediné, čo je nevyhnutné vedieť, je vybrať si spomedzi rôznych parametrov.

Rozdielne napájanie

Poznáme dva spôsoby napájania – pomocou akumulátora a klasické pomocou elektrického kábla. Výhodnejší je však akumulátor, keďže vám umožní neobmedzenosť pohybu.

S elektronikou či bez nej?

Jednoznačne s elektronikou. Nielenže zaručí rovnaký počet otáčok aj priamo pri jej záťaži, ale poskytne vám aj voľbu presných otáčok. Túto výhodu sa vám oplatí využiť, nakoľko pri rôznosti materiálu si otáčky upravíte a materiál tak nedeformujete.

Stupne predkmitu

Priamočiare píly umožnia rýchlejšie rezy v materiáli. Funkcia predkmitu pílového plátku vám ponúka nastavenie polôh predkmitu, prípadne je dokonca možné túto možnosť aj vypnúť.

Dôležitý je aj tvar rukoväte

Poznáme väčšinu žehličkových rukovätí. Pri takomto prípade ide o pohodlné držanie s dobrým ovládaním. Pre špecialistov s nevyhnutnou kontrolou píly sa odporúča zrezaná rukoväť vhodnejšia na oblúkové rezy.

Pílový plátok sa dá rôzne uchytiť

Známe sú dva spôsoby uchytenia pílového plátku – rýchloupínací beznástrojový, tzv. SDS systém a upínanie pomocou doťahovania fixačných skrutiek. Výhodu má rýchloupínací, keďže nie je potrebné využitie ďalších kľúčov, prípadne skrutkovača.

Týchto päť parametrov treba brať pri výbere kvalitnej priamočiarej píly na zreteľ. Množstvo výhod ponúkajú aj digitálne elektrocentrály. Okrem spoľahlivosti zaručujú maximálny výkon a jednoznačnú kvalitu v akomkoľvek pracovnom prostredí. Výhodné sú pre stavbárov, ktorým poskytnú profesionálne využitie.

(Zdroj: AR, Foto: Shutterstock; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*