Poznajte zloženie kozmetiky, ktorú používate

Bratislava, Admin – Priemerná žena použije za jeden deň približne 10 rozličných kozmetických prípravkov. Znamená to, že počas jedného dňa si na svoju pleť nanesie približne 130 látok, aj chemických. A napriek tomu zloženie výrobkov máloktorá rieši. Prišiel čas riešiť ho!

Ingrediencie č. 1: Melón na hydratáciu, íl na prečistenie, kakaové maslo na výživu, ruže na utíšenie, liči na rozjasnenie

Sila Oriflame spočíva už od vzniku značky v tom, že stavia v prvom rade na silu prírody. Vedci vyvíjajúci produkty Oriflame sú odborníci na rastliny, byliny, skúmajú ich kmeňové bunky a ich benefity využívajú v prospech zákazníkov a zákazníčok značky. Vďaka tomu Oriflame prináša množstvo prírodných produktov, ktoré nie sú najlepšou voľbou iba pre vašu pleť, ale aj pre našu planétu.

Hneď v prvom katalógu roka 2019 nájdete neodolateľné pleťové masky Love Nature s rozličným zložením, a tak aj rozličným vplyvom na vašu pleť. Limitovaná edícia masiek na jedno použitie ponúka vašej pleti hydratáciu, prečistenie, výživu, utíšenie a rozjasnenie. Využíva na to silu prírodných surovín – melóna, ílu a jablka, kakaového masla, ruží a liči.

Poznáte ich? Íl je pre svoje pozitívne účinky na pleť známy už celé stáročia. Má liečivé, detoxikačné a exfoliačné účinky. Liči je prevenciou pred príznakmi starnutia, redukuje prílišné pôsobenie slnka a pomáha odstraňovať drobné vady. Kakaové maslo predstavuje výživu, zvýšenie elasticity a ochrany pleti pred slnkom. Melón má hydratačné a vyživujúce účinky, ale tiež napríklad urýchľuje regeneráciu. Napokon ruže sú plné vitamínov, minerálov a antioxidantov, pomáhajú utíšiť začervenanú či aknóznu pleť.

Siahnite po limitovanej edícii pleťových masiek Love Nature a doprajte aj vy svojej pleti tie správne ingrediencie z prírody.

Hydratačná gélová pleťová maska s melónom Love Nature, 10 ml, 3,90 eur.
Prečisťujúca ílová pleťová maska s jablkom Love Nature, 10 ml, 3,90 eur.
Vyživujúca krémová pleťová maska s kakaovým maslom Love Nature, 10 ml, 3,90 eur.
Utišujúca krémová pleťová maska s ružami Love Nature, 10 ml, 3,90 eur.
Rozjasňujúca zlupovacia pleťová maska s liči Love Nature, 10 ml, 3,90 eur.

Ingrediencie č. 2: Mandľový olej a včelí vosk ako bojovníci proti suchej pokožke v zime

O mandľovom oleji možno neviete, že je prirodzene hypoalergénny a že je ideálnym napríklad na masáže tých najmenších bábätiek. Je vhodný aj na veľmi citlivú pokožku, jeho výhodou je, že pokožka ho úplne absorbuje, vďaka čomu je aj veľmi príjemný. V neposlednom rade – zanechá ju nádherne hebkú a vláčnu. Okrem toho upokojuje ekzematickú pleť a psoriázu, odstraňuje tmavé kruhy pod očami, redukuje známky starnutia a má aj čistiace účinky.

Včelí vosk plní ochrannú a hydratačnú funkciu. Ochrannú tak, že pri aplikácii na kožu vytvorí ochrannú bariéru, ktorá ju pomáha chrániť pred environmentálnymi útokmi a súčasne udržuje vlhkosť. Okrem toho vodu doslovne aj priťahuje, čím pomáha udržiavať pokožku hydratovanú v čase.

Ak v zime trpíte suchou pokožkou, toto sú tí správni dvaja bojovníci, ktorých by ste si mali prizvať. Oriflame ich spojil, aby problém chladných dní vyriešil, a to hneď v troch produktoch: vyživujúci pleťový krém, vyživujúci krém na ruky a balzam na pery Love Nature Cold Cream. Vyskúšajte ich silu a tieto zimné týždne nebudú pre vašu kožu či pery žiadnou pohromou.

S vysokou mierou dehydratácie počas zimných dní sa popasuje aj ďalšia novinka od Oriflame – utišujúci krém na ruky s arnikovým olejom. Okrem iných zložiek obsahuje spomínaný arnikový olej, ktorý je známy pre svoje liečivé účinky, chráni, vyživuje a hydratuje pokožku suchých rúk.

Vyživujúci pleťový krém Love Nature Cold Cream, 50 ml, 4,90 eur.
Vyživujúci krém na ruky Love Nature Cold Cream, 75 ml, 4,50 eur.
Balzam na pery Love Nature Cold Cream, 4,5 g, 4,90 eur.
Utišujúci krém na ruky s arnikovým olejom, 75 ml, 4,50 eur.

Ingrediencie č. 3: Astaxantín a čučoriedky

Oriflame už od roku 2007 ponúka okrem kozmetiky a módnych dplnkov aj wellness produkty. Neustále pracuje na ich ďalšom vývoji tak, aby maximalizoval pozitívny efekt aj pre vaše zdravie. Staronovou novinkou je Astaxantín a výťažok z čučoriedok. Starou preto, že v ponuke Oriflame je už dlhšie, novou preto, lebo vedci Oriflame ho naďalej vyvíjali a vyvíjali a zistili, že môže byť ešte lepší. Pôvodný Komplex Swedish Beauty Plus obsahoval v každej kapsuli výnimočný antioxidačný profil vďaka astaxantínu a čučoriedkam. Výskum však ukázal, že tento môže byť ešte efektívnejší, a to vďaka pridaniu ďalších dvoch antioxidantov – vitamínu C a E. A tak ich tam pridali. Spoločne majú pozitívny vplyv na zrak (zvyšujú ochranu proti UV žiareniu a znižujú mieru únavy), na svalstvo a kĺby (redukujú zápaly a umožňujú väčšiu silu a výdrž) a na pokožku (zvyšujú ochranu proti UV žiareniu a tvorbe vrások, chránia pokožku pred voľnými radikálmi).

Astaxantín je prírodné kartenoidné farbivo získavané najmä z morských rias, konkrétne z mikroriasy Haematococcus Pluvialis pestovanej priamo na Havaji. Ide o červený pigment rozpustný v tukoch, ktorý je považovaný za účinný v týchto oblastiach:

  • výrazný antioxidant
  • spomaľuje starnutie
  • pozitívne pôsobí proti syndrómu tzv. unavených očí
  • posilňuje mozog a jeho kognitívne funkcie
  • pôsobí protizápalovo
  • preventívne pôsobí proti rakovinovému ochoreniu kože
  • chráni pokožku pred UV žiarením

V ponuke Oriflame Wellness produktov nájdete omnoho viac. Tak napríklad Wellness balíček pre mužov a pre ženy, v ktorom si každé pohlavie nájde to dôležité pre seba. Koktaily Natural Balance vo vanilkovej, čokoládovej a jahodovej príchuti telu poskytujú potrebné aminokyseliny. Chutiť by vám mohli polievky Natural Balance s vysokým obsahom bielkovín a o vaše zdravie by sa v kapsulovej forme mohli postarať aj Vyživujúci komplex na vlasy a nechty, Kapsuly Omega 3, Multivitamíny a minerálne látky pre mužov a pre ženy. Všetky menované produkty zmenili dizajn obalov, ale vnútri sú naďalej rovnako výživné a účinné.

Astaxantín a výťažok z čučoriedok, 30 kapsúl, 23,90 eur.
Wellness balíček pre ženy, 21 vrecúšok, 31,90 eur.
Wellness balíček pre mužov, 21 vrecúšok, 31,90 eur.
Koktail s čokoládovou príchuťou Natural Balance, 21 porcií, 37,90 eur.
Koktail s jahodovou príchuťou Natural Balance, 21 porcií, 37,90 eur.
Koktail s vanilkovou príchuťou Natural Balance, 21 porcií, 37,90 eur.
Polievka Natural Balance – paradajková s bazalkou, 21 porcií, 37,90 eur.
Polievka Natural Balance – špargľová, 21 porcií, 37,90 eur.
Vyživujúci komplex na vlasy a nechty, 42 tabliet, 21,90 eur.
Kapsuly Omega 3, 60 kapsúl, 19,90 eur.
Multivitamíny a minerálne látky pre ženy, 60 tabliet, 17,90 eur.
Multivitamíny a minerálne látky pre mužov, 60 tabliet, 17,90 eur.

#taktosacitimkrasnaja
Vymódená!

Oriflame vo svojich módnych kolekciách prichádza s ďalšou, tentokrát inšpirovanou Parížom. V kolekcii Paris nájdete náušnice, náhrdelník, šatku a náramok v elegantnom a zvodnom parížskom štýle.

Náhrdelník 2v1 Rio s motívom džungle budete môcť nosiť až tromi spôsobmi – ako dlhú retiazku, krátku obruč alebo v oboch variantoch naraz. Dokonale sa vám k nemu budú hodiť náušnice Rio s motívom džungle a minimalistickými prvkami.

Kolekcia Bangkok vás zas pripraví na udalosť, počas ktorej budete chcieť žiariť. Ponúka vám kabelku, náušnice, náramok a náhrdelník, všetky s krásnym trblietavým efektom.

Náhrdelník 2v1 Rio, 12,99 eur.
Náušnice Rio, 9,99 eur.
Náušnice Paris, 9,99 eur.
Náhrdelník Paris, 12,99 eur.
Šatka Paris, 17,99 eur.
Náramok Paris, 12,99 eur.
Kabelka Bangkok, 12,99 eur.
Náušnice Bangkok, 7,99 eur.
Náramok Bangkok, 7,99 eur.
Náhrdelník Bangkok, 9,99 eur.

Upravená!

V ponuke Oriflame nájdete množstvo dekoratívnej kozmetiky, no i tak nikdy nesmie chýbať novinka aj v tomto smere. Tentokrát je ňou Metalická ceruzka na oči The ONE High Impact, ktorá vo svojich nápadných metalických odtieňoch prináša dva nové – Carbon Gunmetal a Spicy Bronze. Vďaka krémovému zloženiu sa ľahko nanáša, nerozmazáva sa a očiam dodá nádherný výraz.

Metalická ceruzka na oči The ONE High Impact, Carbon Gunmetal, 6,50 eur.
Metalická ceruzka na oči The ONE High Impact, Spicy Bronze, 6,50 eur.

(Zdroj: Perla Žinčíková, Devito; Pripravila: red.)

1 Komentár Poznajte zloženie kozmetiky, ktorú používate

  1. vačšinou ano. Aspon sa o to aktivne snažim. Hlavne čo sa tyka dekorativnej kozmetiky a pletovej kozmetiky. Preto preferujem kvalitu nad kvantitou a nakupujem na Notino

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*