Plynová varná doska vás v kuchyni nesklame

Plynová varná doska

BRATISLAVA/ADMIN – Vybrať ideálne riešenie pre varenie nemusí byť vždy tak jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Zvlášť ak zvažujete všetky aspekty svojej domácnosti. Veľkú rolu hrá spotreba, ale bezpochyby aj samotná obstarávacia cena spotrebiča. V pozadí však môže stáť jeden dôležitý rozhodujúci parameter.

Majte varenie vždy k dispozícii

Nielen spotrebič je pre varenie dôležitý, a to si občas človek uvedomí až keď ho dobehne nečakaná realita. Výpadok elektrického prúdu dokáže výrazne znepríjemniť deň, ak ste vybrali alternatívu sklokeramiky či indukcie. Nečakané odstávky nie sú ničím výnimočným, zvlášť v jarnom období, kedy vedia drôty elektrického vedenia potrápiť búrky. Zvážte preto pri výbere varnej dosky aj túto eventualitu.

Plynová doska ako výkonný a všestranný pomocník

Plynová varná doska vás v kuchyni rozhodne nijako nesklame. Skôr naopak. Bezpochyby oceníte rýchlosť ohrevu, a ak ste kuchár, ktorý sa rád s jedlom pohrá, tak iste oceníte aj možnosť plynulej a okamžitej regulácie výkonu. Ten u elektrickej verzie rozhodne nefunguje tak operatívne.

Nebojte sa údržby

Ak vás od plynovej varnej dosky odrádza náročnejšia údržba, tak nemusíte mať prehnané obavy. Áno, čistenie plynových sporákov zostane asi navždy náročnejšie oproti elektrickým, ale čo sa týka materiálov i v tomto smere sa uskutočnila obrovská inovácia. Zvoliť môžete napríklad sklokeramickú plynovú varnú dosku alebo plynovú varnú dosku z nehrdzavejúcej ocele. Veľkostne si vyberiete presne podľa potreby, pre väčšiu rodinu je ideálna tá so štyrmi horákmi, menšej postačí doska s tromi.

Ak nemáte v domácnosti prívod zemného plynu, nevadí. V takom prípade sa taktiež nemusíte vzdávať svojej predstavy o plynovom varení. Jednoducho si obstarajte varnú dosku na propán-bután. Budete síce musieť myslieť na zásobu plynu, ale mať jednu náhradnú bombu v zálohe bezpochyby zvládnete.

(Zdroj: ML; Foto: Sidorov_Ruslan / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*