Ples, na ktorý sa oplatí cestovať do Prahy

Bratislava, Admin – V duchu hesla “Vo dvoch sa lepšie tancuje” pretancovali minulý rok dva spriatelené národy, český a slovenský, sobotnú noc na štvrtom ročníku Česko-Slovenského plesu. Spoločný ples oboch krajín sa teší veľkej priazne návštevníkov. Minulý rok bola obľúbená akcia opäť  vypredaná do posledného miesta.

Česko-Slovenský ples sa stáva každým rokom obľúbenejším, toto podujatie už po štvrtý krát otvorilo svoje brány v závere plesovej sezóny. Dôkazom je nielen narastajúca návštevnosť akcie, ale taktiež stále viac zvučných mien zo všetkých oblastí spoločenského života oboch krajín, ktoré sa do Obecného domu v Prahe vracajú rok čo rok.

Štvrtý ročník Česko-Slovenského plesu si nenechali  ujsť mnohé české osobnosti. V hlavnej plesovej sále, grandióznej Smetanovej sieni sa to v sobotu 18. februára 2017 len hemžilo známymi ľuďmi – hercami Martinom Dejdarom a Jánom Antonom Duchoslavom, herečkou Jitkou Schneiderovou. Na plese bol prítomný aj hudobník Felix Slováček, známa speváčka Monika Bagárová, česká Miss 2013 a moderátorka TV Prima Gabriela Lašková Kratochvílová spolu so svojou kolegyňou a kamarátkou Monikou Leovou. Nechýbala ani módna návrhárka Tatiana Kovaříková či fitness inštruktorka Hanka Kynychová. Nádhernú róbu mala aj  Česká Miss World Natália Kotková, či bývalá Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová.

Z Bratislavy na červený koberec dorazili slovenské kráľovné krásy, dámy v úchvatných róbach: bývalá riaditeľka Miss Slovensko a v súčasnosti jedna z najznámějších osobností slovenskej filantropie Lucia Hablovičová a Miss Slovensko Karolína Chomisteková. Z Trenčianských Teplíc prišiel filmový znalec a zakladateľ Medzinárodného filmového festivalu Trenčianske Teplice Peter Hledík. Slovenský televízny svet na plese zastupovala moderátorka TV JOJ Erika Barkolová. Veľkú pozornosť prítomných médií i hostí upútali na seba počas celého večera  slovenskí hostia žijúci v Českej republike, topmodelka Andrea Verešová, herečky Hana Gregorová a Andrea Kerestešová Růžičková a herec Marko Igonda s manželkou Hanou Ševčíkovou. Nechýbali ani politické špičky z oboch krajín.

História a súčasnosť Česko-Slovenského plesu

Hlavným organizátorom Česko-Slovenského plesu je spoločnosť ČESKO-SLOVENSKÝ PLES s.r.o., ktorá pripravuje ples s ďalšími partnermi a spoluorganizátormi plesu:
ART OF WORD s.r.o. je spoločnosťou – agentúrou, ktorá poskytuje poradenské, marketingové a PR služby, organizuje výstavy, eventy, koncerty a ďalšie kultúrno-spoločenské podujatia v ČR a SR. Každoročne úspešne organizuje pod záštitou predsedov vlád ČR a SR „Tradičnú plavbu loďou po Vltave – Česko-Slovenský Parník, pri príležitosti Česko-Slovenských dní v ČR“ za účasti vrcholných predstaviteľov ČR, SR a zo zahraničia. Dlhodobo sa spolupodieľala na medzinárodnom festivale Česko-Slovenské dny v Plzni (2008–2014). V minulosti spoluorganizovala niekoľko ročníkov Slovenského plesu v Prahe (2002–2008). ART OF WORD s.r.o. bola v uplynulých troch rokoch hlavným organizátorom Česko-Slovenského plesu 2014–2016 a v roku 2017 jeho spoluorganizátorom.

SLAVICA, s.r.o. je spoločnosťou – produkčnou a eventovou agentúrou, ktorá poskytuje produkčné služby a organizuje eventy, verejné akcie, módne prehliadky, koncerty, výstavy, pôsobí v oblasti manažmentu umelcov z ČR a SR, zastupuje významných českých a slovenských hudobných interpretov a zabezpečuje PR a média servis. Od roku 2015 SLAVICA s.r.o. participuje na organizácii Česko-Slovenského plesu.
Česko-Slovenský ples uskutočňujú tiež v spolupráci so Slovensko-Českou společností Praha, Česko-Slovenskou spoločnosťou Bratislava, Mestskou časťou Praha 1 a Obecným domom, a.s. v Prahe.
Miestom konania Česko-Slovenského plesu sú každoročne priestory pražského Obecného domu, ktorý patrí k najkrajším, najobdivovanejším a najreprezentatívnejším secesným budovám Prahy. Pre ples Čechov a Slovákov má tiež symbolický význam. 6. januára 1918 v ňom bola podpísaná Trojkráľová deklarácia a 28. októbra 1918 vyhlásená Československá republika.

V tomto roku sa uskutoční Česko- Slovenský ples v sobotu 24. februára 2018 v historickej budove pražského Obecného domu a určite je opäť na čo sa tešiť.

(Zdroj: Adriána Čahojová, Pripravila: Zuzana Muráriková)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*