Pánske rifle: Viete si vybrať?

Bratislava, Admin – Rozhodli ste sa kúpiť nové pánske rifle, no cítite sa nepríjemne už len pri pohľade na všetky tie rôzne označenia jednotlivých strihov, nevraviac o veľkostiach a farbách? Vybrať si tie správne rifle nemusí byť až taká veda. Pomôže vám, ak si všetky varianty rozdelíte do troch základných kategórií. Potom už stačí vybrať len to, čo vám bude sedieť najlepšie.

Niekdajšie pracovné nohavice
Pôvodne pánske rifle boli pracovnými nohavicami, ktoré sa stali obľúbeným módnym hitom pre mladšie generácie a pretrvali až dodnes. Pre súčasné využitie majú však rozdielne zloženie, aby zaistili lepšiu pružnosť a pohodlie pri nosení. Predtým museli byť predovšetkým pevné, aby zvládli aj náročné podmienky.

Štandardné rifle
K najrozšírenejším strihom pánskych riflí patrí classic, regular alebo straight. Classic a regular sa vyznačujú klasickým rovným strihom s vysokým pásom, ktorý môže byť mierne zúžený. Straight nohavice majú nízky aj vysoký pás a sú vhodné pre športové typy. Všetky varianty sú navrhnuté pre ničím neobmedzený pohyb a maximálne pohodlie. V minulosti sa do tejto skupiny radili aj pánske rifle, ktoré bol od kolien nadol rozšírené, tzv. zvonové nohavice.

Úzke rifle
Do tejto skupiny patri skinny a slim nohavice, pričom každý výrobca si tento strih označuje inak. Základom však je úzky strih priliehajúci na stehnách i lýtkach. Tento typ však nie je úplne vhodný na každú postavu. Veľký úspech s nimi žnú páni menšej až strednej postavy.

Široké rifle
Poslednou kategóriou sú baggy alebo tiež wide nohavice. Tie sú voľné v oblasti stehien a majú ľahko zvýšený pás. Táto kategória je typická pre hip-hopové nohavice, ktoré sa dnes už pomaly nahrádzajú klasickým strihom.

(Zdroj: Bolf.sk, Foto: Archív agentúry; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*