Pánske mikiny sú vždy trendy. Vo vašom šatníku nesmú chýbať!

Sexy male fitness model with open sweatshirt on dark background

Bratislava, Admin – Hoci kedysi zohrávali svoju úlohu len pri športovaní či voľnom čase, dnes patria pánske mikiny k základným kúskom šatníka. Vďaka pestrej ponuke si tú svoju nájde naozaj každý.

Prvá mikina ako dres na futbal

Prvú športovú mikinu, ktorá sa nosí dodnes, vytvoril v dvadsiatych rokoch minulého storočia Benjamin Russel. Mala slúžiť ako dres na americký futbal pre jeho syna. Vtedajšie dresy z vlny totiž neboli veľmi vhodné na šport. Táto mikina vzbudila výrazný záujem, preto sa Russel dal na výrobu mikín pod značkou Russel Athletic, ktoré sa nosia dodnes. Práve vďaka nim si potom mohol otvoriť vlastný obchod so športovým oblečením.

Pánske mikiny porazili svetre aj prechodné bundy

Nehľadiac na ich športové využitie, pánske mikiny veľmi ľahko nahradili viaceré druhy oblečenia. Najskôr sme ich vystriedali za neobľúbené hryzúce pulóvre či zapínacie svetre. Dnes pánske mikiny vďaka príjemným materiálom dokonale nahrádzajú aj bundy. Mikinám prajú najmä prechodné obdobia – jar a jeseň. Vďaka širokému výberu sú v pánskom šatníku v podstate univerzálnym kúskom. Dajú sa nosiť na športovanie, do práce či večierok. Hodia sa v podstate všade okrem miest, kde patrí oblek.

Aká farba je tá správna?

Farebná kombinácia akéhokoľvek kúsku oblečenia je vždy otázkou vkusu. Našťastie pánske mikiny sú v tomto ohľade naozaj flexibilné. Nie je nič zvláštne, ak siahnete po krikľavých farbách. Pri výbere sa však riaďte aj tým, čo už vo svojom šatníku máte. Aj keď je mikina vrchným oblečením, určite by nemala byť prílišným stredobodom pozornosti. V prípade pánskych mikín ostávajú stále v obľube tmavé farebné odtiene. Zaujímavým riešením sú aj svetlejšie farby s tmavými detailmi, či už v podobe nápisov alebo len niektorých častí.

(Zdroj: Bolf.sk; Foto: Bigstockphoto; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*