Oriflame Slovakia sa u nás darí

Admin, 04.10.2012 - Výrobca švédskej kozmetiky na Slovensku prosperuje. Napriek deklarovanému poklesu obchodnej sily na globálnej úrovni o 5 %, Slovensko zaznamenalo nárast kozmetických poradkýň až o 8 %. Navyše Oriflame Slovakia si vytrvalo drží svoje

prvenstvo v segmente priameho predaja kozmetiky. Na svetovom trhu medziročne vzrástol predaj spoločnosti o 2 %.

Na Slovensku máme viac Oriflame poradkýň
Zatiaľ čo vo svetovom meradle obchodná sila spoločnosti Oriflame poklesla o 5 %, Slovákov práca kozmetického poradcu láka. Svedčí o tom nárast obchodnej sily švédskeho výrobcu kozmetiky na Slovensku, ktorý medziročne dosiahol 8 %. „Za výrazným nárastom počtu poradkýň treba vidieť silné náborové kampane a samotnú príležitosť, ktorú Oriflame ponúka. Ženy na Slovensku vítajú možnosť privyrobiť si popri škole, materskej či bežnom zamestnaní príjemným a zábavným spôsobom,“ hodnotí výsledky Lenka Štefániková, marketingová riaditeľka Oriflame Slovakia.

Lepší ako ružová konkurencia
Kozmetická spoločnosť Oriflame Slovakia už po druhý rok obsadila prvú priečku na slovenskom trhu priameho predaja. Napriek výraznejšiemu medziročnému poklesu si švédsky producent drží najväčší podiel na domácom trhu. Ten za minulý rok dosiahol objem 6,7 %, čo je o desatinu viac, ako je objem najväčšieho konkurenta.

Švédi verzus Američania
Zatiaľ čo od roku 2006 najväčší súper švédskej spoločnosti americký Avon zaznamenával sústavný pokles trhového podielu z pôvodných vyše 10 % na minuloročných 6,6 %, Oriflame rástol. V roku 2006 švédskej spoločnosti patrilo len necelých 5 % podielu na domácom trhu, svoj vrchol dosiahla o tri roky neskôr, keď jej podiel stúpol na 7,5 %. Výmena lídra trhu nastala v roku 2010, keď rozdiel podielu na trhu narástol na 0,7 % v prospech Oriflame Slovakia.

Spoločnosť                           2006    2007    2008    2009    2010    2011
Oriflame Cosmetics SA       4,7       6,0         7,1          7,5       7,4      6,7
Avon Products Inc             10,2      9,2         8,5          7,7       6,7      6,6

Rast je výsledkom disciplíny a lojality
S ambíciou dostať spoločnosť do vedenia prišiel pred dvoma rokmi nový generálny riaditeľ Georg Tsaros. „Nastavili sme podrobnú stratégiu, urobili prísny plán, kde chceme byť v roku 2015, a dennodenne pracujeme na jeho plnení,“ vysvetľuje Georg Tsaros, generálny riaditeľ Oriflame Slovakia, a pokračuje „je to tímová práca, som preto vďačný každej jednej poradkyni za snahu, odhodlanie a dobre vykonanú prácu.“

(lw)

Nové kozmetické prípravky z luxusnej kolekcie More by Demi z dielne Oriflame

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*