Nový katalóg IKEA 2017 prináša množstvo noviniek

PH135086Bratislava, 10. augusta 2016 – S uvedením nového katalógu IKEA 2017 prichádza do sortimentu opäť množstvo noviniek. Okrem bežného sortimentu budú počas roka prichádzať aj limitované kolekcie, ktoré ešte viac spestria ponuku IKEA. Určite sa máme na čo tešiť.

VARDAGEN – na každý deň

Po švédsky znamená Vardagen „Každý deň.“ Sériu riadu VARDAGEN sme navrhli s cieľom vytvoriť nadčasové, tradičné a trvácne jedálenské a kuchynské doplnky pre váš domov na každodenné používanie. Je vyrobená z poctivých materiálov akým je číre sklo, kov, ľan, kamenina, s cieľom zabezpečiť dlhodobú životnosť týchto výrobkov a nadčasový dizajn. Kolekcia už bola dostupná v sortimente IKEA, no doplnia ju ďalšie produkty.

Dizajnovo jednoduchý, avšak nadčasový servírovací riad v tradičnom štýle, s mäkkými, oblými tvarmi a dôrazom na detail; jedlu na stole dá ten správny šmrnc. Malé nádoby z rovnakej série sa dajú poskladať do väčších, takže keď sa nepoužívajú, nezaberajú žiadne miesto. V sortimente IKEA je kolekcia dostupná od apríla, teraz je doplnená o tmavosivú farbu – ideálnu na jesenný čas.

Séria obsahuje misky rôznych veľkostí, ktoré môžete do seba ukladať, servírovacie, dezertné taniere, hrnčeky, šálky s podšálkami, čajník, džbán na mlieko/smotanu. Dizajn je multifunkčný a transkultúrny – napríklad malá miska má správny rozmer a tvar vhodný na podávanie ryže v Ázii, zároveň vhodná ako miska na šalát podávaný k hlavnému jedlu alebo na cereálie v iných častiach sveta.   Zapekacie misy sú vyrobené z trvácnej kameniny. Praktické na varenie a zároveň vyzerajú dobre aj na stole, takže môžete upečené jedlo servírovať priamo z nich.

Dizajnérka textílií Maria Vinka: „Mojim zámerom pri tvorbe série VARDAGEN bolo vytvoriť textílie v škandinávskom duchu a štýle – a priblížiť sa tak tradičnému ľudovému umeniu. Dôležitý bol správny materiál, keďže kuchynský textil musí byť trvácny a kvalitný. Voľba teda padla na ľan a bavlnu – obe majú unikátny prírodný charakter, sú praktické a odolné.“ V textilnej sérii sú obrus, prestieranie, zástera, utierky. Od 1. septembra 2015 pochádza všetka bavlna v našich výrobkoch z udržateľných zdrojov

IKEA VARDAGEN PH132918Dizajnérky nožov Vardagen Pia Amsell a Barbro Berlin o VARDAGEN: „Inšpiráciou pre nože VARDAGEN nám boli staré masívne kuchynské nože s robustným a nadčasovým vzhľadom. Veríme, že varenie je skutočné umenie a preto sme nožom dali jednoduchý dizajn, vďaka ktorému sa dobre držia a ľahko sa s nimi narába. Môžete ich používať dlhé roky a krásne zapadnú medzi ostatný kuchynský riad.“ Sú vyrobené z molybden-vanadiovej ocele, vďaka čomu je čepeľ tvrdá a zároveň dosť pružná na to, aby sa nezlomila. Ide o špeciálny trvácny druh ocele, ktorá vydrží dlhšie ostrejšia – a vy tak môžete rezať, krájať či lúpať čo len chcete.Séria obsahuje nože na každú príležitosť – nôž na chlieb, nôž na lúpanie, filetovací nôž…V sérii nechýbajú ani formy na pečenie či zapekanie

Kolekcia SVÄRTAN – trochu iná India

IKEA SVARTAN PH135603IKEA SVARTAN PH132036Kolekcia SVÄRTAN, ktorá vznikla v spolupráci so švédskym textilným dizajnérom Martinom Bergströmom a s indickými študentmi školy módy, využíva iba čiernu, bielu a sivú farbu a tvoria ju posteľná bielizeň, textílie, papierové doplnky, koberce, misky, sklený riad a kovové výrobky. Výsledkom je kolekcia, ktorá premení domácnosť na univerzálne a jedinečné miesto.

Dizajnéri použili napríklad atramentové škvrny, zabudnuté remeselné techniky a prírodné materiály; finálna výroba je potom už viac priemyselná, hoci výrobky vyzerajú ako ručná práca.

Limitovaná kolekcia SVÄRTAN plná mestských vzorov nás pozýva preskúmať inú tvár Indie, ktorá leží za hranicami sveta živých farieb spájaných s touto očarujúcou  krajinou. Dostupná bude od septembra 2016.

Kolekcia SÄLLSKAP – tradičný švédsky dizajn prispôsobený modernému životnému štýlu

Je inšpirovaná tradičným švédskym dizajnom a oslavuje chvíle, ktoré trávime s našimi najbližšími. Túto limitovanú kolekciu tvoria doplnky na stolovanie z masívnych materiálov vyznačujúce sa zaujímavými vzormi, a tak pomocou nich príjemne dotvoríte priestor, v ktorom je každý srdečne vítaný. Limitovaná kolekcia bude dostupná na jeseň 2016.

Kolekcia IKEA PS 2017

IKEA PH136357Kolekcia IKEA PS 2017 vyžaruje slobodu, zábavu a flexibilitu – tie totiž presne odrážajú životný štýl, na aký bola navrhnutá. Inovatívne materiály, inovatívny dizajn – hlavnou črtou tejto kolekcie je jej jedinečnosť.

Dnes vieme, že len ťažko predvídať, akým smerom sa bude náš životný štýl ďalej uberať. Je však isté, že potrebujeme nábytok, ktorý je mobilný a prakticky riešený, napr. stolíky, ktoré slúžia aj ako stoličky, pohovky, ktoré sa dajú zložiť, alebo flexibilné škatule, ktoré možno využívať ako úložné riešenia. Limitovaná kolekcia bude dostupná na jar 2017.

(Zdroj: Jana Hrubcová, Zuzana Janove, IKEA Bratislava; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*