Novodobá kúpeľňa, v ktorej sa budete cítiť naozaj pohodlne

Bratislava, Admin – Podľa štúdie odborníkov je pre vlastníkov bytov najťažšie začať projektovať svoju kúpeľňu. Ako hovoria, všetko je to zapríčinené tým, že oprava a návrh kúpeľne si vyžaduje oveľa väčšie úsilie a peniaze než ostatné priestory v byte. Preto je to všetko často veľmi ťažká, zdĺhavá a nákladná udalosť.

Otázky, na ktoré je nutné nájsť odpoveď
Kúpeľňu používate niekoľkokrát denne, takže si pri jej výbere a všetkom, čo s tým súvisí musíte dávať veľký pozor na niekoľko vecí. A to nie je reč len o výbere materiálu a jeho cenovej kategórii. Okrem iného by ste mali zvážiť dôkladnú hydroizoláciu kúpeľne, samozrejme jej dizajn, hygienickú stránku a nakoniec pohodlie. Takže, aby ste v priebehu jej využívania nenatrafili na nejaké nemilé prekvapenia, mali by ste si celý postup pri jej zariaďovaní alebo rekonštrukcii dôkladne premyslieť a zvážiť.

Proces výberu kúpeľne si môžete rozdeliť na niekoľko etáp
Začneme veľmi jednoducho a postupne tým, že si uvedieme niekoľko stručných bodov, podľa ktorých sa môžete riadiť. Pri novej kúpeľni potrebujete vedieť nasledovné:
• správnu veľkosť a všetky dôležité rozmery v konkrétnej miestnosti;
• poznať vhodný tvar – môže byť obdĺžnikový, okrúhly, štvorcový alebo uhlový;
• mať predstavu o požadovanom kúpeľňovom materiáli;
• tiež sú to funkcie a charakteristiky kúpeľne – zábradlia, vodné osvetlenie, hydromasáž a iné.

Ako vidíte, je to naozaj len pár riadkov a už sa môžete presvedčiť o tom, že výber kúpeľne nie je ľahká úloha.
Veľmi veľa však závisí najmä od samotného materiálu. Dnes sú na výrobu vaní najlacnejšie a najpopulárnejšie akrylátové, liatinové a oceľové. Urobíte ale veľmi dobre, ak si vyberiete priamo z kolekcie Villeroy Boch, kde sa v jednom univerzálnom kuse snúbi elegancia, funkčnosť, kvalita a vkus.

Aby vám nič neuniklo
Dokonalý obklad, dostatok svetla a ostatné doplnky, ktoré k pohodliu v tejto miestnosti potrebujete, vám osobne asi stačia. V súvislosti s rekonštrukciou kúpeľne by ste ale nemali zabudnúť ani na odtokový systém. Ak ste si vybrali pozemok, na ktorom nikto nenaruší vaše súkromie, môžete mať v tomto smere problém, pretože verejná kanalizácia sa k vám nemusí dostať. Pomôcť vám ale môžu kvalitné žumpy v Trebišove. Taký septik je dnes prepracovaným zariadením, ktoré vám poslúži naozaj dokonale. Stačí si ho objednať a behom niekoľkých dní sa budete tešiť z luxusu, ktorý vám poskytne priestor modernej a jedinečnej kúpeľne, pretože ste pri jej zariaďovaní možno aj vďaka nám na nič nezabudli.

(Zdroj: ML; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

2 Komentáre Novodobá kúpeľňa, v ktorej sa budete cítiť naozaj pohodlne

  1. vyzera to že tu kupelnu nikto nepouživa. Chybaju tam klasické ženske veci typu: drogeria, dekorativka, fen na vlasy, parfemy

  2. chyba mi tam vela. Napriklad držiak na fen, kulmu a žehličku.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*