Vinylové podlahy s autentickým vzhľadom dreva a kameňa

Bratislava, Admin – Belgické podlahy Quick-Step prichádzajú na trh s novou kolekciou Livyn. Podlahy sú výnimočné nielen svojou kvalitou, ale aj autentickosťou materiálu – od pravého dreva či prírodného kameňa sú priam nerozoznateľné. Napriek moderným trendom si kolekcia zachováva všetky praktické výhody, ktoré vinyl prináša.

Dve úplne nové kolekcie – Balance a Ambient – majú ojedinelý dizajn, rôzny vzhľad a ponúkajú paletu fascinujúcich farebných odtieňov od svetlej až po tmavú. Pri výbere uspokoja i tých najnáročnejších zákazníkov. Livyn s praktickými vlastnosťami, ktoré sú typické pre vinylové podlahy, kombinuje v sebe vzhľad a dojem prírodného dreva či kameňa. Sú teplé, vodeodolné, trvanlivé a majú schopnosť absorbovať zvuk. Unikátna technológia špár zdôrazňuje autentický dojem drevenej a kamennej podlahy. Zaisťuje tak, že charakter a farba hlbokých drážok skvele ladia s dizajnom každého kúsku.
Kolekcia Balance predstavuje vinylové podlahy v reálnom drevenom dizajne. Pre tých, ktorí uprednostňujú iné dekory ako drevené, je tu kolekcia Ambient, ktorej dlaždice s kamenným či betónovým dizajnom dodávajú interiéru jedinečný štýl.

Quick-Step  podlahy Vinyl zm

Podlahy Livyn – skvelý vzhľad a jednoduché pokladanie i údržba
Vinyl v priebehu posledných rokov patrí k veľmi obľúbeným alternatívam podláh a to hneď z niekoľkých dôvodov. Vinylová podlaha je neobyčajne tenká, takže je možné jednoducho ju položiť na pôvodnú podlahu. Skvele vodí teplo a môžete ju položiť na podlahové kúrenie alebo chladenie. Vďaka zaklikávaciemu systému Uniclic Multifit, ktorými sú podlahy Quick-Step vybavené, je v porovnaní s tradičnými vinylovými podlahami pokladanie oveľa jednoduchšie.
Na rozdiel od drevených podláh k výhodám vinylu patrí vysoká odolnosť voči vode a tlmenie krokov. Najväčší prínos sa však skrýva vo vrchnej vrstve podlahy. Je odolná voči škvrnám a šmuhám a veľmi ľahko sa udržiava. Podlaha Livyn má jednotnú matnú povrchovú úpravu, vďaka ktorej nevyzerá umelo, čo jej dodáva ešte väčší realistický vzhľad.

Kolekcia Balance s dizajnom dreva – Budúcnosť podlahových krytín: drevo zostáva, ale v inej podobe

Kolekcia Livyn predstavuje interiérový trend budúcnosti, kedy už nie je nutné mať podlahu z pravého dreva. Trh podlahových krytín totiž dobíjajú vierohodné imitácie prírodných materiálov. Quick-Step kladie veľký dôraz na ľahkú údržbu a na kvalitu svojich podláh má vysoké nároky. Dizajn už nemusí odpovedať konkrétnemu materiálu, preto vinyl predstavuje atraktívnu a dostupnú alternatívu k dreveným podlahovým krytinám.

Trendom je dokonalá nedokonalosť
Hlavnými trendmi súčasnosti sú nedokonalosť a autentické remeselné spracovanie. Zákazníci túžia po súhre nedokonalosti s nádychom retro chcú mať vo svojom interiéri nedokonalosti, zároveň by interiér mal evokovať dávne časy. Quick-Step reaguje na túto požiadavku dekorom Remeselné dosky šedé, ktorý týmto požiadavkám z celej kolekcie zodpovedá najviac. Jemnejšiu variantu predstavuje Klasický gaštan svetlý, ktorý zachytáva pôvab opotrebovaného dreva. Praskliny a veľké seky, ktoré sú súčasťou dizajnu, prepožičali podlahe reálny a robustný vzhľad. Varianty Vidiecky dub prírodný, Dub drift béžový, Kaňonový dub, Kaňonový dub s rezmi píly predstavujú ideálnu voľbu pre toho, kto preferuje rustikálny vzhľad podlahy. Jemnejšie odtiene týchto dekorov vnesú do každej domácnosti romantický nádych.

Dokonalé môže byť naozaj dokonalé
Ďalší moderný trend, ktorý ovláda interiérový dizajn, je dokonalosť. Prémiový dub, francúzsky dub s krásnym vzorom bez sekov v podlahe, zaujme dokonalým a jednotným povrchom. Dekor, reprezentujúci dokonalosť, je Hodvábny dub, ktorý svojim autentickým leskom a malými sukmi prepožičiava podlahe nežný romantický pôvab.

Quick-Step Podlahy Vinyl2 zm
Kolekcia Ambient s dizajnom kameňa – Originálny štýl so vzhľadom prírodného kameňa
Prírodný kameň a betón patrí v modernom interiéri podláh stále medzi obľúbené varianty. Nové podlahy z kolekcie Livyn kombinujú pôvab prírodného kameňa s teplom a užívateľskú prívetivosť vysoko kvalitného vinylu. Do detailu prepracované a nesmierne autentické vzory vyvolávajú špecifickú atmosféru a dávajú každej izbe niečo naviac.
Kolekcia Ambient sa skladá zo štyroch vzorov: tri odtiene šedého betónu (svetlý, teplý a tmavo šedý) a čiernej bridlice.

(Zdroj: Natália Horváthová, Botticelli, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*