Naučte sa rozoznať kvalitné bavlnené obliečky

BRATISLAVA/ADMIN – Trh posteľnej bielizne je bohatý, a preto sa často môže stať, že narazíte na menej kvalitné obliečky. Ak sa tomu chcete vyhnúť, je dôležité, aby ste si všímali viac než len farbu a samotný materiál. Kvalitné obliečky vám vydržia naozaj dlho a stále si zachovajú svoj pôvodný stav.

Prírodné materiály

Keďže spánok je dôležitý pre naše zdravie, tak zabudnite na zbytočné šetrenie peňazí. Veľa ľudí urobí chybu hneď na začiatku a môže za to výber nevhodného materiálu. Výhodou bavlnených obliečok je fakt, že sú vyrábané z prírodného materiálu, ktorý je príjemný na dotyk. Vlastnosti bavlny sú šetrné pre našu pokožku a prospievajú tiež nášmu zdraviu. Posteľná bielizeň by vám mala dodávať hrejivý pocit.

Dôležité sú rozmery

Pokiaľ sa chystáte kúpiť nové obliečky, tak nemusíte merať svoju pôvodnú posteľnú bielizeň. Pre obliečky paplóna sú typické rozmery 140 x 200 centimetrov. Môžete sa však stretnúť aj s inými rozmermi. Špecifické rozmery môže mať však plachta na posteľ, keďže býva prichytená na matraci rôznymi spôsobmi.

Ďalšie rozhodnutie padá tiež na výber zapínania. Niektorí ľudia preferujú uzatváranie na gombíky, hoci to je už trochu staromódne. Populárnejším spôsobom je uzatváranie na zips, ktoré vám ušetrí čas s prípadným zašívaním vypadnutých gombíkov. Zips je navyše jednoduchý a rýchly, takže vám tiež ušetrí čas namiesto zapínania gombíkov. Ide o osobné preferencie, ktoré sú rozhodujúce.

Vďaka kvalitnému spracovaniu sa dokážete vyhnúť lacným napodobeninám. Pri dôkladnom uvážení a výbere sa však môžete vyhnúť nekvalitným obliečkam, ktoré by vám nevydržali dlho. Jednoducho si tak môžete vybrať obliečky, ktoré budú stvorené pre vašu posteľ. Na výber posteľnej bielizne má tiež zásadný vplyv aj celkové zariadenie vo vašej spálni. Ak preferujete moderný štýl, tak určite oceníte jednoduchosť a praktickosť.

(Zdroj: ML; Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*