Nábytok, ktorý potrebujete aj u vás doma

BRATISLAVA/ADMIN – Sú určité druhy nábytku, bez ktorých by ste si pravdepodobne nevedeli predstaviť život – alebo skôr bývanie. Určite sa mnoho ľudí zhodne, že existuje aj nábytok alebo doplnky, ktoré sú v byte zbytočné, prípadne nám dodávajú len akúsi prestíž. Môžu byť vhodné na zahrabanie iných vecí, ale v skutočnosti ich nepotrebujete. Zariaďovanie bytu je náročné, niekedy môžete pustiť uzdu fantázie, ale stále sa jednou nohou držte na zemi. Preplnené miestnosti totiž nebudú nikdy vyzerať dobre a ani útulne, ale skôr prehnane.

Kde sa najviac vecí deje a kde sa všetci stretávate

Najrušnejšou izbou v príbytku je pravdepodobne hneď po kuchyni obývacia izba. Plní rôzne funkcie. Stretávajú sa tu členovia rodiny, ale aj kamaráti alebo návšteva, ktorá k vám príde, sa usadí prevažne tu. Relax, oddych pri pozeraní televízie alebo hranie hier na konzole. Občasný spánok či naopak jedenie. Preto sa nie je čomu čudovať, že nábytok do obývacej izby je dôležitý. Vybrať ho tak, aby vám ho chválili všetci, ktorí ho uvidia. Nejde len o výzor luxusu a super dizajn, závidenia alebo modernosť. To najdôležitejšie je to, aby boli všetky tieto kusy nábytku praktické. Mnoho úložného priestoru v zopár kusoch nábytku. V tejto miestnosti nezvykne byť oblečenie, ale naopak nejaké papiere a dokumenty, ktoré často potrebujete rýchlo vybrať, ale nie je vhodné ich mať na chodbe. Taktiež rôzne zbierky alebo výstava suvenírov z dovoleniek, ktoré chcete ukázať na obdiv. Zvykne tu byť umiestnená menšia alebo väčšia knižnica a vo vitríne by nemuseli chýbať ani vzácne kusy porcelánu alebo skla. Aj pre toto je dôležité, aby ste vedeli, čo kupujete. Dopredu si premyslite, čo tu chcete mať a čo chcete mať na očiach ľudí, aby ste potom kupovali už len nábytok podľa vašich predstáv.

Samozrejme, aby ste si mali všetci kde sadnúť

Nejde len o to, že niekedy zaspíte mimo postele, ale o to, aby ste dokázali vstať. Štýlová pohovka v obývacej izbe totiž môže plniť niekoľko funkcií. Aby vás nebolel chrbát, aby ste videli na obrazovku počítača alebo televízora a taktiež, aby ste sa cítil pohodlne. Rozkladacie pohovky šetria miesto najmä v malých bytoch. Vyspí sa na nich aj návšteva, pre ktorú nie je potrebné zariadiť hosťovskú miestnosť, ale len roztiahnuť gauč. Je to už taká samozrejmosť vo väčšine bytov. Ak pozývate na návštevu viac ako dvoch ľudí, je asi dobré mať väčšiu pohovku, na ktorej sa nebudete tlačiť a zbytočne zahrievať. Materiál vyberajte tak, že si ich čo najviac vyskúšate. V lete by totiž väčšina z nich mohla spôsobiť zbytočné nepríjemnosti. Rovnako by mala byť veľká a priestranná, ako vám len miestnosť dovolí. Riešia sa tak hlavne rohové sedačky, ktoré vyzerajú ako písmeno „L“ alebo v niektorých prípadoch aj písmeno „U“. kamaráti alebo rodina sa potom dokážu tiež lepšie uvoľniť a atmosféra je príjemná, a to len vďaka pár centimetrom navyše. Takéto pohovky nemusíte ale kupovať len do obývacej izby, kľudne aj do detskej, kde by malú rozťahovaciu sedačku ocenil nejeden študent. Všetko okolo sa potom už doplní vhodným nábytkom alebo doplnkami.

K hľadaniu dobrých vecí, ktoré sa do bytu hodia, vám môžu pomôcť aj obyčajné zľavové letáky. Buď sa môžete inšpirovať samotnými obrázkami so stavbou obývacej steny alebo inej izby, či naopak len nájsť skvelý doplnok, ktorý si zamilujete a hneď si ho pôjdete aj kúpiť.

(Zdroj: ML; Foto: Marko Poplasen, Natalia Bostan, Roman Samborskyi / Shutterstock.com; Pripravila: red)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*