Na čo nezabudnúť pri balení sa na poľovačku

Bratislava, Admin – Aj keď sa radíme k najdokonalejšiemu stvoreniu na Zemi, v niektorých situáciách nás naše zmysly, sila a emócie jednoducho nepustia. Podobne to platí aj v prípade kontaktu s divo žijúcou zverou, na ktorú ste sa rozhodli poľovať. Výhodou nás ľudí a silnou zbraňou človeka je jeho rozum, ktorý dokážeme využívať aj v prospech týchto situácií.

Nie sú to len multifunkčné zbrane a poľovnícke zariadenia, ale aj oblečenie a iná dôležitá výbava poľovníka, s ktorou dosiahne svoj vytúžený cieľ čo najlepšie. Poďme si niečo o tej základnej výbave, ktorú môžete potom pohodlne využiť, niečo stručné aj povedať.

Rôzne vybavenie a potreby pre lovca sú prezentované v mnohých tematických obchodoch s obrovským výberom, aby ste si ale so sebou nevzali veľa nepotrebného a zbytočného tovaru a v kritickom momente nezlyhali, musíte najprv zistiť, aké konkrétne doplnky tvoria základ každého jedného poľovníka.

Kritériá výberu dobrej poľovníckej výbavy

Pri balení sa na poľovačku musíte pochopiť, že tam budete ako človek ponechaný “napospas” prírode a jej prirodzeným obyvateľov.

Na základe toho je vhodné vziať si so sebou vždy len skutočne potrebné veci, ktoré budú mať nasledujúce charakteristiky:

· spoľahlivosť
· funkčnosť
· pohodlie
· univerzálnosť

Ak sa na svoje poľovnícke potreby nedokážete spoľahnúť, zrejme ste pri ich kúpe niekde urobili chybu. A pokiaľ ide o turistiku, poľovníctvo a pobyt v prírode, je dôležitá aj hmotnosť jednotlivých doplnkov a predmetov.

Mnohé technológie a novinky v tejto oblasti vám dokážu niektoré dnes už nepotrebné zariadenia nahradiť bez najmenších problémov. Všetko tak, aby to uniesol váš nový a multifunkčný poľovnícky batoh.

Je dôležité mať na pamäti aj to, že vždy sa môže vyskytnúť nejaká vyššia moc a nepredvídaná či neplánovaná udalosť, ktorá núti poľovníka alebo bežného turistu stráviť v prírode viac času než bolo plánované. To znamená, že potraviny a voda by mali byť vždy v rezerve.

S vreckovým nožíkom idete na istotu

Význam strelných zbraní v poľovníctve je zrejmý, ale aj klasické nože môžu byť v kritickom momente a situácii tiež veľmi dôležité. Najlepšie je vziať si so sebou taký, ktorý sa dokáže vyrovnať nielen s kuchynskými úlohami, ale aj s bojovými pozíciami a inými situáciami, ktorých môže byť viac než si myslíte.

Vysoko kvalitný vreckový nožík je všestranný nástroj, ktorý nájde svoju aplikáciu a využitie v prírode veľmi rýchlo.

Samozrejme, že by mal byť umiestnený na ľahko dostupnom mieste, aby ho mohol poľovník v akomkoľvek čase rýchlo použiť. V tejto súvislosti nezabudnite na puzdro a kvalitnú čepeľ a ostrie noža, ktorý sa správne brúsi najlepšie na kamenej brúske.

Dôležité je pri tejto činnosti zvoliť správny uhol. Čím menší uhol pri brúsení zvolíte, tým ostrejší by mal byť váš nôž, ktorý takto niekedy môžete naostriť aj s pomocou kameňa. Musíte však tento uhol brúsenia dodržiavať po celej dĺžke ostria rovnako.

Chce to prax a dodržiavanie niektorých pravidiel, ktorým je určite aj bezpečnosť. Nie je to však nič náročné. Rovnako ako výber základnej výbavy poľovníka, kam patrí kvalitné oblečenie, svetlo, ďalekohľad a pevná poľovnícka obuv.

(Zdroj: ML; Pripravila: red.)

4 Komentáre Na čo nezabudnúť pri balení sa na poľovačku

  1. vzdy so sebou nosime lovecky nôz

  2. lovecky nôz je zaklad

  3. manzel si nikdy nezabudne vziat nôz

  4. môj sa minule vratil lebo nan zabudol

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*