Milí páni, čo vy a vaša obuv?

Bratislava, Admin – Pánskej obuvi sa často venuje omnoho menšia pozornosť, ako si zasluhuje. Muži pri jej výbere mnohokrát dbajú predovšetkým na pohodlie, zatiaľ čo vzhľad či kvalita uniká ich pozornosti. Pritom práve vhodná, kvalitná a čistá pánska obuv je jednou z dôležitých vecí, ktoré dotvárajú pozitívny dojem z nositeľa. Aký typ obuv by nemal v pánskom šatníku rozhodne chýbať?

Spoločenské topánky
V šatníku každého muža by sa mali nachádzať klasické večerné spoločenské topánky. Pánska obuv na spoločenské udalosti je čierna, šnurovacia a má tenkú koženú podrážku. Kvalitné hladké topánky vydržia pri správnej starostlivosti niekoľko rokov a nepodliehajú módnym trendom.

Poltopánky
Na denné nosenie sú poltopánky úplne ideálnou pánskou obuvou. Môžu byť formálne i neformálne, pričom ich výber závisí od celkového šatníka, individuálneho vkusu či životného štýlu. Pochopiteľne, aj tu platia isté pravidla. V každom prípade je dobré mať doma najmenej dva páry, ktoré si môžete striedať. Formálne poltopánky by mali byť vyrobené z kvalitnej kože a mať jednoduchý vzhľad. Farbu volíme podľa obleku. Neformálne poltopánky môžu byť jemne prešívané, perforované, v zemitých farbách. Obľúbené sú v posledných rokoch semišové poltopánky s odlišnou farbou šnúrok.

Pánska obuv na voľný čas
Nepochybne najobľúbenejšou voľnočasovou obuvou sú tenisky. Veľkým trendom je kombinácia značkových tenisiek k elegantnému a zároveň ležérnemu odevu. Nosenie tenisiek nie je obmedzené vekom. Práve naopak, dodajú nenútený šmrnc mladosti a osviežia celkový dojem. Na vyjadrenie svojej kreatívnej stránky poslúžia aj tenisky športovejšieho vzhľadu s výraznými farbami. Takáto pánska obuv by sa však nemala biť s inými výraznými prvkami outfitu.

(Zdroj: Eobuv.sk; Foto: Bigstock.com; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*