Menej plastu, viac rešpektu k prírode

Bratislava, Admin – V sobotu 13. apríla spustila dm vo vybraných filiálkach testovanie dlhoočakávanej ekologickej služby – plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky. Aktuálne je táto služba dostupná v štyroch filiálkach (Central a Aupark v Bratislave, City Park v Trnave a Stop shop v Trenčíne) a do konca mája bude pribudne aj v ďalších šiestich predajniach. Cieľom tejto ekologickej služby je urobiť významný krok, ktorý prispeje k znižovaniu spotreby plastov – opakovaným použitím nádob je totiž možné ušetriť až do 60 percent plastového odpadu.

Úspora pri tejto čapovanej drogérii oproti drogérii vo fľaši sa pohybuje v rozmedzí od 12 do 20 percent v závislosti od druhu prostriedku. Zavedením plniacich pultov do predajní dm sa stáva táto služba dostupná aj širokej verejnosti. Po Rakúsku je Slovensko druhou z dm krajín, v ktorej túto ekologickú službu ponúka.

Testovanie otvorili v nákupnom centre Central v Bratislave Mária Šimonovičová, sortimentná manažérka dm drogerie markt, a Svetlana Rymarenko, ktorá je ambasádorkou spoločnosti dm v oblasti zero waste životného štýlu. Tá sa so svojimi fanúšikmi pravidelne delí na sociálnych sieťach o tipy, ako sama redukuje odpad vo vlastnej domácnosti.

Testovanie plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky bude realizované v období 12 mesiacov. Prípadné rozšírenie plniacich staníc na ďalšie filiálky alebo doplnenie nového sortimentu bude závisieť od akceptácie tejto služby a záujmu o ňu zo strany zákazníkov. dm Rakúsko spustilo testovanie plniacich pultov na jeseň 2018 v 12 filiálkach. Služba sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom a z toho dôvodu už po pol roku rozširuje dm Rakúsko ich počet na 24.

Spôsob plnenia

Zákazníci si môžu naplniť čistiace prostriedky do nádob, ktoré sú im k dispozícii v dm, a to vo veľkosti 1,5 litra na pracie prostriedky a 1 liter na prípravky na ručné umývanie riadu. Cena jednej nádoby pre ručné umývanie riadu je 0,39 eura a pre prací prostriedok 0,49 eura. Tieto nádoby si možno po spotrebovaní ich obsahu opätovne priniesť a naplniť. V takomto prípade to však musí zákazník ohlásiť personálu filiálky. Fľaše prípravku na umývanie riadu sú vyrobené zo 100% recyklovateľného plastu a fľaše na pracie prostriedky z bioplastu z obnoviteľných zdrojov. Všetky výrobky sú vyrobené v Rakúsku.

Produkty na pranie a umývanie riadu

Naplniť si možno dva druhy pracieho prostriedku a dva druhy prípravku na ručné umývanie riadu značky Planet Pure, a to:

  • Planet Pure Bio prostriedok na umývanie riadu aloe vera/limetka – cena 2,99 eura
  • Planet Pure Bio prostriedok na umývanie riadu sensitive – cena 2,99 eura
  • Planet Pure Bio prací prostriedok sensitive 15° – 95° – cena 5,99 eura
  • Planet Pure Bio prací prostriedok aloe vera 15° – 95° – cena 5,99 eura

Tieto výrobky sú v BIO kvalite a  suroviny na ich výrobu pochádzajú prevažne z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Minimálna trvanlivosť výrobkov je dva roky.

Plniace pulty v desiatich filiálkach dm

V prvej fáze je tento koncept realizovaný vo vybraných desiatich predajniach dm, ktoré to kapacitne umožňujú, a to Bratislava (Aupark, Central), Banská Bystrica (Terminal), Košice (Optima), Nitra (Centro), Poprad (Forum), Prešov (Solivaria), Trenčín (Stop shop), Trnava (City Park) a Žilina (Mirage). Zastúpenie má každé krajské mesto a Poprad.

(Zdroj: Iveta Haulíková, everyvent; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*