Luxusná spálňa ako vystrihnutá
z magazínu o bývaní. Ako ju zariadiť?

Zdroj obrázka: PinkyWinky / Shutterstock.com

BRATISLAVA/ADMIN – Zariaďujete si práve spálňu a túžite po tom, aby vyzerala luxusne, bola funkčná a zároveň kvalitne vybavená? V spálni strávime tretinu svojho života, preto je jej vybavenie prioritou číslo jeden. Aké veci pri jej zariaďovaní nevynechať a na čo rozhodne nezabudnúť?

Hlavná hviezda spálne

Najdôležitejšou vecou, ktorá sa musí vyskytovať v každej spálni, je bezpodmienečne posteľ. Záleží na vašich preferenciách, či zvolíte posteľ s čelom, ktorá bude dominovať celej miestnosti, alebo dáte prednosť jednoduchšiemu dizajnu. Na čo sa však pri výbere postele rozhodne musíte zamerať, je výber kvality. Okrem postele a roštu investujte taktiež do matraca.

Luxusné matrace totiž každý váš spánok premenia v činnosť, ktorú si zamilujete. Ráno sa vďaka kvalitnému matracu budete prebúdzať vyspatí a plní energie.

Zdroj obrázka: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Tapety ako zo zámockej spálne

Najdôležitejšiu položku sme už síce zmienili, je však načase presunúť sa k doplnkom. K luxusnému vzhľadu spálne pomôžu aj vhodne zvolené tapety. Tie nemusíte lepiť po celom obvode miestnosti, úplne postačí, keď ich umiestnite ponad posteľ. Veľmi efektne vyzerajú plastické tapety a taktiež tie, ktoré majú motívy inšpirované spálňami na zámkoch. Pokiaľ si neviete dať rady s výberom vhodnej farby do spálne, inšpirujte sa tipmi pre zariadenie dokonalej spálne. Okrem vhodne zvolenej farebnej palety sa dozviete aj to, na akú svetovú stranu je najlepšie umiestniť posteľ.

Nevyhnutnosť nielen pre čítanie v posteli

Každá spálňa vyžaduje aj vhodné osvetlenie. Zabudnite na obrovské lustre, ktoré sa hodia skôr do obývacích izieb, a namiesto toho stavte na minimalistické svetlá. Osvetlenie do spálne zvoľte také, ktoré doladí celkový vzhľad miestnosti a navodí príjemnú atmosféru. Predsa len je spálňa miestom odpočinku a nepotrebujete do nej umiestňovať obrovské reflektory.

Pre navodenie atmosféry a príjemný spánok

Okrem intímneho osvetlenia je nutné každú spálňu vybaviť závesmi, ktoré pred spaním jednoducho zatiahnete, a razom vám vďaka tomu vzniknú skvelé podmienky pre spanie. Cez deň ich môžete využívať ako dekoráciu a uviazať ich napríklad mašľou alebo dekoratívnou sponou.

Nevyhnutné riešenia pre modernú domácnosť

Hitom posledných rokov sa stáva kúpeľňa umiestnená vedľa spálne, čo so sebou nesie rad výhod. Ďalším praktickým riešením je prepojenie spálne so šatňou. Obliekanie je totiž jedna z činností, ktorej sa ráno venuje každý z nás. Najlepšou kombináciou je, samozrejme, spojenie spálne s kúpeľňou aj šatňou. Tým si zefektívnite každé ráno aj večer, a vyhnete sa chodeniu po celom byte.

Zdroj obrázka: TonTectonix / Shutterstock.com

Ekologická a zároveň luxusná spálňa

Keďže sa do popredia záujmu dostáva aj budúcnosť planéty, nezabúdame ani na tipy pre ekologickú spálňu. Mať spálňu, ktorá je ekologická, ale zároveň aj luxusná, totiž nie je žiaden problém. Prírodu do svojej spálne môžete preniesť voľbou tých správnych doplnkov a nábytkom. Preferujte drevené komody a skrine, a nebojte sa kombinovať drevo s kovom. Pokiaľ ste milovníkmi rastlín, zaobstarajte si obrovské vázy a naaranžujte do nich prútie, ktoré skombinujete s ďalšími doplnkami z prírodných materiálov. A nezabúdajte ani na prehozy či vankúše na posteľ, vďaka ktorým bude vaša spálňa pôsobiť uprataným dojmom, aj keď ju ráno opustíte v zhone.

Nezanedbávajte vzhľad svojej spálne kvôli tomu, že do nej chodíte len spať. Je to najdôležitejšia miestnosť v celom byte a taktiež prvá izba, ktorú každé ráno vidíte. Aby sa vám lepšie teda vstávalo, premeňte vzhľad svojej spálne v miestnosť, ktorú si zamilujete, a do ktorej sa budete každé ráno radi prebúdzať. S vhodne zvolenými doplnkami nemusí byť luxusná spálňa len v ríši snov a fantázie.

(Zdroj: ML; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*