Liek na smútok

Admin, 26. 05. 2013 - Najpredávanejšia slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková vydala už viac ako dvadsať kníh a ich predaj presiahol neuveriteľný milión kusov. A hlad po jej príbehoch neklesá ani po rokoch. Vydavateľstvo IKAR opäť vydalo v týchto dňoch ďalšiu jej pútavú knihu,

v ktorej rozoberá príbeh Mariky – manželky, matky, gynekologičky, ktorá stráca všetko vrátane zmyslu života. Je to príbeh nielen plný bolesti, smútku a samoty, ale aj lásky, prekvapení, ktorými nás život občas až zaskočí, ale najmä nádeje.

IKAR_ Liek na smutok 2

Obľúbená spisovateľka Keleová svojim čitateľkám na besedách už čo-to prezradila o svojej najnovšej knihe, aj to, že je to šialene smutný príbeh. Čudovali sa: Prečo ste taký príbeh napísali?
Viem prečo: máme úžasnú schopnosť – schopnosť frflania na svoj život. Frfleme na všetko. Na svoju prácu a šéfa, na nedostatok peňazí, na manžela, dokonca aj na vlastné deti… na všetkých a vo všetkom si vieme nájsť kopu chýb hodných kritizovania. Občas mám až taký čudný pocit, že sa v tom vyžívame. A popritom zabúdame… Zabúdame vnímať to pekné v našich životoch, tešiť sa z toho a vážiť si to, čo máme.
Mali by sme sa to čo najrýchlejšie naučiť. Kým je čas… Ide o súčasti života, ktoré by sme mali prijímať také, aké nám ich život dáva. Čosi občas môžeme zmeniť.  A čosi nie…
A práve Marike sa stalo to druhé. Pri písaní tejto knihy som si nanovo uvedomila, že frflaním si svoj život, taký vzácny a krátky,  vlastne len kazíme. A pritom je krásny taký, aký je. Treba sa z neho naučiť tešiť. A milovať svojich najbližších… aj s ich nedostatkami a chybami. Napokon, verte či neverte, máme ich aj my.
(leskova)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*