Ktorá farba je vhodná do spálne?

BRATISLAVA/ADMIN – Spálňa je jedna z najdôležitejších miestností, kde nielen spíme, leňošíme, ale prežívame aj intímne okamihy. Preto sa odporúča porozmýšľať nad výberom farieb v tejto miestnosti, ktoré ako je známe, ovplyvňujú psychické rozpoloženie.

Topkou je modrá 

Najväčšiu plochu v miestnosti zaberajú steny. Ich farebným výberom teda najviac dokážeme ovplyvniť našu náladu a psychiku, ale aj kvalitu spánku. Ak chcete dobre spať, natrite si steny v modrých odtieňoch. Je známe, že modrá farba upokojuje a dokáže navodiť príjemný, relaxačný spánok. Pomáha tiež znižovať krvný tlak a optimalizovať srdcovú frekvenciu. Ak nie ste zástancom modrej a uprednostňujete skôr iné farby, môžete si do spálne zvoliť aj žltú alebo zelenú farbu. Tieto farby tiež pozitívne vplývajú na kvalitný spánok. Žltá je teplá farba, ktorá telo uvoľňuje, upokojuje nervy a dodáva pozitívny pocit. Zelená je tiež pozitívnou farbou a vytvára príjemnú ukľudňujúcu atmosféru.

Inšpirácia – Matějovský

„Ak nemáte na farebné steny odvahu alebo sa vám jednoducho páčia skôr biele alebo krémové steny, obklopte sa týmito farbami aspoň v podobe doplnkov. Farebné posteľné obliečky, plachty, prehozy cez posteľ, vankúše, koberce či lampy v modrých, žltých alebo zelených odtieňoch dokážu navodiť tú správnu atmosféru na spanie,“ radí Kateřina Vařechová, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

Inšpirácia – Matějovský

Navodenie intimity

Ak si chcete okoreniť a zlepšiť svoj sexuálny život, odborníci odporúčajú dať si do spálne niečo červené, či už vankúšik, obraz alebo nejakú interiérovú dekoráciu. Červená farba je plná vášne a silne erotizujúca. Menej je však v tomto prípade viac, pretože štúdie dokazujú, že priveľa červenej farby v spálni skôr sexuálny život ubíja.

Ďalšou farbou, ktorá pomôže zlepšiť intímny život, je karamelová. Tak ako sladký karamel chutí vzrušujúco a rozmarne, tak aj jeho farba navodzuje vzrušujúcu atmosféru a posilňuje partnerský vzťah. Zahaľte svoje telá do hodvábnych či saténových karamelových obliečok a vychutnávajte si chvíle vo dvojici.

Inšpirácia – Matějovský

Ak chcete vyťažiť zo spálne maximum, čiže mať kvalitný spánok aj intímny život, vyhoďte z nej všetku elektroniku, čiže žiadny televízor, tablet, smartfón či notebook.

(Zdroj: KM; Foto: Matějovský)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*