Krása okamihu na štvorcových fotkách od spoločnosti FUJIFILM

BRATISLAVA/ADMIN – Spoločnosť FUJIFILM uvádza na Slovensko analógový fotoaparát Instax SQUARE SQ1, ktorý ľahko a ihneď tlačí fotky v populárnom štvorcovom formáte. Novinka je nástupcom modelu SQ6, od ktorého sa líši úplne prepracovaným dizajnom v štýle unisex a tiež jednoduchším ovládaním. SQ1 vylepšuje funkciu automatického nastavenia scény a pridáva jednoduchšie zapínanie selfie režimu.

Instax SQUARE SQ1 sa na Slovensku predáva za 129,99 eur s DPH a je dostupný v troch farebných prevedeniach – svetlo modrom, oranžovom a bielom. Svoj štýl môžete podčiarknuť obstaraním si koženného puzdra s remienkom v cene 18,99 eur s DPH. Spoločne s fotoaparátom sa začínajú predávať aj nové štvorcové filmy Instax SQUARE vo variantoch Rainbow a Monochrome.

Instax SQUARE SQ1 je jedným z mála instantných fotoaparátov, ktoré dokážu vaše výtvory zvečniť na štvorcový formát fotografie. Nový model navyše ponúka veľmi jednoduché ovládanie. Zapína sa jednoduchým pootočením objektívu a disponuje funkciou automatického nastavenia scény. Tá pri fotografovaní sama rozpozná úroveň okolitého osvetlenia a pri jeho nedostatku scénu osvetlí bleskom. Nič ďalšie pre dosiahnutie kvalitných instantných snímok nemusí užívateľ nastavovať.

Nielen na oslave s priateľmi ocenia užívatelia nový selfie režim. Ten sa aktivuje dvojitým pootočením krúžku objektívu, vďaka čomu je potom schopný fotoaparát zaostriť na kratšie vzdialenosti od 30 do 50 cm. Na prednej strane vedľa objektívu je naviac umiestnené malé zrkadielko, pomocou ktorého je možné kontrolovať, ako bude autoportrét vyzerať. Selfie režim možno navyše s úspechom využiť aj na fotenie najrôznejších detailov.

Od predchodcu sa SQ1 výrazne líši aj dizajnom. Má decentné krivky v štýle unisex, aby pritiahol pozornosť aj mužských zákazníkov. Módny vzhľad zdôrazňujú tri trendy farby, v ktorých je novinka dostupná – kriedovo biela, tehlovo oranžová a ľadovcovo modrá. V rovnakých farbách sú navyše v predaji ako voliteľné príslušenstvo aj kožené puzdrá s pásikom cez rameno.

Objektív s ohniskom 65,75 mm a svetelnosťou f / 12,6 ponúka ostriacu vzdialenosť od 30 cm do nekonečna. SQ1 tlačí štvorcové fotografie s rozmermi 62 x 62 mm. Vyvolanie snímky trvá asi 90 sekúnd. Dve CR2 batérie zvládnu vytlačiť približne 300 fotografií. Aby sa zabránilo vybíjaniu batérií, fotoaparát sa po piatich minútach nečinnosti sám vypne.

Viac informácií nájdete www.fujifilm.eu/sk

(Zdroj: Tomáš Perman, Instax; Pripravila: red.)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*