Koncept zdravého varenia Zepter Smartlife

Admin, 11. 11. 2013 - Možno variť zdravo, rýchlo, lacno, inteligentne - teda bez toho, aby ste museli stáť pri sporáku a strážiť, či sa jedlo varí tak, ako sa má - a ešte k tomu ušetriť čas aj peniaze? Ak je vaša odpoveď záporná alebo pochybujete o tom, že je možné splniť všetky tieto požiadavky,

radi by sme vám predstavili koncept zdravého varenia Zepter Smartlife, ktorý toto všetko dokáže. Ústredným prvkom celého konceptu je nová sada “Z” riadov Masterpiece Cookware, ktoré obsahujú nový digitálny termokontrol, diaľkové signalizačné zariadenie Zepter asistent a nový indukčný varič.

4

Zepter Masterpiece Cookware „Z“ nový dizajn, ešte lepšie vlastnosti
Zepter International je jedinou spoločnosťou na svete, ktorá vyrába a predáva nádoby vyrobené z autentickej ocele AISI 316L. Zepter oceľ 316L v spojení s patentovaným akutermickým kompaktným dnom, špeciálne navrhnutými stenami nádoby a pokrievkou vytvára dokonalý celok pre zdravé varenie umožňujúce variť buď úplne bez potreby pridania tuku a vody, alebo len s minimálnym množstvom. Vďaka vareniu v uzavretom cykle zostanú všetky živiny a tekutiny vo vnútri nádoby a potraviny sa tak uvaria vo svojej vlastnej šťave. Žiaden iný výrobca neponúka nádoby z takto kvalitného materiálu. Na trhu sa môžeme stretnúť len s “bežnou” chróm-niklovou oceľou 18/10, ktorá v mnohých ohľadoch nedosahuje kvality Zepter ocele 316L. Vlastnosti tohto výnimočného materiálu sa ešte pre potreby spoločnosti Zepter ďalej zlepšili použitím technológie URA (Ultimate Resistant Application), vďaka ktorej je povrch panvíc dvakrát tvrdší, a tým je zvýšená jeho odolnosť proti poškriabaniu.Na všetky výrobky z tohto materiálu poskytuje spoločnosť Zepter Slovakia doživotnú záruku.

1

Prvotriedna oceľ Zepter 316L (Cr-Ni-Mo)
Tento výnimočný kov je šetrný k životnému prostrediu, odolnejší voči mechanickému a chemickému poškodeniu a úplne odolný voči korózii. Oceľ Zepter 316L je neporézna, a tak sa jedlo nepripaľuje, nezachytáva v sebe pachy potravín, nemení farbu, je neutrálna, nespôsobuje žiadne alergie, ľahko sa používa, čistí a udržiava. Zepter oceľ 316 L má zloženie 18 % Cr, 12 % Ni a 3 % Mo.

Akutermické kompaktné dno (ZAK)
Patentované trojvrstvové Zepter akutermické kompaktné dno (ZAK) je vyrobené z ľahkého kovu usporiadaného v 3 vrstvách – indukčná a akumulačná/kondukčná. Je srdcom metódy Zepter pre správnu prípravu zdravého jedla. Akutermické dno rýchlo akumuluje teplo a prenáša ho do potravín, ktoré sa tak varí pri nízkych teplotách. Tento spôsob prípravy prináša až 70 % úsporu energie. Dno je vhodné pre všetky zdroje tepla, vrátane indukčného ohrevu.

6

Pokrievky a okraj nádoby
Špeciálne navrhnutá pokrievka dokonale prilieha k okraju nádoby, takže tá je hermeticky uzavretá vodnou zátkou (je vytvorená medzi okrajom nádoby a pokrievkou). Všetky živiny zostávajú vo vnútri nádoby, jedlo sa varí vo vlastnej šťave v tzv. uzavretom cykle. Pre nový moderný dizajn pokrievok a nádob je charakteristický konvexný tvar so štylizovanými “vlnami”. Stred pokrievky je vyšší a vypuklejší, vďaka čomu došlo k celkovému zväčšeniu objemu nádoby. Nový tvar pokrievky umožňuje rovnomernejšiu kondenzáciu pary, výsledkom čoho je úplne rovnomerne uvarené jedlo v nádobe Zepter.

Bezpečné úchyty
Patentované bezpečné úchyty sú navrhnuté tak, aby sa nikdy neprehrievali. Ich ergonomický a štýlový dizajn umožňuje pevné uchytenie a jednoduchú manipuláciu. Slúži aj na bezpečné odloženie pokrievky. Ľahko sa čistia a sú vhodné aj pre použitie v rúre, takže ich pri pečení v rúre už nemusíte z nádoby dávať dole. Vďaka inovatívnemu riešeniu, ktoré umožňuje priechod prúdu vzduchu medzi vrstvami úchytov, poskytujú maximálnu tepelnú izoláciu. Sú dodávané v rôznych farebných prevedeniach, ktoré boli vytvorené aplikáciou špecifickej náterovej metódy (nanášanie odparením z pevnej fázy PVD – physical vapor deposition). Jedná sa o unikátnu náterovú metódu, ktorá je nielen šetrná k životnému prostrediu, ale tiež poskytuje vysokú tepelnú odolnosť, odolnosť proti nárazom a poškriabaniu a vyznačuje sa dlhou životnosťou.

15

Nový Zepter termokontrol – digitálna rádiová tepelná kontrola
S novým termokontrolom spoznajte nový rozmer varenia – varenie 21. storočia. Zepter termokontrol je nové, revolučné a technologicky vyspelé zariadenie, ktoré kontroluje celý proces tepelnej prípravy jedla a oznamuje dosiahnutie nastavenej teploty a času prípravy. Pomocou rádiového signálu komunikuje s ostatnými digitálnymi systémami Zepter, a tak umožňuje plne automatizovaný, plynulý proces prípravy od samého začiatku až dokonca, pričom nie je nutná vaša prítomnosť.

• úplne interaktívne ovládanie
• plne digitálne užívateľské rozhranie
• plne kontroluje celý proces prípravy jedla
• možnosť nastavenia požadovanej teploty a času prípravy
• voľba medzi režimom prípravy bez pridania vody (Dry) alebo s pridaním vody (Moist)
• možnosť súčasného použitia (spárovania) s rádiovým indukčným varičom Zepter a s diaľkovým signalizačným zariadením Zepter asistent

11

Zepter asistent – diaľkové signalizačné zariadenie
Zepter asistent vás po spojení (spárovaní) s digitálnou rádiovou tepelnou kontrolou Zepter termokontrol informuje o stave teploty a čase prípravy. Preto už pri varení nemusíte vedľa nádob Zepter Masterpiece stáť. Ak bude vaša prítomnosť nevyhnutná, Zepter asistent vás okamžite informuje. A vy si medzitým užívajte svoj voľný čas!

17

Rádiový indukčný varič Zepter – varenie nebolo nikdy jednoduchšie
Keď je rádiový indukčný varič Zepter spárovaný s novým termokontrolom, môže úplne sám upravovať intenzitu ohrevu, čo zaručuje plne automatizovaný a plynulý proces prípravy jedla od začiatku až do konca. Jednoduchým stlačením tlačidla nastaví a udržuje teplotu varenia, a to okamžite a s veľkou presnosťou. Úplne nezávisle, sám od seba, zastaví proces varenia, vypne sa, a jedlo si tak zachová svoje prirodzené a zdravé vlastnosti.

(kš, ph)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*