Komínový systém SMART najmenší na trhu

Bratislava, Admin – Aby sa ľuďom dobre bývalo, malo by mať bývanie príjemnú klímu, byť bezpečné a mať systémy, ktoré majiteľom zabezpečia úsporu energie (a tým aj financií). Dopomôcť k tomu vie nepochybne vhodne zvolený vykurovací systém, ktorého významnou súčasťou je tiež komín.

SMART_strana7V súčasnosti sú na komín kladené vysoké nároky, a to z hľadiska použitých materiálov a životnosti, ale aj z hľadiska úspornej prevádzky. Najmodernejšie vykurovacie zariadenia dnes dokážu využiť podstatne väčšiu časť energie obsiahnutej v palive, čo má za následok menšie množstvo, ale hlavne nižšiu teplotu spalín, ktoré prúdia do komína. Vodná para zo spalín v komíne skondenzuje a takto ho zaťažuje, pričom vytvorený kondenzát je v mnohých prípadoch agresívna kyselina. Preto sa v súčasnosti považuje za ideálny komín taký, ktorý obsahuje keramickú vložku, rezistentnú voči takýmto agresívnym látkam. Keramika je totiž jeden z najodolnejších materiálov – je odolná voči teplu, kyseline, nekoroduje, a tak dokáže zabezpečiť dlhú životnosť a tichú prevádzku komínového systému.

Komíny s keramickou vložkou má v ponuke napríklad spoločnosť Leier. Vyznačujú sa jednoduchou a rýchlou montážou, odolnosťou voči vlhkosti a kyselinám, spoľahlivosťou, spĺňajú terajšie legislatívne požiadavky, umožňujú pripojiť sa na akýkoľvek druh paliva a sú vyrobené z prírodných materiálov. Novinkou je izolovaný komínový systém SMART, ktorý je najmenším na trhu. Je ideálny na použitie v rodinných domoch a slúži na pripojenie širokej škály vykurovacích zariadení s otvorenou spaľovacou komorou, ktoré sú na rôzne druhy palív – krbové vložky, kotly na drevo a uhlie, pece, kachle, drevosplyňujúce kotly aj kotly na pelety. Jeho výhodou je nepochybne jeho rozmer – z pôdorysnej plochy zaberá len 0,1 m²!

 Viac informácií získate na www.leier.sk.

(Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*