Kolekcia Vivienne Westwood na Fashion LIVE! 2016

Bratislava, Admin – Podujatie Fashion LIVE! v spolupráci s módnym domom Alizé prinášajú po prvýkrát na slovenské prehliadkové mólo ikonickú značku svetovej dizajnérky Vivienne Westwood. Najnovšiu kolekciu #MANSS17 predstaví Alizé vo štvrtok 20. 10. 2016 o 20:00 počas prehliadkového večera v Starej tržnici v centre Bratislavy.

backstage-at-vivienne-westwood-ss17-menswear-1Tohtoročné podujatie Fashion LIVE! prinesie v októbri to najlepšie zo slovenskej módnej scény aj od významných zahraničných hostí. Vďaka jedinečnej spolupráci s módnym domom Alizé zažijete ochutnávku pestrej tvorby Vivienne Westwood na sezónu jar/leto 2017. Pre svoj osobitý prístup so všestranným talentom zaujala britská dizajnérka významné miesto nielen vo svete módy. Meno Vivienne Westwood je zvučným symbolom punku a jej tvorba plná hlbokých odkazov a zároveň aj reakcií na aktuálne dianie.

Silný politický motív použila dizajnérka opäť aj v najnovšej unisex kolekcii #MANSS17, v ktorej upozorňuje na kauzu Juliana Assangea, zakladateľa WikiLeaks. Ten je už piaty rok väznený v Londýne. Vo februári 2016 OSN rozhodlo, že zadržanie Juliana Assangea je nezákonné a nariadilo Švédsku a Spojenému kráľovstvu jeho okamžité prepustenie a vykompenzovanie straty za porušenie ľudských práv. Julian Assange je momentálne najhľadanejším mužom v Spojených štátoch. 19-teho mája 2016 Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) informoval americký súd, že sa bude naďalej aktívne usilovať o predanie Juliana Assangea a WikiLeaks. Ide o vôbec najväčšie špionážne stíhanie voči novinárovi v celej histórii Spojených štátov. Julianovi hrozí „doživotie“ alebo trest smrti.

backstage-at-vivienne-westwood-ss17-menswear-2Oficiálne bola táto kolekcia uvedená videom po celom svete so správou: „Zúčastňujeme sa svetového eventu prehliadkou v Miláne a v Paríži, aby sme oslávili informátorov a slobodu: „Najprv si prišli pre Assangea…“. Prehliadky sa konali v rovnaký čas v 10 hlavných mestách 19. júna 2016 na Milan Fashion Week-u, v parížskom Centre Pompidou, pridalo sa aj berlínske Volksbühne, Divadlo Theatre Bozar v Brusseli či Circulo de Bellas Artes v Madride. Svoju podporu vyjadrili aj známe osobnosti ako Patti Smith, Noam Chomsky, Michael Moore alebo PJ Harvey. Podujatia sa prenášali naživo na webovej stránke freeassangenow.org. Grafické motívy: IoU (IoU a život) – Boj za budúcnosť a slobodu, znamená „Intelektuáli spojte sa”. „Intellectuals Unite“ je aktivita, ktorá vznikla na stredných a vysokých školách vo Veľkej Británii, do ktorej sa môže zapojiť každý: www.climaterevolution.co.uk.

image_update_e2d10ef986df4434_1361120514_9j-4aaqskKolekcia Vivienne Westwood nesklamala ani po estetickej stránke. Dizajnérka neustále prekvapuje novými strihmi, drapériami, kombináciami materiálov, či vrstvením. Originálny dizajn, rebélia a hravý luxus sú charakteristickými prvkami v jej tvorbe a za tie roky si získala srdcia mnohých milovníkov módy po celom svete. Všetko po čom siahne, robí jej módu absolútne nezameniteľnou. Kúsky odevov sú unisex a svedčia rovnako ženám, ako aj mužom. Premiéra najnovšej kolekcie sa uskutoční v rámci prehliadkového večera Fashion LIVE! vo štvrtok 20.10.2016 o 20:00 hodine. Modely z tvorby Vivienne Westwood si bude možné aj zakúpiť, a to v módnom dome Alizé v Galérii Eurovea na Pribinovej ulici 8 v Bratislave.

backstage-at-vivienne-westwood-ss17-menswearvivienne_westwood_mss17_0095-400x600backstage-at-vivienne-westwood-ss17-menswear-3pa-14963176backstage-at-vivienne-westwood-ss17-menswear-4backstage-at-vivienne-westwood-ss17-menswear-5

(Zdroj: Katarína Laznibatová, Dynamic Relations 2000 s.r.o.; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*