Kedy a prečo zvažovať transplantáciu vlasov?

Bratislava, Admin – Podľa odborníkov je najčastejšou príčinou nadmerného vypadávania vlasov genetika. Pod prvé príznaky alopécie (plešivosti) sa však môžu podpísať aj iné faktory, ako je strava, stres, ochorenie a dokonca aj užívanie niektorých liekov. Ak sem bude patriť aj hormonálna nerovnováha, môže byť problém trvalý.

Veľa ľudí sa potom musí uspokojiť so svojím vzhľadom, ktorého súčasťou už samozrejme vlasy nie sú. Existujú však riešenia, ktoré vám aj v tomto prípade vedia pomôcť. Je to transplantácia vlasov, ktorá sa robí na základe štepov, čo závisí od potrebného množstva krytia. Nemusíte sa ničoho obávať. Absolvovanie transplantácie vlasov vás v ničom neohrozí, ba práve naopak. Dodá vám to pocit sebavedomia, ktoré ste možno s ubúdajúcimi vlasmi strácali a pridá vám to aj na vašom vzhľade. Kto je ideálnym kandidátom na podstúpenie transplantácie vlasov? V podstate v tomto smere nezohráva dôležitú úlohu ani pohlavie a možno ani vek, nevnímajúc úrazové prípady. K najčastejším záujemcom o transplantáciu vlasov ale patria:
• muži trpiaci alopéciou (plešivosťou),
• ženy s riedkymi vlasmi,
• ktokoľvek, kto stratil väčšie množstvo vlasov a ich rast nie je možné obnoviť iným spôsobom.

Samozrejme, že pod túto kategóriu môžu spadať aj ľudia, ktorým priniesol úspech aj známy Minoxidil. Práve ten sa často používa ako účinný prostriedok na podporu rastu vlasov. Ľudia s ním však nemusia mať vždy dobré skúsenosti. Minoxidil sa najčastejšie používa  pri liečbe ustupujúcich vlasov na čele, tzv. lysín, pri problémoch s plešivosťou to už nemusí mať tak pozitívne výsledky. Jeho obsahom je koncentrácia látok, ktoré môžu s pokožkou po dlhodobom užívaní reagovať rôzne, preto si je možno lepšie vybrať transplantáciu, ktorá je trvalým riešením!

Už od roku 1950

Transplantáciu vlasov začali robiť v USA, a to od roku 1950. Dnes sa samozrejme technológia a celý postup nachádza niekde inde a na oveľa vyššej úrovni. Dôležité je, že ju môžete podstúpiť aj u nás. Stačí sa objednať na prvé vyšetrenie a pustiť sa do toho. Všetko však závisí od posúdenia individuálneho stavu. Transplantácia vlasov vám môže pomôcť v mnohých smeroch, no krása a pocit sebavedomia budú pre vás to najdôležitejšie.

(Zdroj: PR/ML; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*