Keď kvety rozprávajú za vás

BRATISLAVA/ADMIN – Predčasom otvorili na rohu Krížnej ulici 18 v Bratislave malé útulné kvetinárstvo. Zaujalo nás najmä krásou čerstvých kvetov, ktoré už pred dverami vítajú okoloidúcich chodcov. Viaceré z nich sú netradične viazané. Už na pohľad vidieť, že ich viazal niekto, kto kvety miluje.

   

Je tu možnosť zhliadnuť rôzne miešané kytice s kapustou, šiškami, drievkami, machom a kadečím zo sušených a poľných kvietkov a v tomto adventnom čase preferujú doslova rozprávkové vence. Vianočnú dekoráciu jednoducho nemožno obísť. Škoda len, že v tomto lockdownovom čase sa dá pohľad uprieť najmä cez sklenú tabuľu vitríny obchodu.

       

Kvety sa však dajú objednať. Stačí kliknúť na https://www.dovazicky.sk/ a vybrať si niektorú z kytíc, ktorú chcete venovať z lásky blízkej osobe. Či už gratulačnú k narodeninám, k meninám, alebo sa rozhodnete ozdobiť si váš príbytok vianočnými dekoráciami. A potom stačí kliknúť na tú pravú kyticu.

 

Kvetinárstvo DO VÁZIČKY pripravilo k adventnému času vence rozmanitých farieb. Vedia vytvoriť aj nádherné svadobné kytice, ale aj smútočné kytice. Keď máte svoju vlastnú predstavu, čo by ste preferovali v kytici, stačí zavolať na mobilné číslo 0948 296 758 a kvety vám pripravia podľa vášho priania.

Dokážeme vytvoriť pre vás krásne a čerstvé kytice plné rozmanitých farieb a príjemných vôní. Darujte svojim blízkym voňavé prekvapenie do vázičky, ktoré im vyčarí úsmev na tvári a rozjasní priestor,” povedal mladý predajca a aranžér Peter a dodal: “Ku každej novej objednávke pristupujeme individuálne a precízne.”

Ku kvetom treba pristupovať s láskou. Keď ich prinesieme domov, treba hneď zastrihnúť končeky stoniek. Vodu vymieňajte v zimnom období po dvoch dňoch, v lete každý deň. Premyslite si, že kde umiestnite v byte kvety, lebo slnečné žiarenie a radiátory môžu zapríčiniť skoršie vädnutie kvetov.

           

Adventné vence sa dajú pripraviť na vchodové dvere alebo na stôl, kde k nim pribudnú aj štyri sviece. Spomína sa, že prvý adventný veniec bol z dreva a zhotovil ho s 24 sviečkami začiatkom 19. storočia nemecký evanjelický pastor Johann Henrich Wichern. Veniec zrealizoval pre opustené deti v útulku, ktoré sa dožadovali odpovede na otazku, kedy už budú Vianoce. V súčasnosti štyri sviece pripomínajú počet nedieľ, ktoré predchádzajú vianočným sviatkom.

 

Dnes sa používajú adventné vence so sviečkami rôznych farieb, no kedysi to tak nebolo. Dominovali fialové alebo tmavomodré sviece, ktoré pripomínali liturgickú farbu adventu.

Terri Guillemets vyjadril, že pôvab kvetu spočíva v jeho protiklade – je taký jemný vo forme, ale silný vo vôni, taký malý vo veľkosti, ale veľký v kráse, taký krátky v živote, ale dlhý v účinku.

                     

A ešte jeden citát od  Zen Shina – Kvetina nemyslí na to, aby konkurovala kvetine, ktorá je vedľa nej. Jednoducho kvitne. Tak urobte radosť svojmu blízkemu kvetinou, ktorú si môžete po objednaní vyzdvihnúť vo výdajnom mieste na Krížnej ulici 18 alebo vám kyticu doručí kuriér v želanom čase.

Viac info:
Kvetinárstvo – donáška kvetov DO VÁZIČKY
Krížna 18, 811 07 Bratislava
00421 948 296 758
objednavky@dovazicky.sk

Do vázičky

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*