Jednoduchšie rozčesávanie? Tu sú naše tipy

BRATISLAVA/ADMIN – Vlasy sú jedným z najvýraznejších atribútov našej osobnosti a krásy. Správne a starostlivé česanie môže urobiť obrovský rozdiel v tom, ako vyzeráme a ako sa cítime. Vzhľadom na to, že každý má iný typ vlasov, môže byť česanie niekedy zložité a náročné. Preto sme pre vás pripravili týchto 7 užitočných tipov na česanie vlasov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť krásne, zdravé a hladké vlasy.

  1. Použite správny hrebeň alebo kefu: Začnite tým, že si vyberiete vhodný hrebeň alebo kefu pre váš typ vlasov. Na hrubé a zamotané vlasy použite hrebeň s väčšími medzerami medzi zubami, ktorý uľahčí odstraňovanie zapletených vlasov. Pre jemné a krehké vlasy zvoľte kefu s mäkkými štetinkami, ktorá minimalizuje ich poškodenie.
  2. Rozdeľte vlasy na časti: Ak máte dlhé vlasy, pred začatím česania ich rozdeľte na niekoľko častí. To uľahčí prácu a minimalizuje ťahanie a lámavosť vlasov. Začnite od končekov a postupne sa posúvajte smerom nahor.
  3. Použite kondicionér alebo sprej na rozčesávanie vlasov. Pred česaním použite kondicionér alebo sprej na vlasy. Toto pomôže zmäkčiť vlasy, uľahčiť odstraňovanie zapletených vlasov a minimalizovať poškodenie vlasov pri česaní.
  4. Česanie mokrých vlasov: Mokré vlasy sú náchylné na poškodenie, pretože sú vtedy najkrehkejšie. Ak je to možné, vyhnite sa česaniu mokrých vlasov. Pokiaľ si vlasy predsa musíte rozčesať po umytí, použite hrebeň so širokými zubami a začnite česať opatrne od končekov.
  5. Vyhnite sa prílišnému používaniu žehličiek, fénov a kuliem: Pravidelné používanie žehličky, kulmy alebo fénu môže poškodzovať štruktúru vlasov. Snažte sa minimalizovať tieto spotrebiče a radšej vysušte vlasy prirodzeným spôsobom, nechajte ich voľne schnúť, kedykoľvek je to možné.
  6. Pravidelné zastrihávanie končekov: Stredne dlhé a dlhé vlasy by mali byť zastrihnuté pravidelne každé 2 až 3 mesiace. To pomôže odstrániť rozdvojené konce a udrží vaše vlasy v zdravom stave.
  7. Zbavte sa stresu: Stres môže mať negatívny vplyv na zdravie vlasov. Snažte sa redukovať stres pomocou relaxačných techník, cvičenia alebo iných aktivít, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa. Zdravá myseľ je rovnako dôležitá ako zdravé vlasy!

S týmito 7 užitočnými tipmi na česanie vlasov by ste mali byť schopní dosiahnuť krásne a zdravé vlasy. Pamätajte, že každý typ vlasov vyžaduje individuálny prístup a starostlivosť, takže si všimnite, ako vaše vlasy reagujú na rôzne typy starostlivosti a prispôsobte svoju rutinu podľa potreby. Pre viditeľne pozitívne účinky zlepšenia kvality vašich vlasov môžete využiť napríklad vyživujúce šampóny a kondicionéry z rady Revlon Professional. S láskou a starostlivosťou budú vaše vlasy žiarivé a nádherné!

(Zdroj: ML; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*