Jarný vánok u vás doma

BRATISLAVA/ADMIN – Jarné obdobie láka na nový začiatok a nový štart. Vpustite dnu jarný vánok a osviežte si svoj domov. Ponúkame vám zopár tipov, ako si užiť jarnú náladu.

Inšpirácia – Matějovský

Upracte si

Jarné upratovanie je každoročnou klasikou medzi gazdinkami. K bežnému čisteniu a umývaniu si spravte poriadok aj v šatníku či špajzi. Všetky veci, ktoré ste už rok nemali, vytrieďte – darujte kamarátom, predajte na bazári alebo venujte na charitu. To isté platí aj medzi potravinami v komore – pozrite dátum spotreby a všetko, čo je po záruke, vyhoďte.

Inšpirácia – Matějovský

Všade samé kvety

Prvosienky, snežienky, narcisy, tulipány, šafran, hyacinty – tieto pestrofarebné kvety sú zvestovaním jari a každému interiéru vdýchnu jarnú atmosféru. Najkrajšie vyniknú v sklenej váze či prútenom košíku. „Kvety sú nádherné v akejkoľvek podobe. Pekne ukážu aj na rôznych textíliách, či už v spálni na posteľnej bielizni alebo na vankúšoch v obývačke,“ odporúča Kateřina Vařechová, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

Inšpirácia – Matějovský

Farebné doplnky

Nič neosvieži interiér lepšie ako farebné doplnky. Vhodnými sú akékoľvek farby, ktoré pripomínajú jar – žltá, ružová, modrá, zelená, oranžová, červená či fialová. Namiešajte si ich všetky naraz alebo nechajte vyniknúť len jednu – dve. Napríklad taká žltá farba bola farbou minulého roka 2021.

Jar na tanieri

Doprajte jarný reštart aj svojmu telu a tráveniu. Čerstvá jarná zelenina, ako je cibuľka, reďkovka, šalát či hrášok, sú ideálnou voľbou pre zdravie aj chuť. Jarné mesiace lákajú na odľahčený jedálniček, obmedzte konzumáciu mäsa, sladkostí a alkoholu. Naopak, doprajte si veľa zeleniny, ovocia a celozrnných výrobkov.

Inšpirácia – Matějovský

Osviežte si šatník

Aj váš šatník si zaslúži jarnú náladu. Zabudnite však na bezhlavý nákup, zaobstarajte si skôr niečo, čo vynosíte viac sezón. Poobzerajte sa aj po lokálnych dizajnéroch, investujte do kvality a nadčasovosti.

(Zdroj: Katarína Mikulcová; Foto: Matějovský; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*