Internetová zoznamka a jej zaujímavé čísla

Bratislava,  Admin – Byť bez partnera po určitej dobe prestane vyhovovať aj najväčším samotárom. Dôležité je neupadnúť do melanchólie, niektorým dávajú zmysel života posilňovacie stroje, iní začnú písať a ďalší odcestujú do zahraničia. A pritom mnoho ľudí zabúda na to, že existujú aj internetové zoznamky. Poďme sa však na tento druh zoznamovania sa pozrieť cez čísla. Čo si myslíte, koľko mladých párov do 20 rokov sa zoznámilo vďaka online zoznamke? Je to viac ako 50 %. A ako je na tom mýtus, že internetové zoznamky sú len pre mladých?

Nielen mladí, ale aj seniori

Áno, najväčšou skupinou internetových zoznamiek sú mladí vo veku 18 – 24 rokov. V Amerike používa až 27 % ľudí tejto vekovej kategórie online zoznamky. Ale ako sú na tom seniori? Aj vďaka typom ako kresťanská zoznamka či zoznamka pre seniorov ich počet neustále stúpa. V roku 2013 používalo zoznamku v USA iba 6 % ľudí vo veku od 55 do 64 rokov, no v roku 2015 sa ich počet zdvojnásobil. A nič nenasvedčuje tomu, že rast by sa mal zastaviť. Práve naopak.

Rok 2031 a predpovede

Ak sa pýtate, aká je budúcnosť internetovej zoznamky, tak čísla hovoria jasne – dobrá. Odborníci predpokladajú, že v roku 2031 by sa online mohlo zoznámiť viac ako 50 % všetkých vekových kategórií. Už to nebude len záležitosťou mladých. Mení sa však aj pohľad ľudí na online zoznamovanie. V roku 2005 si v USA až 29 % opýtaných myslelo, že takýto spôsob zoznamovania sa je pre zúfalcov. Ako sa zmenil ich pohľad na vec o desať rokov? Myslí si to už len 23 % respondentov.

Koľko ľudí chodí na rande

Až 66 % ľudí potvrdilo, že boli aspoň na jednom rande s človekom, ktorého spoznali na internetovej zoznamke. Tá zvyšná skoro tretina sa na to neodvážila. A čo vy, už ste spoznali niekoho online, kvôli komu ste si dali svoje najlepšie náušnice či sako?

(Tomáš Turek; Foto: Shutterstock – Seocentrum; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*