Inovácie pre tých, ktorí žijú svoj život naplno

Bratislava, Admin – Aktívny životný štýl, rýchlosť, voľnosť, vysoké nároky na kvalitu, ale taktiež pohodlie a zábava – to všetko sú jedny z hlavných rysov súčasného života. Novinky značky Siemens im vychádzajú v ústrety a prinášajú inovácie spĺňajúce náročné požiadavky všetkých, ktorí žijú svoj život naplno. Nové indukčné varné dosky ponúkajú viac dynamiky, komfortu a priestoru, umývačky riadu s vylepšenou verziou systému sušenia Zeolith® zase efektívnejšie usušený riad. Nová práčka produktového radu iQ500 sa zase môže pochváliť systémom automatického dávkovania i-DOS, ktorý bol doposiaľ dostupný len v najvyššej kategórii týchto spotrebičov.

Viac flexibility pri varení
Dnešné každodenné varenie je hlavne o rýchlosti, ale zároveň o pohodlí. Nové varné dosky značky Siemens vychádzajú v ústrety obom týmto potrebám. Varné dosky s rozšírenou flexindukčnou zónou flexindukcia Plus ponúkajú väčšiu voľnosť pri varení a do jeho procesu zapájajú aj strednú časť sklokeramickej dosky, ktorá doposiaľ, až na výnimky, nebola využívaná. Varná plocha je tak pri zachovaní štandardnej šírky dosky 60 alebo 80 cm ešte o niečo väčšia. Flexindukcia Plus sa automaticky aktivuje, len čo na sebe zaznamená nádobu, a dokáže sa automaticky prispôsobiť až do rozmeru 30 cm v priemere hrnca či panvice, ktoré môže kuchár umiestniť vertikálne aj horizontálne. Panvice a hrnce všetkých veľkostí, dokonca aj tie najväčšie, sú rovnomerne zohrievané, čo umožňuje steakom, tortillám alebo palacinkám rovnomerne sa usmažiť alebo dozlatista upiecť.

Maximálna voľnosť pri varení – to je presne to, čo prináša nová funkcia flexMotion. Keď sa hrniec premiestni z jednej varnej zóny na druhú, funkcia flexMotion automaticky prenesie nastavenú teplotu na novú zónu. Užívateľ to už len potvrdí spustením tlačidla na displeji varnej dosky. Opustená varná zóna sa zároveň automaticky vypne.

Funkcia powerMove Plus, určená na hrnce s priemerom 21 cm, ponúka úplne nový zážitok z varenia. Funguje podľa motta „najprv opeč – nechaj povariť – potom udržuj teplé”. Zóna flexindukcie Plus sa navolením tejto funkcie rozdelí na tri zóny s troma rôznymi teplotami – MAX (najvyššia teplota na prednej zóne), MEDIUM a MIN (mierna teplota na zadnej zóne). Stačí len pohnúť hrncom alebo panvicou po povrchu a funkcia powerMove Plus automaticky prispôsobí teplotu danej zóny a príslušný stupeň výkonu sa zobrazí na displeji varnej dosky – odbúra tak povinnosť neustále meniť teplotu, čím dáva viac priestoru na dynamické varenie s perfektnými výsledkami.

Nové indukčné varné dosky Siemens ponúkajú intuitívne ovládanie dualLight slider, ktoré poskytuje najlepší možný prehľad o všetkych dostupných funkciách. Varné dosky sa navyše vyznačujú novým prelomovým dizajnom bez potlače, takže keď sa ovládanie vypne, na doske nie je vôbec nič vidieť. Na ovládacom paneli je možné veľmi jednoducho nastaviť aj ďalšie funkcie, ako napríklad mechanizmus detskej poistky, časovač, prípadne senzor na smaženie fryingSensor Plus. Funkcie tohto senzora zabezpečia perfektné fritovanie vďaka neustálemu automatickému meraniu teploty oleja v panvici či hrnci, ktorú v priebehu smaženia udržuje na správnej úrovni, takže pripravované jedlo sa nikdy nespáli.

Unikátny systém sušenia Zeolith® je teraz ešte efektívnejší a tichší
Perfektné usušenie riadu je dôležité hlavne pri pohároch a je priam nevyhnutné, ak ich chceme čisté a lesklé. Sušenie je veľmi dôležité aj v prípade riadu vyrobeného z plastov. Ak sa sušia tradičným spôsobom, zostávajú stále čiastočne vlhké aj dávno po tom, ako bol zvyšok riadu z umývačky už vyložený. Potom zostáva už len vziať utierku a plastový riad nanovo poriadne dosucha utrieť. Teraz, vďaka vylepšenému sušeniu Zeolith®, táto námaha zostáva už len spomienkou. Nový, kompaktný zásobník, kde všetok vlhký vzduch prechádza cez prírodný minerál zeolit, pohlcuje až o 15 percent viac vlhkosti než jeho predchodca. Opätovné sušenie utierkou sa tak stáva minulosťou. Pri modernom otvorenom štýle architektúry je druhou výhodou technológie Zeolith® jej tichá prevádzka, oproti svojmu predchodcovi až o dva decibely tichšia. Je to vďaka novej konštrukcii systému sušenia, ktorá umožňuje aj lepšiu izoláciu hluku.

Dobrá správa pre tých, ktorí uprednostňujú užšiu, 45 cm širokú verziu umývačky riadu – aj tento produktový rad odteraz poskytne rovnaké pohodlie a funkcie ako veľká, 60 cm široká umývačka riadu značky Siemens. Nové modely sú vybavené flexibilnými umývacími košmi varioFlex Pro, ktoré sa prispôsobia rôznemu typu riadu, ako aj príborovou zásuvkou varioPro.

Automatické práčky iQ500 s technológiou i-Dos a novým multiTouch LED displejom
Automatické dávkovanie pracieho prostriedku a aviváže i-Dos v plne automatizovanej práčke je teraz dostupné aj v produktovom rade iQ500. Jeho ideálne množstvo analyzuje v závislosti od tvrdosti vody, typu a úrovne zašpinenia bielizne a vyráta potrebnú dávku prostriedku automaticky a oveľa presnejšie, než to spraví človek mechanicky. V porovnaní s manuálnym dávkovaním tento systém ušetrí niekoľko litrov vody každý rok, nehovoriac o pracom prostriedku, aviváži či ušetrenom čase. Práčky iQ500 disponujú taktiež funkciou speedPerfect, ktorá sa môže kombinovať s takmer každým pracím programom a množstvom bielizne, čím môže skrátiť čas programu až o 65 percent. Maximum energie je možné ušetriť aj s funkciou ecoPerfect. Inteligentné technológie Siemens ponúkajú vďaka automatickým programom a funkciám maximálnu podporu, ale sloboda voľby zostáva nedotknutá a tradičné pranie je, samozrejme, taktiež možné. Digitálny multiTouch LED displej zaručuje intuitívne a presné ovládanie jediným dotykom prsta, informuje užívateľov o priebehu programu, nastavenej teplote, počte otáčok, zvyškovom čase, odporúčanej náplni a spotrebe energie a umožňuje aj odložený koniec prania až o 24 hod.

(Zdroj: Iveta Haulíková; Foto: Valéria Nagyová, Pripravil: Eugen Michal Nagy)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*