Hviezdy s dobrým srdcom

Bratislava, Admin – Nadácia Krištáľové krídlo zorganizovala už štvrtý ročník benefičného podujatia, ktoré sa uskutočnilo 7. septembra 2014. Trasa Krištáľovej rallye sa začala v Bratislave, viedla cez Rusovce, Dobrohošť, Orechovú Potôň a skončila sa charitatívnym koncertom v Dunajskej Strede. Kristalova rallye photo 2
Krištáľová rallye je jazda historických vozidiel s posádkou osobností Krištáľového krídla, mediálne známych osobností a detí, ktorým nadácia pomáha. Členmi posádky historických vozidiel boli okrem organizátorky podujatia Márie Vaškovičovej a predsedníčky nadácie Danky Bartekovej aj Maroš Kramár, Ján Greššo, Jozef Vajda, Roman Bomboš, Juraj Lelkeš, Petra Azácis, Natália Fonód – Babincová, či Jozef Golonka. O dobrú atmosféru počas rallye sa starala skupina Funny Fellows.
Na koncerte v športovej hale v Dunajskej Strede o 20.00 vystúpili Sisa Lelkes-Sklovska, Martin Madej, skupina HEX, Laci Strike, Krisztina Szeredy, Tünde Kevická, Jimmy Vadkerti a ďalší. Koncertom sprevádzal Ivan „Tuli“ Vojtek a Karin Haydu. Záznam z celého benefičného podujatia a večerného koncertu odvysiela televízia TA3 v pondelok 15. 9. o 19.00.
Výťažok zbierky bude rozdelený do 31.12.2014. Nakoľko zbierka trvá až do konca roka, ďalšie vyzbierané finančné prostriedky budú rozdelené až po tomto termíne. Finančné prostriedky bude po predložení žiadostí o grant rozdeľovať Správna rada Nadácie Krištáľové krídlo, ktorej predsedníčkou je strelkyňa Danka Barteková.

Hlavným cieľom finančnej pomoci v tomto ročníku sú nasledujúce združenia:
• Občianske združenie Návrat, ktoré sa stará o opustené deti. Prispejeme im na financovanie programu pripútania, sociálneho, psychologického a pedagogického poradenstva, špeciálnych terapií, či víkendových pobytov pre náhradné rodiny, ktoré sú ochotné tieto deti prijať a poskytnúť im náhradné rodičovstvo.
• Občianske združenie SPOSA v Dunajskej Strede. Finančný dar zo zbierky poslúži na vytvorenie podpornej a ochrannej komunity schopnej prijať ľudí žijúcich s autizmom, prípadne s inými postihnutiami.
• Podpora pre dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní doučovať talentované deti, ktorých rodičia nedokážu svojim deťom zabezpečiť vzdelanie z dôvodov negramotnosti a zlých sociálnych pomerov.
• Financovanie liečby ľudí postihnutých detskou obrnou, ktorí sa napriek hendikepu snažia zaradiť do aktívneho pracovného života a navyše sa snažia pomáhať ďalším s podobnou chorobou. Ich životným krédom je, že sa netreba ľutovať, ale snažiť sa žiť normálny život.
• Chceme pomôcť aj dvom vybraným rodinám z Dunajskej Stredy, ktoré sa ocitli vo veľkej sociálnej núdzi a opustenosti, pritom vychovávajú nevyliečiteľne choré deti.

Kristalova rallye photo 3Okrem finančných darov rozdelíme občianskym združeniam aj nové počítače od spoločnosti Lenovo.
Zbierka trvá do 31. 12. 2014. Prispieť môže každý, zakúpením srdiečka v minimálnej čiastke 1 €, ktoré boli vyrobené ručne ľuďmi s mentálnym postihnutím v chránenej dielni Vstúpte, n.o. a v chránených dielňach Drahuškovo alebo zaslaním ľubovoľnej čiastky na číslo účtu Nadácie Krištáľové krídlo 2962795958/0200. Prispieť môžete aj zaslaním DMS na číslo 877 v tvare DMS KRIDLO (DMS medzera KRIDLO).Cena darcovskej sms je 2€.

(Zdroj: Katarína Mlčochová – PR Manager Krištáľové krídlo, s.r.o.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*