Hamleys otvoril v Prahe najväčší obchod s hračkami v strednej Európe

Praha, Admin – Hamleys, najúžasnejší obchod s hračkami na svete otvoril v Prahe najväčšie hračkárstvo v strednej Európe. Priestor na ploche 6130 m2 zahŕňa nové koncepty navrhnuté tak, aby sprevádzali celé rodiny svetom zábavy a poznania. Český partner Hamleys, spoločnosť Inexad, v spolupráci so špecialistom na atrakcie Paragon Entertainment, prináša svet Hamleys v Prahe, ktorý je omnoho viac, než len miestom nakupovania.

Nový koncept pod názvom Hamleys World zahŕňa interaktívne atrakcie pre deti , ktoré sprevádzajú zákazníkov na ceste po dvoch podlažiach. Každé podlažie je kombináciou predajne, atrakcií a zábavy ponúkajúcich pastvu pre všetky zmysly. Návštevníci tu nájdu závodnú dráhu, ozvučený kolotoč, obriu šmýkačku, interaktívne vodné prvky, fotosteny so živými postavami a mnoho ďalších možností zábavy a hier. Ocitnú sa tak na mieste lákajúcom k ponoreniu sa do objavovania, ktoré ponúkne dokonca veľkú raketu štartujúcu každý deň.

Hamleys Praha sa nachádza v zrenovovanej obchodnej a administratívnej budove na rohu ulíc Na příkopě a Panská v historickom centre Prahy, na adrese Na příkopě 14. Svetovo preslávená značka sa tak stáva jedným z najväčších lákadiel pri návšteve českej metropoly.

Hamleys 249

Gudjon Reynisson, CEO Hamleys, povedal: „Hamleys znamená radosť z hračiek a jedinečné zážitky pre rodiny na celom svete. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Inexad máme v Prahe fantastickú možnosť rozvíjať maloobchodnú zákaznícku skúsenosť v našom ponímaní tak, aby bola ešte viac nezabudnuteľná.“

Pavel Čmelík, riaditeľ spoločnosti Inexad, ktorá je držiteľom licencie Hamleys pre strednú Európu, povedal: „Máme veľkú radosť, že teraz môžu i zákazníci v Prahe sami zažiť, čo znamená Hamleys. Dokážete si predstaviť niečo úžasnejšie pre vaše deti, než svet zábavy s viac než päťdesiattisíc hračkami a plný atrakcií na dosah ruky? Nič nemôže byť lepšie, než vidieť ich šťastné tváre. Budú nadšené! Hamleys Praha otvárame preto, aby sme plnili ich sny a dali možnosť vzniknúť spoločným spomienkam rodín z celého sveta. Máme fantastický tím demonštrátorov značiek a zabávačov a chystáme množstvo prekvapení, ktoré zákazníci nikdy predtým nezažili. Zábava začína!“

O Hamleys

Už  255 rokov je londýnska značka Hamleys tým najúžasnejším obchodom s hračkami na svete, ktorý prináša magické zážitky a potešenie deťom každého veku. Bohatá história Hamleys začala u Williama Hamleya, pôvodom z mesta Bodmin v britskom grófstve Cornwall. William Hamley si otvrením Hamleys na londýnskom Holborne v roku 1760 splnil svoj sen o najlepšom obchode s hračkami na svete. Dnes je Hamleys globálnym brandom s pôsobnosťou ďaleko za hranicami Londýna. V súčasnosti pôsobí v 22 krajinách sveta s celkovým počtom 75 obchodov. Pre viac informácií navštívte  www.hamleys.cz

Propozície Hamleys

Unikátny maloobchodný koncept Hamleys zahŕňa príležitosti pre detskú zábavu, podmanivý dizajn predajní, dlhoročnú skúsenosť v oblasti služieb a úžasnú formu prezentácie hračiek v akcii. Naše predajne sa môžu pochváliť tisícami rôznych hračiek, ktoré zahŕňajú tradičné i high-tech produkty, ktoré inšpirujú deti v ich tvorivom rozvoji a vzdelávaní – od najobľúbenejších značiek až po vlastné exkluzívne rady Hamleys. Hračky by mali byť predovšetkým zábava! Preto je Hamleys miestom, kde hračky ožívajú pred očami detí a ich rodín po celom svete. Deje sa tak vďaka aktívnemu zapojeniu detí, ktoré v Hamleys povzbudzujeme, aby si hračky vyskúšali – buď samé, alebo zapojením sa do hry s našimi talentovanými a školenými demonštrátormi.

Hamleys 196

Chceme dať deťom šťastné spomienky na krásne zážitky, preto môžu Hamleys vidieť živé hračky v životnej veľkosti, našich maskotov, ktorými sú tradičný plyšový medveď Hamley  medvedica Hattie, látková bábika alebo vojačik, ale tiež oživené obľúbené postavy z filmov a televízie. Všetky tieto radosti môžu deti zažívať v atmosfére dotvorenej veselou hudbou, farebným interiérom a tímom, ktorý vyčarí detské úsmevy a túto schopnosť si pestuje už viac než 255 rokov.

Hamleys 51

Hračkárstvo v  premenách času

Aj napriek tomu, že sa podoba hračiek v dejinách mení, ich poslanie je od praveku dodnes rovnaké: potešiť a zabaviť deti, vniesť im do života radosť a smiech, rozvíjať ich. Deti sú totiž v každej dobe a všade rovnaké – rady sa hrajú. V priebehu histórie sa  samozrejme vyvíjajú nielen samotné hračky, ale taktiež aj ich výroba a obchody, kde sa predávajú.

Dobrá hračka odjakživa podnecovala fantáziu i myslenie detí, a pripravovala ich na dospelosť. Už dva milióny rokov pred naším letopočtom si deti pretvárali kúsky dreva, kostí a kameňov na zmenšeniny predmetov. ktoré používali ich rodičia. V praveku sa už hrali s vyrezávanými figúrkami a zvieratkami. V starovekej Mezopotámii, u Sumerov alebo v Egypte boli už hračky bežné: bábiky s terakotovou hlavičkou, hlinené postavičky, lopty z papyrusu, alebo zvieratá s pohyblivou klapajúcou čeľusťou. Najviac hračiek sa potom „narodilo“ v Oriente.

Deti ťahali vozíčky, koníky na palici, naháňali obruče, púšťali papierových drakov, hrali sa s maskami alebo roztáčali vĺčika. Figúrky zvieratiek a vtáčikov, malé loďky, šípy a luky ich pripravovali na budúce remeslá. Hračky sa vyrábali z hliny, z dreva alebo z kosti, ale v zámožných rodinách prevažovali mramorové, jantárové alebo strieborné. Neskôr, v starom Grécku sa chlapci hrali s vozíkmi a figurkami koníkov, medzi ktorými nechýbal ani Trójsky kôň, dievčatká zase dostávali nádherne prepracované bábiky z dreva, látkové, ale aj zo slonoviny a drahých kovov. V 14. storočí tvorili detský svet miniatúrne hrady so zariadenými miestnosťami a skvostne zdobenými kópiami skutočných ľudí. Dievčatká sa hrali v kuchynkách s malým riadom, chlapci obliekali malé brnenia a tasili detské zbrane. Baroko bolo v znamení bábkových divadiel a renesancia priniesla nádherne maľované hry.

Hamleys 36

Od kedy sa vyrábajú hračky „vo veľkom“?

Prvé špecializované dielne na výrobu hračiek vznikali od 16. a 17. storočia. V tej dobe prichádzali do módy cínoví vojačikovia a niekoľko poschodové domčeky do posledného detailu zariadené ako funkčné domy. V 18. storočí prevládali zmenšené predmety z domácnosti a mini pracovné nástroje. Technický vývoj naberal na obrátkach,  a len čo prišiel na svet nový vynález, objavil sa v podobe miniatúry na hranie. V 19. storočí začali vznikať dnes už celosvetovo preslávené firmy na výrobu hračiek. V roku 1854 sa v Nemecku začali vyrábať bábiky značky Alt, Beck & Gottschalk, o štyri roky neskôr zahájila výrobu slávna továreň MӒRKLIN, v roku 1877 sa na trhu objavil slávny výrobca medvedíkov STEIFF, a nasledovali desiatky ďalších. Na začiatku minulého storočia (1903) uzrel svetlo sveta prvý plyšový medvedík a o dvadsať rokov neskôr vynašiel Öle Kirk Christiansen LEGO.  V roku 1958 sa výrobcovia značiek po prvýkrát zišli na svetovej výstave v Bruseli. Od polovice minulého storočia tak zažíva hračkársky priemysel skutočný boom. V roku 1959 sa v New Yorku „narodila“ slávna plastová Barbie. Model tejto ikonickej bábiky z roku 2015 je už pripojený na wifi, rozpoznáva hlas svojej dievčenskej kamarátky, odpovedá na jej otázky a rozpráva aj vtipy. Ako je vidieť, fantázia tvorcov a dizajnérov nepozná hraníc.

Hamleys 20

V 21. storočí víťazí interaktivita

V súčasnosti je ponuka hračiek obrovská, veď podľa odborníkov sa vo svete vyrába viac než milión druhov hračiek. To už je poriadne množstvo a ich predajom sa zaoberá celý rad odborníkov. Od klasických hračkárstiev, kde je tovar vystavený v regáloch a nakupuje sa ako v samoobsluhe, až po e-shopy. „Zákazníci však postupne zisťujú, že nie je nad možnosť vyskúšať si hračky pred ich kúpou a môcť sa osobne poradiť s niekým, kto danému produktu rozumie. I keď sa jedná o trend posledných rokov, v oblasti predaja hračiek už taký spôsob prezentácie existuje dlho. V roku 1760 otvoril pán William Hamley v Londýne svoje prvé vysnívané hračkárstvo a práve tu došlo k revolúcii – deti dostali možnosť skutočne sa tu hrať,“ hovorí Pavel Čmelík z Hamleys Praha.

Už od svojho založenia boli Hamleys výnimočné, veď si ho ako oficiálneho dodávateľa hračiek  vybrala britská kráľovská rodina. Najdlhšie vládnúca panovníčka Británie a najstaršia žijúca panovníčka sveta Alžbeta II. sa ako princezná najradšej hrala s bábikami, prúteným kočiarikom, malým čajovým servisom a obľúbenými koníkmi práve od Hamleys.  K šiestym narodeninám dostala malý doškový domček, kde bola elektrina i tečúca voda – tak detailne boli prepracované hračky od Hamleys už v jeho začiatkoch. V priebehu viac než 250 rokov sa koncepcia Hamleys vyvinula do raja zábavy, kde sa deti skutočne môžu hrať. O živú atmosféru v Hamleys sa starajú školení demonštrátori hračiek, ľudia s hereckým talentom. Tí dokážu vtiahnuť do hry deti i rodičov a dávajú tak Hamleys nezameniteľný charakter miesta,  kde hračky ožívajú.

Pražské Hamleys je dnes najväčším obchodom s hračkami v strednej Európe. Naviac rozšírilo možnosti detskej zábavy prostredníctvom atrakcií, ako je benátsky kolotoč, obria šmýkačka, vesmírna raketa, interaktívna fotostena, pretekárske autíčka, ale tiež vodné a optické hry, ktoré učia deti základným fyzikálnym vlastnostiam vody a svetla.

Dostať tu nielen originálne hračky značky Hamleys a hity svetových výrobcov, ale tiež unikátne zberateľské série slávnych svetových dizajnérov. Unikátnymi zbrateľskými kúskami od Hamleys sa pýši rad známych osobností i popredné svetové múzeá hračiek. Mimochodom: šarmantný pohyblivý medvedík s blankytnými očami Mardi Gras od Hamleys je maskotom českého Múzea bábik a medvedíkov pod Troskami. Ručne vyrábaný sivomodrý plyšák pochádza z exkluzívneho radu, ktorý pre slávnu londýnsku značku vytvorila preslávená dizajnérka Janice Davidson.

Viete, že …

… podľa údajov Združenia pre hračky a hru, v roku 2014 minuli české domácnosti za hračky rekordných 5,4 miliardy korún? Jednoznačne vedú plastové hračky, stavebnice a samozrejme plyšové hračky.

(Zdroj: Lenka Pajdičová, GUIDELINE; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*