Gala Italia v Moyzesovej sieni zožal úspech

Bratislava, Admin – Galavečer, ktorý je oslavou priateľstva medzi Slovenskom a Talianskom, sa z Bologne presťahoval do Bratislavy. Dňa 20. februára sa v Bratislave v Moyzesovej sieni po prvýkrát uskutočnil slávnostný večer GALA ITALIA (na obr. č. 1, 2). Ide o iniciatívu občianskeho združenia Allegra a pokračovanie myšlienky predchádzajúcich piatich ročníkov, ktoré sa konali v talianskej Bologni. Každý z nich sa venoval inej téme; tentoraz to bola oblasť vzdelávania. Významným momentom bolo 25. výročie vzniku slovensko-talianskej bilingválnej sekcie Gymnázia L. Sáru v Bratislave.

0071-galaitaliamedia00033-640x427[1]

Význam slovensko-talianskych vzťahov
Galavečer je nielen oslavou priateľstva medzi obidvomi krajinami, ale zároveň poukazuje aj na pôsobenie stoviek talianskych spoločností a firiem na Slovensku, čím podporujú rast nášho pracovného trhu. Hostí v sále privítala Zuzana Solieri Polcerová, prezidentka občianskeho združenia Allegra (na obr. č. 2 sprava).

0091 GalaItalia00042

GALA ITALIA získala záštitu významných verejných, podnikateľských inštitúcií a osobností. Medzi hosťami boli o. i. podpredseda Národnej rady SR Miroslav Číž (na obr. č. 3 zľava) , veľvyslanec Talianskej republiky v SR Roberto Martini (na obr. č. 3 v strede), predseda výboru NR SR pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek, prezident Taliansko-slovenskej obchodnej komory Alexander Resch a rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta.

0211 GalaItalia00063

Riaditeľovi Gymnázia L. Sáru Pavlovi Sadloňovi (na obr. č. 4 zľava) odovzdal ďakovný list Ministerstva zahraničných vecí Talianskej republiky veľvyslanec R. Martini a výťažok z lotérie mu v podobe symbolického šeku venoval Pierluigi Solieriho (na obr. č. 4 sprava).

0121 GalaItalia00039

Prítomní hostia sa mohli potešiť bohatým programom, ktorý moderovali Hana Rapantová a Andrej Kutiš. Odzneli v ňom populárne talianske melódie z prvej polovice 20. storočia v podaní Miroslava Dvorského a koncertnej klaviristky Sylvie Čapovej Vizváry.

0191 GalaItalia00054

K atmosfére prispel populárny spevák Gianluca Capozzi a krásne melódie ponúkla aj Diana Lopez Vizvary. Polnoc patrila vystúpeniu tanečnej skupiny Petra Modrovského s názvom „La Notte Veneziana“ a hodnotnej tombole, v ktorej sa zaskveli aj viaceré diela našich umelcov (na obr. č. 7 odovzdáva akad. maliar Marián Komáček (sprava) svoj obraz výhercovi) . Benefičná lotéria ponúkala umelecké skvosty.

IMG_4016 zm

(Zdroj: Renáta Veselovská, Agentúra-RVM, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*