Filtračné kuchynské batérie pre lepšie zdravie

BRATISLAVA/ADMIN – Výber kuchynskej batérie sa zdá byť na jednu stranu veľmi jednoduchou záležitosťou. Pri preniknutí do témy však zistíte, že sa celá situácia komplikuje. Na trhu sú k dispozícii kuchynské batérie doslova všetkých farieb, tvarov, veľkostí a vlastností. Akú vybrať? Medzi tie, ktoré patria medzi veľkých pomocníkov, sa radia filtračné kuchynské batérie. Ako váš domov obohatia? Oživia chuť vody a odľahčia telu.

Drezová filtračná batéria: Doprajte si kvalitu

Voda je pre ľudský organizmus nevyhnutná. Bez dostatočného prísunu vody nie sú schopné naše vnútorné orgány pracovať správne. Najprv sa to prejaví napríklad únavou, postupne však oslabíme trávenie, obranyschopnosť, činnosť srdca a tiež naša pleť starne rýchlejšie. Vedľa príjmu dostatočného množstva vody však záleží tiež na kvalite vody. A práve v tom vás môžu podporiť filtračné kuchynské batérie. Navzdory všetkému úsiliu totiž vo vodovodnom rade zostáva rad nevyžiadaných látok, ktoré môžu naše zdravie negatívne ovplyvniť. Jedná sa hlavne o rôzne nečistoty, mikroplasty, chlór… Tie sa v tele môžu usadzovať a spôsobovať neprimerané reakcie organizmu. Tieto látky tiež ovplyvňujú chuť a vôňu vody. Podľa druhu filtrácie máte šancu väčšinu týchto látok odstrániť. Voda sa zbaví nežiadúcich pachov a jedlo aj nápoje, ktoré z nej pripravíte, budú mať výraznejšiu a plnšiu chuť. Ďalšou výhodou filtrovanej vody je fakt, že znižuje tvrdosť vody.

Kuchynské batérie s filtrom

Existuje celý rad možností ako filtráciu v kuchyni vyriešiť. Vedľa možnosti pripevniť špeciálny filter priamo na výtok, môžete si obstarať aj kuchynské batérie, ktorých súčasťou už filtračné zariadenie je. Jednou z predností takej kuchynskej batérie je, že poskytuje nielen bežnú kohútikovú vodu, napríklad na umývanie či opláchnutie potravín, ale zároveň vodu filtrovanú. Vedenie vody vo vnútri batérie je oddelené, rovnako tak ovládanie. Filtrovaná voda sa teda už s bežnou vodou nestretáva. Výhodou je, že filtračné kuchynské batérie zároveň pracujú s moderným designom, preto miestnosť esteticky podporia. Iste vás zaujme, že väčšina z nich tiež ponúka možnosť prepojenia so špeciálnou mobilnou aplikáciou, ktorá stráži životnosť filtra a zároveň monitoruje spotrebu vody. Zvoliť môžete rôznu veľkosť filtra.

Ak už v kuchyni máte špičkovú drezovú batériu, a napriek tomu by ste radi využili možnosti profesionálnej filtrácie, potom je riešením napríklad drezový ventil. Ten býva navrhnutý tak, aby ho bolo možné bez problémov inštalovať vedľa stávajúcej batérie.

5 tipov na čo sa sústrediť pri výberu kuchynskej batérie

  1. Výška a tvar výtoku – kam budete batériu umiestňovať? Na drez, na linku, pod okno, na dvojdrez? Vyšší výtok umožňuje ľahkú manipuláciu s nádobami aj viac priestoru v dreze. Existujú aj sklopné drezové batérie pod okno. Najčastejšími tvarmi výtoku sú „C“, „L“, „U“ alebo kuchynské batérie s nízkym predĺženým výtokom.
  2. Design a povrchová úprava – odporúčame vyberať batériu, ktorá podporí celkovú atmosféru kuchyne, a to tvarom aj farebným vyhotovením. Výhodou je povrchová úprava, ktorá zvyšuje odolnosť proti poškriabaniu a napríklad chráni pred usadzovaním vodných kvapiek a nečistôt.
  3. Ovládanie batérie – pákové, termostatické, kohútikové, infračervené, ovládacia rukoväť
  4. Vlastnosti a vybavenie batérie – otočná výpusť, s výsuvnou spŕškou alebo bez, možnosť úsporných funkcií, bezpečnostné poistky, typ kartuše (vhodné voliť keramickú, ktorá poskytuje lepší komfort ovládania) a iné.
  5. Pridaná hodnota – ak chcete svoju domácnosť obohatiť, stavte na drezové batérie, ktoré ponúkajú napríklad filtračné funkcie alebo možnosť chladenia vody, prípadne poskytujú vodu vriacu či sýtenú.

(Zdroj text a foto: Sanitino.sk; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*