Doprajte si jarný „refresh“ s kolekciou IKEA PS 2017

Bratislava, Admin – Sedemnásť svetových dizajnérov spojilo svoje sily, aby vytvorili novú kolekciu IKEA PS 2017 plnú hravého a nadčasového dizajnu. Poukazujúc na nové trendy v bývaní sa zamerali na nezávislých ľudí, ktorí žijú svoj život naplno a neboja sa experimentovať. Jednoduchý a zároveň netradičný dizajn tejto kolekcie dodá každej domácnosti sviežu atmosféru a minimalistický koncept.

IKEA Iina Vuorivirta_DSC1298_CroppedZa kolekciou stojí aj známa fínska dizajnérka IKEA, Iina Vuorivirta (na obr. č. 1, 2, 4), ktorá navštívila Bratislavu a na tlačovej konferencii novinárom porozprávala o svojej ceste k tvorbe demokratického dizajnu, na ktorý sa zameriava IKEA. Do kolekcie IKEA PS 2017 vniesla prírodné prvky a jedinečnosť. Dôležité je dodržiavať 5 dimenzií, ktoré IKEA uprednostňuje – 1. formu, 2. funkčnosť, 3. kvalitu, 4. udržateľnosť (recyklovateľnosť) a 5. nízku cenu svojich produktov. V centrále IKEI pracuje 1 500 ľudí.

„Pre mňa ako dizajnérku, bolo veľkou výzvou vytvoriť niečo, čo bude jedinečné, udržateľné a zároveň dostupné pre každého. Aj napriek tomu, že sú vázy IKEA PS 2017 fúkané v rovnakej forme, originálny vzhľad im dodáva skutočnosť, že roztavené sklo je vyrábané zo zvyškového sklárskeho materiálu, ktorý má rôzne odtiene. Výsledok je preto vždy jedinečný a dielom náhody. Podobne ako my, ľudia.“

Pri navrhovaní produktov sa inšpirovala aj bežnými situáciami v živote. Sama sa radí do skupiny ľudí, ktorým sa nikdy nedarí starať o izbové kvety. Rozhodla sa preto vyriešiť tento problém a navrhla samo zavlažovací kvetináč IKEA PS 2017 z terakoty – porézneho, neglazovaného materiálu, ktorý absorbuje a udržiava vodu. Vaše rastliny teda môžu prijímať vodu vtedy, keď to budú potrebovať a vy ich nemusíte polievať každý týždeň.

O prístupe IKEA voči trvalej udržateľnosti a výrobe produktov z recyklovateľných materiálov porozprával novinárom Vladimir Visek, manažér pre udržateľnosť IKEA CZHUSK (na obr. č. 4).

Nové trendy v oblasti dizajnu nasvedčujú tomu, že dizajn budúcnosti bude spočívať nielen v moderných vzoroch, ale aj v udržateľných materiáloch. Inšpirujte sa aj vy našou kolekciou IKEA PS 2017, v ktorej každý nájde niečo, čo už dlho hľadal.

Spoľahnite sa na svoju fantáziu a kreativitu
Vyjdite z komfortnej zóny očakávaní a nudných interiérov. Vy ste dizajnér – hrajte sa s farbami a kombinujte rôzne štýly. Prispôsobte si svoj domov vašim potrebám a vkusu. Dekorujte!

Ikea IMG_0037

Vyberte si nadčasovú „vychytávku“
Interiér každej domácnosti si zaslúži svoj jedinečný prvok. Kolekcia IKEA PS 2017 ponúka na výber niekoľko výrobkov, ktoré svojim na prvý pohľad netradičným vzhľadom zaujmú každého pozorovateľa. Nebojte sa nových tvarov a využívajte ich skrytú funkčnosť.

Ikea IMG_0039

Buďte praktickí a pripravení
Hravosť a farebnosť kolekcie IKEA PS 2017 nie sú jej jedinými prednosťami. Praktické riešenia v podobe skladacích možností potešia všetkých tých, ktorí radi prispôsobujú svoj interiér rôznym situáciám. Nečakaná návšteva? Žiadny problém. Poskladajte dve rohové kreslá a vytvorte štýlovú pohovku alebo miesto na spanie. Misa s chlebíčkami zabrala celý stolový priestor? Vyberte vašu tajnú zbraň – dizajnový skladací príručný stolík, ktorý doplní miesto na servírovanie tam, kde najviac chýba. Premiestňujte čokoľvek a kedykoľvek. Pravidlá vo vašej domácnosti určujete vy.

Ikea IMG_0046     Ikea PE597115

Ochutnajte našu kolekciu
Potraviny v dizajnovej kolekcii bytového zariadenia ešte asi nikdy neboli. Keďže rýchle občerstvenie sa stalo súčasťou nášho uponáhľaného života, rozhodli sme sa do novej kolekcie IKEA PS 2017 pridať aj potraviny, ktoré pripravíte doslova za jednu minútu. Po prvýkrát v histórií série IKEA PS máte možnosť zapojiť do spoznávania kolekcie aj svoje chuťové poháriky. Dobrú chuť!

(Alexandra Strapáková, Seesame; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*