Detské kráľovstvo pre vašu ratolesť  

BRATISLAVA/ADMIN – Deti sú podstatnou súčasťou rodinného života a mali by mať v domácnosti svoje zázemie, v ktorom sa budú cítiť ako v hotovom kráľovstve. Je pravdou, že možno vaše deti nebudú pri zariaďovaní či vyberaní doplnkov do svojej izby poznať hranice, tie im musíte nastaviť, no nechajte im viac-menej voľnú ruku pri zostavovaní interiéru miestnosti, kde budú tráviť množstvo času. Ak im zariadite detskú izbu podľa ich predstáv, budú sa tam cítiť príjemne a pohodlne.

Deti a ich izby sa menia závratnou rýchlosťou

Možno si ako rodič hovoríte, že detská izba nie je na rebríčku priorít vo vašej domácnosti, a to z jedného veľmi pochopiteľného dôvodu. Deti rastú závratnou rýchlosťou, vyvíjajú sa a to, čo im vyhovuje v izbe v predškolskom veku im nemusí a s najväčšou pravdepodobnosťou ani nebude vyhovovať na prvom stupni. Pri vstupe do teenagerského veku už detská izba bude musieť vyzerať znova úplne inak, a teda je náročné ju zariadiť tak, aby vyhovovala dieťaťu, ale na druhej strane ste ju nemuseli každých pár rokov meniť.

Každá detská izba by mala mať v prvom rade dostatok úložného priestoru, kam sa zmestí všetko, čo dieťa pre svoje fungovanie potrebuje. Určite nechcete mať jeho hračky uložené po celom byte, prípadne rozdeľovať jeho oblečenie do viacerých skríň. Odporúčame vybrať neutrálny nábytok, aby vydržal dieťaťu celé detstvo a aspoň túto časť ste nemuseli pravidelne vymieňať. Oplatí sa dať šancu celým zostavám nábytku do detských izieb, ktoré si môžete zvoliť podľa dostupného priestoru. Dizajn zvoľte skôr neutrálny a nechajte dieťa vybrať si doplnky s obľúbenými detskými motívmi, vďaka ktorým bude interiér jeho izby podľa jeho predstáv.

O menších veciach nechajte rozhodnúť dieťa

Dieťa sa určite poteší, ak mu do jeho vlastnej izby dovolíte vybrať si doplnky v podobe detských stoličiek, kvalitných pracovných stolov či sedacích vakov. Dieťa sa musí vo svojej izbe cítiť dobre, malo by tam rado tráviť čas a priestor so zariadením by mal byť prispôsobený jeho potrebám. Ak máte pocit, že potrebuje extra závesnú policu na obľúbené knihy či športové trofeje, doprajte mu ju. Pokiaľ je vaše dieťa menšie a často sa hrá na zemi, doprajte mu pohodlie v podobe kvalitných a mäkkých kobercov, vďaka ktorým si užije hru a neprechladne.

Nezabúdajte na to, že pre dieťa je často dôležité mať na očiach svojich detských hrdinov, obľúbené rozprávkové postavičky či zvieratá. Nemusíte mu hneď v detskej izbe dávať vymaľovať týmto motívom stenu, no napríklad posteľná bielizeň, obrazy alebo nálepky sú dobrým nápadom a dieťa to ocení.

Riešenie pre nedostatok miesta

V detských izbách nie je miesta na odkladanie nikdy dosť. Zistíte to nielen pri postupnom dospievaní vašej ratolesti, ale aj pri prípadnom rozširovaní rodiny. V takom prípade sa vám budú hodiť skrine, ktoré si veľkostne zvolíte od tých jednodverových až po široké modely s kombináciami políc, závesných tyčí či šuplíkov. Dieťa tak môže využiť priestor nielen na oblečenie, ale aj svoje školské potreby či voľnočasové hračky. Pri skriniach, a to nielen do detskej izby, môžete voliť ako otvorené kusy nábytku, tak aj tie s určitou časťou uzavretou, prípadne celouzavreté modely. Doplnenie predných čiel o zrkadlo sa môže hodiť každému členovi domácnosti, veď kto by si nepotreboval skontrolovať svoj výzor pred odchodom z domu!

Ak pravidelne nakupujete na internete, možno ste sa už naučili si skúsiť pred každou potvrdenou a zaplatenou objednávkou vyhľadať online zľavové kódy, ktoré vám z celkovej ceny dajú určité percento dole, prípadne odrátajú úhradu za poštovné. V prípade nákupu zariadenia do detskej izby či skríň neurobte výnimku. Koho by skvelá zľava nepotešila? A už dávno neplatí, že by ste museli nábytok nakupovať v kamenných obchodoch, stačí si len vybrať spoľahlivý e-shop s kvalitnými produktami, kde si môžete vyberať zo širokého sortimentu.

(Zdroj: ML; Foto: Shutterstock.com/Yuri-U/Photographee.eu; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*