Chcete viac energie do práce? Kúpte si kvalitné matrace

BRATISLAVA/ADMIN – Pre mnohých ľudí, dokonca aj tých, ktorí sa môžu pochváliť vynikajúcim zdravotným stavom,  zostáva problém chronickej únavy a absencia akejkoľvek sily od momentu prebudenia, stále relevantný. Príčinou týchto stavov a ochorení je však abnormálny stav chrbtice v čase spánku. Najlepším riešením problému je kúpiť si pre seba a celú svoju rodinu kvalitný matrac.

Pred zodpovedným nákupom však musíte myslieť na niekoľko dôležitých detailov, ktoré vám v našom článku predstavíme a možno tak ideálny priestor na odpočinok vytvoríme.

Najlepšia investícia do vášho zdravia

Napriek tomu, že je pre nás dôležité pohodlie, zdravie a vizuálne vnímanie, vždy pri našom nákupe rozhodne nakoniec cena. Pri matraci by ste ale s výškou ceny príliš experimentovať nemali a brať to ako najlepšiu investíciu do vášho zdravia.

Matrace v ekonomickej triede sú ideálne pre malé rozpočty, ale zároveň aj ako veľmi krátkodobé riešenie.

Matrace prémiovej triedy sú nielen krásnym doplnkom, ale aj vysoko kvalitnou súčasťou vášho života. Odolné pružinové bloky a špeciálne prírodné výplne majú niečo do seba. Takáto špeciálna štruktúra kombinácie plnív a kvalitnej montáže zaručuje ich vysokú životnosť pohodlia, ktoré pre svoj komfort a novú energiu do práce potrebujeme viac než si myslíme.

Nepodceňujte rozmery

Šírka matracov a dĺžka sú prvé a najdôležitejšie parametre, na ktoré je potrebné v tomto  smere myslieť. Možností je viac, záleží tiež od toho, či ide o manželské postele alebo tie klasické. Výhodou modernej doby ale je, že aj tento sortiment si môžete u špecializovaných výrobcov prispôsobiť na mieru.

Nemenej dôležitá je aj výška matracov, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 15 do 50 cm, záleží tiež od toho, čo bude konkrétna výplň obsahovať. Pri výbere výšky netreba ale zabudnúť na hĺbku základne postele. Odporúča sa, aby matrac položený v posteli bol najmenej o 5 cm vyšší ako bočné steny postele.

Maximálne zaťaženie matraca

Hmotnosť tela je jeden z dvoch ďalších najdôležitejších parametrov pri výbere matraca, pričom druhým je pevnosť. Maximálne zaťaženie a tuhosť matraca sú vzájomne prepojené parametre, ktoré sa musia pri výbere zohľadniť.

Je lepšie vybrať si matrac tak, aby jeho maximálne zaťaženie bolo aspoň o 10 kg väčšie ako vaša hmotnosť, napríklad: ak je vaša hmotnosť 90 kg, potom by maximálne zaťaženie matraca malo byť najmenej 100 kg, ak je vaša hmotnosť menšia ako 70 kg, bude vám vyhovovať takmer každý model, pretože maximálne zaťaženie matraca pre dospelých je zvyčajne najmenej 80 kg. Ak tento parameter podceníte a vezmete si matrac, ktorý nezodpovedá vašej hmotnosti, dlho vám nevydrží alebo pohodlie nevytvorí.

Tuhosť

Všeobecné odporúčania týkajúce sa tuhosti sú obmedzené na skutočnosť, že matrac by nemal byť pre vás veľmi mäkký, mal by udržiavať prirodzenú polohu vášho tela, poskytovať pohodlie a neohýbať sa pod telesnou hmotnosťou. Preto sa zvyčajne odporúča vybrať si matrac tak, aby bol stredne pevný alebo pevný, v závislosti od osobných preferencií alebo odporúčaní lekára.

Kvalita tuhosti závisí od plniva matraca. Veľmi obľúbené sú pružinové modely, no svoje dobré meno majú aj špeciálne polyuretánové peny, kokosové vlákno, latex alebo pamäťová pena.

Mnoho výrobcov matracov vám tiež ponúka viaczónové matrace. Tieto modely majú niekoľko zón na distribúciu a správne rozmiestnenie tlaku po celom tele. Vďaka tomu dochádza k úplnému uvoľneniu svalov a chrbtice a získaniu novej energie do práce. Tak si ich dobre vyberte a ráno s lepším pocitom vstávajte! Pri dodržaní správnych parametrov sa vám to podarí!

(Zdroj: ML; Foto: Vgstockstudio/Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*