Cesta ku zdravým a krásnym nohám

Bratislava, Admin – Bolesť je nepríjemný spoločník. Ak však bolia nohy, je to signál, že niečo nie je v poriadku! Nohy patria medzi najviac namáhané časti nášho tela. Aj preto by mala byť starostlivosť o ne samozrejmosťou každého z nás – z hygienického, estetického a zdravotného hľadiska.

O rozhovor sme požiadali 32-ročnú pedikérku Martinu Tóthovú, ktorá sa ošetreniu nôh venuje už viaceré roky. Navštívili sme ju priamo v príjemnom Salóne L&W beauty v centre Starého mesta Bratislavy.

Pedikerka IMG_0595

  • Ako ste sa vlastne dostali k profesionálnej pedikúre?

Veľmi ma zaujímala anatómia kože, ako funguje a ako treba kožu ošetrovať. Prvé Osvedčenie týkajúce sa manikúry a pedikúry som si urobila v Nitre a mojou lektorkou bola Mgr. Izabela Sýkorová. Neskôr som absolvovala “Ošetrovanie zarastajúcich valov” v Centre Medicinálnej Pedikúry, kde som sa zoznámila s viacerými metódami ošetrenia zarastajúcich nechtov a získala som certifikát.

 Pedikerka IMG_0589

  • Ako postupujete pri pedikúre?

Najskôr si nohy a chodidlá návštevníka dôkladne prezriem. Diagnostika nôh je veľmi dôležitá. Viacerí zákazníci mi hneď v úvode povedia, že ich veľmi bolia prsty na nohách a keď im pozriem pomedzi ne, vidím, že majú závažné kožné ochorenie, s ktorým treba ísť k lekárovi. Musí to byť aj v ich záujme, aby si uzdravili najskôr kožu a až po vyliečení sa môžu ku mne vrátiť. Tiež nechcem ani ja nakaziť ďalších zákazníkov vírusovým ochorením, ktoré patrí do rúk lekára. Či už je to mykóza, pleseň, hubovité alebo vírusové ochorenie…aj bradavice zapadajú medzi vírusové ochorenia! Pri pedikúre treba brať do úvahy, či nemá klient cukrovku (diabetes mellitus), alebo problémy so zrážanlivosťou krvi.

Návštevníkovi vydezinfikujem chodidlá a nechty. U nás sa dezinfikuje teplovzdušným sterilizátorom a mechanicky ručne v roztoku. Dezinfekcia pokožky sa realizuje antiseptickým sprejom s alkoholom. Jeho význam je v tom, že dezinfikuje a chráni vašu kožu pred voľnými radikálmi, ako sú čiastočky prachu a baktérie, ktoré by Vám mohli spôsobiť nejaké ochorenie.

Realizácia mokrej pedikúry spočíva v kúpeli nôh, do ktorej pridávam na zmäkčenie chodidiel kúpeľnú soľ.  Naši zákazníci sú v pohodlnom kresle, kde majú vyvýšené celé nohy, aby dokonale zrelaxovali. Škrabkou odstránim stvrdnutú pokožku na päte, pod prstami, na hrane palca i malíčka. Často býva zhrubnutá pokožka aj na bruškách chodidiel, čo zákazníkov pri chôdzi bolí.

Počas práce na nohách im odporučím využívať aj domáce ošetrenie, s ktorým si môžu stvrdnutú kožu a otlaky, či kurie oká odstrániť. Zdiagnostikujem im celkový stav chodidiel a podľa závažnosti im navrhnem ďalšie návštevy u nás.

  • A čo nechty? V niektorých pedikúrach nechty zastrihávajú do oblúka, inde zasa rovno. Ako je to správne?

Na nohách sa tvarujú nechty vždy dorovna a v závere sa vyformujú pilníkom. Niektorí ľudia si strihajú nechty na nohách tak ako na rukách do oblúka a tým si sami (alebo neodbornosťou pedikérky) vytvárajú bolestivé zarastanie nechtov.

Nechty sa tvarujú rôznymi metódami…podlepovaním Band IT, nasadením spony alebo aplikáciou Sulcus protector. Pri úprave nechtov obrúsim v ich okolí stvrdnutú kožu, skrátim ich a ak má niekto už zarastené nechty, tak ich odborne ošetrím.

Pedikerka IMG_0594

  • Zakladajú si klientky aj na nechtovom dizajne?

Najmä mladšie ročníky majú záujem vyzdobiť si nechty lakom, gélom, nálepkami, či kamienkami. A letné mesiace, kedy ľudia trávia viac času s bosými nohami, pri vode…majú svoj prím.

  • Je pravda, že nohy nás nosia po celý čas, a tak im treba venovať systematickú pozornosť. Patrí to pre všetkých?

Je to individuálne. Mokrá pedikúra spomaľuje proces tvorby hrubej pokožky a pomáha aj pri zarastaní nechtov. Ideálne je navštíviť opäť pedikúru po mesiaci. Treba, aby môj návštevník mal v topánke svoje pohodlie a netlačil ho zarastajúci necht alebo otlak či kurie oko.

  • Prikladáte dôležitosť aj masáži nôh?

Niektorí návštevníci  prídu na pedikúru aj kvôli príjemnej relaxácii a uvoľneniu nôh, keďže realizujem relaxačnú masáž. Študovala som aj akupresúru, body na nohách, kde sú nervové zakončenia, ktoré nám vyžarujú do celého organizmu! Stláčanie týchto bodov a masáž chodidiel dodá nohám maximálne uvoľnenie.

Správna technika masáže nôh a chodidiel vplýva na zlepšenie krvného obehu a uľahčuje odtok splodín z kĺbov a svalov. Pocit únavy, či prípadné bolesti ustupujú. Niektorí klienti majú napríklad zníženú pohyblivosť v kĺboch, pretože sa málo pohybujú. Ich zlepšenie pohybu a zmiernenie bolesti môžem docieliť profesionálnymi masérskymi hmatmi. V závere používam na nohy kokosový olej. Ak má niekto alergiu na kokosový olej, tak nanesiem na pokožku hydratačnú indulonu.

 Pedikerka IMG_0577

  • Používate aj vernostné karty?

Pri prvej návšteve dostane klient od nás zákaznícku kartu, ktorá ho oprávňuje využiť rôzne benefity. Napríklad zľavu z cenníka služieb, garantujeme zľavu z ceny, akú máme na niektorom zľavovom portáli, po desiatej návšteve zákazník obdrží od nás darček (ako napríklad balzam na pery, zrkadielko, pinzety…) a tiež získa aj novú kartičku, ktorej zľava sa vzťahuje na všetky služby zahrnuté v salóne! Ide nám o to, aby klient zažil u nás príjemné prostredie a profesionálnu úroveň služieb. Výhodou je, že jednu kartu môže používať viacero členov rodiny.

Zájdite na profesionálnu pedikúru Martiny Tóthovej do príjemného prostredia Salónu L&W beauty, aby sa Vaše nohy cítili skvele a slúžili Vám ako treba.

Kontaktná adresa:
Salón L&W beauty
Sládkovičova 2
Bratislava
Pedikérka Martina Tóthová, mobil 0909 187 341

(Pripravila: Valéria Nagyová)

1 Komentár Cesta ku zdravým a krásnym nohám

  1. Zuzana Toseka // 1. júna 2017 at 22:38 // Odpovedať

    Ošetrenie u Martinky je hotový zázrak – nohy sú znovuzrodené, ľahučké, ošetruje ich s veľkým jemnocitom a úžasné je, že súčasťou pedikúry je veľmi účinná masáž nôh, ktorá je súčasne i veľmi príjemná. V príjemnom prostredí salónu je pedikúra výborným relaxom a čas ? zdá sa mi že letí, zdá sa mi že som tu chvíľku a v skutočnosti už prešla – hodina. Salón L&W a tu absolvovaná pedikúra dokonalé spojenie príjemného s užitočným = Ja relaxujem a Tu sa starajú o moje zdravie – uzdravené nohy, krásne nechty = radosť a pohoda. Vrelo odporúčam všetkým.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*