Centrum Femina – bližšie k ľuďom v ťažkej životnej situácii

BRATISLAVA/ADMIN – Centrum konkrétnej pomoci Femina za uplynulý rok pomohlo 188 klientom vrátane 24 mužov. Fórum života spustilo novú webovú stránku www.centrumfemina.sk. O možnosti poskytnutia pomoci sa tak dozvie ešte viac ľudí. 

Občianske združenie Fórum v života pokračuje v napĺňaní svojej vízie spoločnosti, v ktorej zostáva zachovaná ľudská dôstojnosť a je dostupná pomoc človeku v ťažkej životnej situácii. Aj preto otvorilo v regiónoch Levice, Snina a Prešov centrá konkrétnej pomoci Femina, o ktorých sa klienti doteraz dozvedeli z médií, či sociálnych sietí. Dnes pribudli aj informácie z novej webovej domény.

Femina poskytuje základné sociálne poradenstvo v oblasti prevencie násilia a diskriminácie. „Chceli by sme v prvom rade osloviť ženy, ktoré sa trápia v ťažkej životnej situácii, aby nabrali odvahu a ozvali sa nám. Rovnako je dôležité, aby ľudia z ich okolia, rodina, priatelia prejavili záujem o ich problémy. Veľmi často sa nám stáva, že nás potom kontaktujú, aby sa poradili, ako sa dá pomôcť niekomu inému,“ hovorí poradkyňa centra Anna Siekelová. Centrum konkrétnej pomoci Femina spolupracuje odborníkmi z oblasti práva, psychológie aj gynekológie.

 

V praxi sa stretávame s rôznymi formami násilia. Mení sa aj jeho forma a nie je to len v rodinách, ale aj mimo nich.

(Zdroj: Elena Burešová, Fórum života, o.z.; Pripravila: red.)

2 Komentáre Centrum Femina – bližšie k ľuďom v ťažkej životnej situácii

  1. Marika Tomová // 4. marca 2020 at 12:58 // Odpovedať

    Dobrý deň, zaujal ma váš prosociálny projekt, a napadlo mi, či neuvažujete s otvorením pobočky aj v Košiciach, vedela by som vám byť ako poradkyňa prospešná svojimi skúsenosťami, vedomosťami a inými zručnosťami práve v Košiciach, v prípade záujmu ma pokojne kontaktujte mailom, zelam krasne pohodove dni a vela úspechov, Marika Tomová

  2. Elena Burešová // 6. marca 2020 at 11:30 // Odpovedať

    Dobrý deň pani Tomanová,ďakujeme veľmi pekne za Vašu ochotu a záujem. Prosím, ozvite sa našej kolegyni priamo do Košíc – koordinatorkesk@forumzivota.sk. Ďakujeme veľmi pekne.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*