Bez vrstvenia vám bude zima. Naučte sa vrstviť oblečenie

BRATISLAVA/ADMIN – Čím viacej sa vzďaľujeme od letných mesiacov, tým viacej cítime, že sa vonku ochladzuje. Hoci by sme najradšej presedeli celé hodiny vo vnútri, niekedy predsa príde tá chvíľa, kedy musíme ísť von. Vtedy nás môže nepríjemne prekvapiť studený vietor. Ako sa obliecť tak, aby nám skutočne nebola zima? Tajomstvo spočíva vo vrstvení.

Čo je to vlastne vrstvenie? Ide o techniku, pri ktorej na sebe oblečiete niekoľko vrstiev oblečenia. Toto jednoduché vrstvenie je veľmi nápomocné v zime, kedy máte zaručené, že vám nebude zima. Ako na to?

Základom je mať doma základné, tzv. „basic“ kúsky

Pod pojmom „základné kúsky“ sa rozumejú tielka, pánske tričká a nohavice. Mali by byť v nejakých neutrálnych farbách, ako napríklad v bielej, čiernej, šedej alebo slabo modrej. Tieto kúsky potom viete následne kombinovať s farebnejšími alebo vzorovanými kúskami.

Vedieť, kedy je toho veľa

Vrstviť by sme vedeli veľmi dlho. Ide ale o to, aby ste sa v oblečení cítili dobre a pohodlne. Neprežeňte to! Úplne stačí, ak si dáte napríklad bavlnené tielko, na to pánsku polokošeľu, na ktorú si dáte sveter. Ak chcete, môžete ešte pridať nejaké doplnky, ako napríklad šál. Nepreháňajte to aj z dôvodu, že sa môžete veľmi rýchlo spotiť a potom sa budete cítiť veľmi nepríjemne v toľkých vrstvách.

Nebáť sa opýtať či nechať si poradiť

Ak si netrúfate kombinovať farby a materiály sám, skúste sa spýtať svojej mamy, partnerky alebo manželky. Ženy majú prirodzene dané, že vedia posúdiť, či dané farby k sebe ladia alebo nie. Ak sa zaujímate o módu a radi sa obliekate vkusne, neváhajte si prečítať aj iné články a čerpajte z nich inšpiráciu.

Výhodou vrstvenie je aj to, že viete vytvárať stále nové a nové kombinácie rôznych kúskov oblečenia a nikdy to nie je nuda.

(Zdroj: ML; Foto:  Pop Paul-Catalin / Shutterstock.com)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*