Akumulátorové vysávače Dyson

Bratislava, Admin – Moderný svet dospieva k bezdrôtovým technológiám, a to nielen v oblasti telefónov a počítačov, ale dnes už tento trend môžeme sledovať aj na vývoji domácich spotrebičov. Príkladom je vynálezca James Dyson a jeho akumulátorové tyčové vysávače. Len do vývoja batérií pre svoje produkty Dyson doposiaľ investoval milióny libier.  

Absencia prekážajúceho káblu je len jednou z rady výhod, ktoré akumulátorové vysávače poskytujú užívateľom. Dôležitá je jedinečná ergonómia spojená s ťažiskom umiestneným v hornej časti a dlhá výdrž batérie.

Mgr. Adam Burkuš, Brand manager Dyson & Morphy Richards CZ&SK

Vysávanie si v histórii modernej domácnosti vybudovalo reputáciu jednej z najviac nenávidených činností. Niet sa čomu diviť, keď väčšina z nás poznala vysávač ako revúci, ťažký a nemotorný kolos, ktorý ešte časť vysatého prachu na druhej strane zase vyfúkne.  Keď sme potom vyrástli a začali sa starať o vlastnú domácnosť, naša peňaženka kruto zakaždým utrpela, keď bolo potrebné kúpiť nové vrecká. To nedalo spať  britskému vynálezcovi Jamesovi Dysonovi, ktorý sa rozhodol vydať sa do boja proti zastaranému spôsobu vysávania. Neuspel hneď, jeho cesta bola tŕnistá, ale stála za to. Dnes jeho miliardová firma chrlí jednu inováciu za druhou a zbiera mnohé ocenenia. V čom tkvie Dysonov úspech?

Akumulátorové vysávače značky Dyson sú pre svoju kompaktnosť, ergonómiu a nízku váhu ideálnymi vysávačmi pre menšie byty a domácnosti. Sú perfektnou voľbou pre upratovanie od podlahy až po strop. Jasnou voľbou sú i v prípade čistenia schodov, auta či nábytku.

Igor Pifka, brand manager Dyson & Morphy Richards CZ&SK

Technológií cyklónovej separácie prachu zaisťuje zachytenie aj tých najmenších mikroskopických nečistôt. Zachytený prach je možné vysypať priamo do odpadkového koša alebo popolnice pohodlne a hygienicky.

Vhodné pre astmatikov a alergikov

Vysávače Dyson sú ideálnym vybavením domácností alergikov a astmatikov. Sú totiž schopné odstraňovať prachové častice od veľkosti 0,3-0,5 mikrónov – pre zaujímavosť je to priemerná veľkosť roztoča 1 mikrón. Prístroje sú testované od roku 2001 nielen vo  vlastnom mikrobiologickom laboratóriu, ale zároveň aj v rámci nezávislých inštitúcií ako British Allergy Foundation, či aha! Swiss Allergy Centre. V roku 2017 testovali v časopise dTest vysávače Dyson – ako jediná z testovaných značiek obdržal Dyson 100 % hodnotenie za filtráciu prachu.

Najsilnejší na trhu

Akumulátorové vysávače Dyson majú najvyšší sací výkon na trhu*. Dosiahlo sa to vďaka využitiu unikátnych digitálnych motorov Dyson s viac ako 110 000 rpm. Pre zaujímavosť sú tieto motory 5x silnejšie než motory formule F1 či 10x rýchlejšie než motory Boeingu 747.

*Testované na hadici / tyči proti bezšnúrovým vysávačom, s prachom naplneným podľa normy EN60312-1, ustanovenie 5. 8 a 5. 9. Testované v režime MAX. August 2017.

Dyson V8 Absolute NEW

Tyčový vysávač Dyson V8 Absolute predstavuje vysávač s najvyšším sacím výkonom v porovnaní s inými akumulátorovými vysávačmi. Vysávač má ergonomickú konštrukciu, je ľahký a funguje na Li‑Ion batérie s dlhou výdržou. Nabíjanie vám zaberie len 5 hodín a prevádzková doba činí až 40 minút. Využiť môžete tiež špeciálny režim MAX, ktorý vám poskytne 7 minút ešte vyššieho sacieho výkonu. S vysávačom Dyson V8 Absolute upracete naozaj kdekoľvek, od podlahy až k záhybom k stropu. Tyčový vysávač Dyson je možné naviac a veľmi ľahko upraviť na ručný vysávač. Vysávač je vhodný pre alergikov vďaka účinnému HEPA filtru. Výhodou je tiež hygienické vyprázdňovanie zásobníka, ktorý disponuje objemom 0,54 l. Práve vďaka doživotnému  filtru.

Cena – 629,90 € s DPH

Dyson V7 Animal Pro

Tyčový vysávač Dyson V7 Animal Pro predstavuje vysávač s vysokým sacím výkonom a veľmi účinnou filtráciou. Vysávač má ergonomickú konštrukciu, je ľahký a funguje na Li-Ion batérie s dlhou výdržou. Nabíjaní vám zaberie len 3,5 hodiny. Využiť môžete taktiež špeciálny režim MAX. Vysávač je vhodný také pre alergikov vďaka účinnému HEPA filtru.

Cena – 529,90 € s DPH

Dyson V7 Fluffy

Tyčový aku vysávač Dyson V7 Fluffy predstavuje vysávač s vysokým sacím výkonom. Podlahová hubica s mäkkým rotačným valčekom u vysávačov  V7 Fluffy bola špeciálne vyvinutá pre tvrdé podlahy. Mäkký rotačný valček odstraňuje väčšie nečistoty i jemný prach súčasne.

Cena – 529,90 € s DPH

Dyson V7 Motorhead Pro

Poháňaný digitálnym motorom Dyson V7 . Digitálny motor Dyson V7 je srdcom výkonného akumulátorového vysávača. 2 Tier Radial™ cyklóny. 15 cyklón usporiadaných v dvoch vrstvách pracujúcich paralelne pre zvýšenie prietoku vzduchu a zachytenie jemného prachu a alergénov. Vďaka výkonnému Li-Iontovému akumulátoru poskytuje Dyson V7 Motorhead Pro konštantné silné satie bez poklesu po celú dobu vysávania. Režim MAX. Poskytuje 6 minút maximálneho sacieho výkonu pre vysávanie silne znečistených plôch.

Cena – 429,90 € s DPH

Dyson V7 Trigger

Najvyšší sací výkon medzi ručnými akumulátorovými vysávačmi. Extra príslušenstvo pre náročné úkoly. Dlhšia prevádzková doba ako u ručného vysávača Dyson V6.  Poháňaný digitálnym motorom Dyson V7  Digitálny motor Dyson V7 je srdcom najvýkonnejšieho ručného akumulátorového vysávača. Bez kábla. Bez obmedzenia. 2 Tier Radial™ cyklóny 15 cyklón usporiadaných v dvoch vrstvách pracujúcich paralelne pre zvýšenie prietoku vzduchu a zachytenie jemného prachu a alergénov.  Mini hubica s motorovou rotačnou kefou. Vysávanie interiéru automobilu.

Cena – 299,90 € s DPH

Dyson V6 Trigger

Najvýkonnejší ručný vysávač. Ľahký, ergonomický ručný akumulátorový vysávač s výkonným cyklónovým motorom zachytáva jemný prach a alergény, chlpy po zvieracích miláčikoch aj hlboko usadené nečistoty. Bez vreckový zásobník vyprázdnite hygienicky jednoduchým stlačením tlačidla.

Cena – 199,90 € s DPH

 

Dyson V6 Cord Free

Poháňaný digitálnym motorom Dyson V6. Digitálny motor Dyson V6 je kľúčovou technológiou výkonných akumulátorových vysávačov. Tento výkonom napchatý motor používa digitálnu pulznú technológiu a neodymový magnet na dosiahnutie až 110 000 otáčok za minútu. 2 Tier Radial™ cyklóny. 15 cyklón usporiadaných v dvoch vrstvách pracujúcich paralelne pre zvýšenie prietoku vzduchu a zachytení jemného prachu a alergénov. Výkonné odstredivé sily vytlačujú nečistoty a prach z nasiateho vzduchu do odpadovej nádoby. Táto patentovaná cyklónová technológia kombinovaná s digitálnym motorom Dyson V6 a prepracovaným Li-Iontovým akumulátorom s Nikel-Mangán-Kobaltovou katódou Li-NMC stojí za výkonným satím akumulátorových vysávačov Dyson. Vysávanie pod nízkym nábytkom. Nízky profil podlahovej hubice. Zostane plochou na podlahe, aj keď je vysávač úplne sklopený. Vysávanie schodov

Cena – 349,90 € s DPH

(Zdroj: Lenka Pajdičová, Public relations pre CR&SR Morphy Richards & Dyson; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*