Ako zlepšovať svoje pohodlie v spálni?

BRATISLAVA/ADMIN – Spálne v našich domácnostiach si čoraz viac vyžadujú lepšiu pozornosť. Je to z mnohých dôvodov trebárs pre zlé zaspávanie, rušivé prvky, pre viac alebo málo svetla, rovnako sú príčinou zlé kombinácie farieb. Nič z toho nepodceňujeme, keďže spálne patria k osobným a priam intímnym zónam. Pohodlia v nich nikdy nie je dosť!

Precíťme každý kút v spálni

Inak si so svojím pohodlím nebudeme nikdy istí. Najprv sa zameriavajme na to, bez čoho nie je spálňa spálňou. Je to kvalitná, dobre opracovaná posteľ z masívnych prvkov a textílie na nej pre náš komfort. Samozrejme, nevytvárajú len príjemnú náladu, chránia nás pred chladom aj prehriatím. Preto odporúčame orientovať sa v ponuke na elegantné obliečky s garanciou odolnosti, vzdušnosti a harmónie. Skvelým tipom sú extra kvalitné z bavlneného saténu. Ak aj chcete v spálni dosiahnuť vizuálnu čistotu až sterilitu, nech obliečky na paplón a vankúše dokonale nadväzujú na plachtu, deku, resp. pléd na posteľ.

V spálni im to spolu ladí

Pre svetlú, opticky väčšiu spálňu nemusíte okamžite siahnuť po bielych až krémových odtieňoch. Rovnako dobré pocity vo vás podnecujú odtiene ružovej so sivou či sivej s tmavšou žltou.

Aj vy ste už počuli, že do spální nepatrí červená? A prečo nie?! V jemných odtieňoch ju viete vkusne použiť v nočných lampách s tienidlom na rozptýlenie svetla a luxusnú atmosféru.

Rozumieme aj vašim požiadavkám na prítmie počas prípravy na spánok. Za takých okolností použite jednoduché malé žiarovky alebo LED reťaz ako súčasť závesného zrkadla. V rámci možností mnohé zo zrkadiel s osvetlením vieme umiestniť na toaletný stolík alebo na komodu.

Koľko možno vytvoriť zón v spálni?

V spálni ideálne len jednu oddychovú. Ak máte ale bohaté priestorové možnosti a viete efektívne oddeliť prácu od zábavy a oddychu, možno využiť napr. priestor pri okne. Umiestnite tam kreslo, taburet so stolíkom alebo leňošku a užívajte si pohodlie pri knihe či šálke kávy.

Aj vás príjemne „mrazí“ z takej pohodlnej spálne?

(Zdroj: ML; Foto: ImageFlow / Shutterstock.com)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*